Skocz do zawartości

Dlaczego Chcecie Wyjechać Z Pl?


Gość Violonczela

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Violonczela

Witam serdecznie,

Pytanie może banalnie, dla innych może wydawać się głupie...,ale czy każdy z WAs, czyli osób marzących o wyjeździe, wie dlaczego chce wyjechać z Polski? Czy jedyną i najważniejszą motywacją sa pieniądze..?? Może moje pytania znajdą również odpowiedzi... Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 159
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

adek a teraz pytanie za 100 pkt jak Cie rodzina przyjela,dala cos poznac ze mozesz na nich liczyc,nie mowili radz sobie sam,nie moj problem

lub tez olewali Cie jak kto czasami bywa?

ile osob tyle bedzie odpowiedzi,nie ktore osoby uciekaja od rodzicow,rodziny ,aby jak najdalej byc od nich ...tak sa takie osoby ale czy sie przyznaja to inna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie może banalnie, dla innych może wydawać się głupie...,ale czy każdy z WAs, czyli osób marzących o wyjeździe, wie dlaczego chce wyjechać z Polski? Czy jedyną i najważniejszą motywacją sa pieniądze..??

Zalety USA w stosunku do Polski nie licząc pieniędzy (które też się jednak liczą, może nie na zasadzie "im więcej tym lepiej" ale na zasadzie żeby dało się przeżyć od pierwszego do pierwszego bez problemu):

- często dużo lepsza pogoda (zależnie od stanu)

- często dużo większe możliwości robienia różnych ciekawych rzeczy (też zależnie od tego, gdzie się mieszka w USA i co się lubi robić)

- duuużo mniejsza paranoja w biurokracji i urzędach

- często możliwość znacznie ciekawszej i ambitniejszej pracy niż w Polsce, lepsze możliwości rozwoju

To są główne plusy USA w moim odczuciu, chociaż nie jestem jedną z osób "marzących o wyjeździe do USA" na stałe. Oczywiście są też minusy ale nie o to było pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

c4r0 - zgadzam się co do plusów, które podałeś.

Ja powiem jeszcze miedzy innymi dlaczego chciałam tu przyjechać

po 1. marzenie, ktore tkwilo we mnie od dziecinstwa, pozniej bylo nieco zapomniane glownie przez realia, ale w koncu sie spelnilo z nawiązką, bo znalazlam przy tym swoja druga polowke, z ktora jestem juz drugi rok po slubie i uwazam, ze mimo iz wyszlam za maz w mlodym wieku jak na nasze czasy, to podjelam najlepsza decyzje w zyciu

po 2. mozliwosc poznania tego kraju i jego historii, mozliwosc zobaczenia tego wszystkiego, co ogladamy na codzien w amerykanskich filmach

po 3. czlowiekowi otwieraja sie klapki na oczach. Widzi sie tutaj ludzi z calej kuli ziemskiej, mozna poznac ich historie, ich samych, ich kulture. ta roznorodnosc kulturowa, narodowosciowa przyciaga.

po 4. roznorodnosc krajobrazowa - gdziekolwiek bys nie pojechal, widzisz inny krajobraz: tu pustynie, tam parki, kaniony, oceany, jeziora, dzika przyrode, a w miastach te ogromne budynki, drapacze chmur, mosty

po 5. wszechobezna zyczliwosc i usmiech, ktore potrafia osmielic najbardziej zamknietego w sobie czlowieka (mnie - jestem outsiderem, ale to sie szybko zmienia)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i po 6. niewdzięczność za ogromny dar losu, którym jest urodzenie się białym człowiekiem i to na dodatek w Europie.

Ogromna większość ludzi tyle szczęścia nie miała. :P

Równie dobrze można było skończyć jak ten chłopiec (tak! skończyć, bo dla niego nic już się nie zaczyna...).

71156_229830397453_2731674_n.jpg

Rzygać się chce, nie? Wake up from the American Dream

ps2

Cel powstania tego posta:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale enignum niestety jest tak, że "jak sobie pościelisz ta się wyśpisz". Dam parę przykładów.

