Skocz do zawartości

Dlaczego Chcecie Wyjechać Z Pl?


Gość Violonczela

Rekomendowane odpowiedzi

a dla tych co wracaja jest przygotowane specjalne powitanie w ojczyznie:

http://m.interia.pl/biznes/news,1839904,4204

Emigrant - zwierzyna łowna

Polacy wracający po latach do kraju muszą się przygotować na wojnę z urzędem skarbowym.

- Mamy prześwietlać zarobki powracających z Anglii na kilka lat wstecz - mówił anonimowo pracownik urzędu skarbowego na Pomorzu. - To taki niepisany prikaz z góry. Minister Rostowski kombinuje jak by tu obrobić z pieniędzy emigrantów, którzy mają konta za granicą. Stąd zalecenie Ministerstwa Finansów dla skarbówek, żeby zainteresowały się tymi, którzy wracają. - Emigrant to świetna zwierzyna łowna - mówi anonimowy pracownik krakowskiej skarbówki. - Ma jakieś pieniądze do zabrania, nie jest pod nikogo podpięty, nie ma znajomości i przez kilka lat w normalnym kraju zdążył się odzwyczaić od naszego absurdu prawnego, więc w tym gąszczu sprzecznych przepisów poruszać się nie umie. A jak przypadkiem założy sobie jakąś firmę, to już jest nasz. Pierwszą kontrolę od nas, z ZUS-u i Sanepidu ma już w pierwszym miesiącu działalności. Zanim ją zamknie, straci kilka-kilkadziesiąt tysięcy zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 159
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

i po 6. niewdzięczność za ogromny dar losu, którym jest urodzenie się białym człowiekiem i to na dodatek w Europie.

Ogromna większość ludzi tyle szczęścia nie miała. :P

Równie dobrze można było skończyć jak ten chłopiec (tak! skończyć, bo dla niego nic już się nie zaczyna...).

71156_229830397453_2731674_n.jpg

Rzygać się chce, nie? Wake up from the American Dream

ps2

Cel powstania tego posta:

tak, masz racje. nic dodac nic ujac. sam pewnie na tej liscie figurujesz ;) tzn. na liscie niewdzięczników, ze mną włącznie of course ;)

Wiesz nie wierzę w żadne american dreams. Dlaczego? Z prostego powodu - widuję tutaj bezdomnych na ulicy, czy z tego wniosek ze american dream dla nich sie nie spelnil? Moze nie spelnic sie i dla mnie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mikun: Świetny artykuł.

Państwo polskie jest skierowane na łupienie obywateli. Jeden pracownik skarbówki przyznaje, że obywateli bez znajomości ochrona prawna nie dotyczy, drugi dodaje, że jego urząd czyha tylko na złupienie obywatela z gotówki, jeśli tylko jakąś ma. A goście co mają firmę od 20 lat i rąbią państwo na podatkach, łamią wszystkie przepisy handlowe, sanepidu, pipu, etc. żyją sobie spokojnie i popijają kawę z kontrolerami w razie "nalotu". I jak ma taki świeżo upieczony biznesmen powracający z emigracji konkurować na ustawionym (nie)wolnym(czym) rynku. Dlatego ludzie wyjeżdżają z tego bagna, a nie zostają tylko dlatego, że gdzie indziej jest jeszcze gorzej. Oczywiście cała ta uciecha rządu, że po wejściu do Unii to spadnie bezrobocie i będą pieniądze od emigrantów przesyłane do rodziny przypomina mi trochę postawę północnokoreańskich oficjeli, którzy cieszą się jak dzieci kiedy przyjedzie do nich pomoc zagraniczna i wojsko będzie mogło ją przejeść, a reszta niech zdycha sobie z głodu. Widać taki jest program premiera, a jego cuda to nie 3 mln mieszkań do wybudowania a 3 mln ludzi do wyjechania. A postawa Vincenta Rostowskiego mnie nie wcale nie dziwi. Przecież to jest "najlepszy" "specjalista" w ekipie Tuska (lepszy od wybitnego specjalisty od PR, przepraszam sportu - pani Muchy). On to wpadł na "cud malina" pomysł na pobudzenie gospodarki, a raczej uratowanie budżetu. Podnieść VAT, składki emerytalne, ZUSy etc. I niech się teraz nie dziwi, że pomimo większego podatku i większego w pierwszym półroczu PKB (o 3%) w porównaniu z poprzednim rokiem, ma mniejsze wpływy niż oczekiwał i już w lipcu miał zmartwienie, bo było wiadomo, że mu się na pewno budżet nie zamknie w takiej formie jaką przewidział. A teraz jeszcze mówili o spowolnieniu wzrostu z oczekiwanych 2,9% do 2,4% w okresie kwiecień-czerwiec 2012 (a było EURO 2012 i miała być super koniunktura w tych miesiącach). Ciekawe jakie będą dane za te i następne miesiące, skoro jest już po niby boomie na EURO i budowach czy wpływach z Unii. W sierpniu już zaczęło rosnąć bezrobocie z 12,3% w lipcu do 12,4%. A to przecież jest jeszcze sezon. Także na zimę będzie jak nic ze 14% bezrobocia. Prawdą jest, że gospodarka dużo zyskała na tych co wyjechali przed kryzysem, bo bezrobocie spadło dwukrotnie, pieniądze przysyłali. Trochę ludzi powracało, bo przecież wszędzie jest kryzys tylko nie na "zielonej wyspie". Prawnie każdy chce znów wyjechać, lub już wyjechał i generalnie żałuje że wrócił, bo na emigracji miał lepsze perspektywy, a tu znowuż tak nie za wiele się zmieniło. A bardziej szkoda mi tych, co przyjechali z optymizmem, że sobie firmę założą i będą jakoś żyli. Ale polska rzeczywistość (patrz artykuł) ich wykończyła.