1. Europa. W końcu V wieku po Chrystusie Cesarstwo Rzymskie najechały i rozwaliły plemiona Germańskie. Wydawało się, że podwaliny świata starożytnego Rzymu, jak i Grecji legły w gruzach. Ale z tego barbarzyństwa początkowego średniowiecza zaczęła wyjawiać się pewna potęga Europy, a z czasem powrócono do idei myśli klasycznej (tzw. Renesans). I ten postęp intelektualny doprowadził nas do tego stany, w którym Europa i świat zachodni się teraz znajduje. Ale nie było tu nadzwyczajnych bogactwa naturalnych, które dawałyby nam przewagę. Zresztą w Japonii jest analogicznie.

2. Polska. Bardzo się szczycimy naszą I Rzeczy pospolitą Polską, jej potęgą i demokracją. I bardzo słusznie. Ale to wszystko niejako roztrwoniliśmy. Mieliśmy przez 125 lat niepokonaną Husarię, która tłukła wszystkich wrogów od wschodu do zachodu, której nie straszne był początkowe formacje strzeleckie. Mieliśmy ową demokrację. Tyle tylko, że my zatrzymaliśmy się w pewnym momencie na tym co mamy, a inni parli do przodu. I tak gdy w Anglii w XVI wieku znoszono pańszczyznę i rozszerzono krąg demokracji na szerszy gmin, u nas zatrzymano się na demarkacji szlacheckiej i tolerancji tylko na elity społeczeństwa. Z czasem ludy przez nas podbite zaczęły się buntować, bo się z nimi nie podzieliliśmy władzą i prawami. Kto wie czy dzisiaj nie mielibyśmy promu z portu "Na stoku" w mieście Władysławowo ;) do USA np. Anchorage :) Z tej też przyczyny nie dano naszym polskim chłopom wolności (ciekawe, że uwłaszczali ich zaborcy przy niejednokrotnym oporze lokalnych panów) i nie udało się stworzyć silnego ruchy wyzwoleńczego podczas zaborów. I dlatego jest jak jest i słabo liczymy się w świecie.

3. Kraje rozwijające się. Kraje afrykańskie zasobne w surowce naturalne. Tyle było jęku, że kolonializm etc. Ale co robi rząd np. Angoli dla swoich obywateli? Przecież ich władze przesiąknięte są lewicową ideologią. I co lepiej się tam zwykłym ludiom żyje? Niektórzy mówią wręcz, że nie powinniśmy im pomagać pieniędzmi bezpośrednio czyli rybą, ale wędką bo to osłabia ich chęć poprawy swojego życia. Są też kraje jak Chiny i Japonia, które były bogate i rozwinięte (cywilizacja Chińska głupia nie jest i nie była), potem biedne (izolacjonizm i opór przed nowoczesnością - podobnie Japonia) i znów są bogate i silne (rewolucja Meiji z 1868r w Japonii i reformy od 1978 w Chinach). To wszyto zależy od woli narodu/samych ludzi czy chcą iść na przód czy wolą poprzestać na tym co mają tu i teraz. Tak na pocieszenie do obrazka z postu powyżej dodam, że według wielu ekonomistów następne w kolejce do dobrobytu po Chinach, są Indie i kraje Azji południowo-wschodniej, a dalej właśnie kraje Afryki.

A gadanie, że inni mają gorzej jest zwodnicze. Owszem powinniśmy pomagać słabszym, jak najbardziej. Ale my nie powinniśmy być ślepo zapatrzeni w biedne kraje, bo mamy iść do przodu, a nie cofać się. To one powinny brać od nas przykład i naśladować nas w tych rzeczach, które przysporzą im sukcesu - tak jak np. Chiny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

Pytanie może banalnie, dla innych może wydawać się głupie...,ale czy każdy z WAs, czyli osób marzących o wyjeździe, wie dlaczego chce wyjechać z Polski? Czy jedyną i najważniejszą motywacją sa pieniądze..?? Może moje pytania znajdą również odpowiedzi... Pozdrawiam

ja odpowiem krótko: ja chce wyjechac bo mnie dupa boli bo mnie kochana ojczyzna d*ma od 30 lat jak może tylko i mam tego dosyć...

nie chce zeby moje dzieci tez byly dymane całe zycie na kazdym kroku przez to syfiaste państwo na litere P

A dla tych co siedza w USa i czasem tesknia za ojczyzna mam dobrą wiadomośc, lepie jak od czasu do czasu serce poboli niz jak ma dupa boleć codziennie...

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...