Ale co jest jeszcze bardziej smutne to to, że już jedną taką szansę nasz kraj wykorzystał, tzn. że dzięki emigracji ominęliśmy kryzys. A teraz znów ludzie wyjeżdżają, ale bezrobocie już nie spada. I ludzie już się nie dadzą nabrać na gadkę: "wracajcie do kraju, rozruszajcie nam gospodarkę, bo my rządzący tego nie umiemy". Ma wyjechać jeszcze do 1 mln, czyli za granicą będzie jak nic ok. 3 mln. A takiego exodusu to jeszcze u nas nie było. Jak ludzie wyjeżdżali to głównie na krótki okres czasu - sezon lub góra kilka lat, bo chcieli tu wracać. Teraz będą wyjeżdżać na stałe, a ci co nie wrócili ściągają swoje rodziny. Czyli nie dość, że rodzi się nam za mało Polaków, to dodatkowo wyjeżdżają/ściągają swoje rodziny i potomstwo, a pastwo Polskie czeka bida i nędzą. Coś mi się wydaje, że u nas lepiej to już było, ale z 3-4 lata temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czynników zachęcających do emigracji może być wiele :

- brak perspektyw na normalne życie (bezrobocie, niskie zarobki, wysokie, nieproporcjonalne ceny np. litr benzyny za ponad 6 zł. itd.)

- klimat

- mentalność Polaków

- powszechne niezadowolenie z życia, skwaszone miny na ulicach, brak uprzejmości wśród ludzi

- scena polityczna wołająca o pomstę do nieba

- absurd goni absurd

- duża, czasem wręcz patologiczna rola kościoła w polityce i życiu codziennym

- brak tolerancji, wolności wyznania itd.

- nadchodzący kryzys który ma uderzyć w PL (a do tej pory to był dobrobyt?)

Złóżcie to w całość plus wiele innych osobliwości z życia w Polsce i sami zadecydujcie czy pasuje wam taka rzeczywistość. To wszystko sprawia, że ja zwyczajnie tego kraju nie lubię, jest wiele innych państw które dają szansę na szczęśliwe życie, zatem - czy byłoby logiczne pozostanie w Ojczyźnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy byłoby logiczne pozostanie w Ojczyźnie?

a Ty dlaczego nadal jestes?tak Ci sie zagranica podoba to jaka sprawa wyjechac,zaczac zycie od nowa?

Tymczasowo jestem tutaj z powodów osobistych, za kilka miesięcy będę mógł opuścić kraj, tylko kierunek nie jest jeszcze w 100% pewny. Owszem, podoba mi się za granicami Polski, jednak puki co muszę tu siedzieć, może dlatego tak się męczę.

Pisałem o tym parę razy - jest wiele lepszych miejsc do życia niż Polska, trzeba się tylko stąd ruszyć aby naocznie się o tym przekonać. Co kto woli, kraje wysoko rozwinięte (jednakże trudno dostępne) takie jak USA, Kanada, Australia. Dla osób szukających czegoś zupełnie odmiennego dobra może być Azja, Ameryka Południowa. Nie jest łatwo ale opcje istnieją.

Nie istnieje natomiast takie miejsce na Ziemi w którym wszyscy czuliby się dobrze, wszędzie znajdą się zarówno zadowoleni z życia jak i ci którzy są rozczarowani.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety są im dalej na wschód tym kraje mają niejako wrodzone zeby d*mac swoich obywateli, rosja, ukraina, polska itd...im dalej na zachód tym ten proceder jest mniejszy....

W Polsce nigdy nie bedzie jakiegos super dobrobytu bo nasze Panstwo ma w genach że jak w jakiejs dziedzinie zycia jest Polakom OK to trzeba im przykrecic srube i tak to działa od lat...

Nękanie i okradanie polskich imigrantów którzy wracają do kraju i chcą rozkręcic moze jakiś biznes i dać innym pracę jest juz chyba największa patologią jaką mozna sobie wyobrazić i najwiekszym zdziczeniem państwa.

A generalnie większość z tego forum jest zainteresowana w jakiś sposób emigracją z prostej przyczyny - lepsze perspektywy w każdej dziedzinie niż tutaj.

Obysmy wszyscy zostali wylosowani w dv2014 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety są im dalej na wschód tym kraje mają niejako wrodzone zeby d*mac swoich obywateli, rosja, ukraina, polska itd...im dalej na zachód tym ten proceder jest mniejszy....

W Polsce nigdy nie bedzie jakiegos super dobrobytu bo nasze Panstwo ma w genach że jak w jakiejs dziedzinie zycia jest Polakom OK to trzeba im przykrecic srube i tak to działa od lat...

Nękanie i okradanie polskich imigrantów którzy wracają do kraju i chcą rozkręcic moze jakiś biznes i dać innym pracę jest juz chyba największa patologią jaką mozna sobie wyobrazić i najwiekszym zdziczeniem państwa.

A generalnie większość z tego forum jest zainteresowana w jakiś sposób emigracją z prostej przyczyny - lepsze perspektywy w każdej dziedzinie niż tutaj.

Obysmy wszyscy zostali wylosowani w dv2014 ;)

AMEN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, masz racje. nic dodac nic ujac. sam pewnie na tej liscie figurujesz ;) tzn. na liscie niewdzięczników, ze mną włącznie of course ;)

Wiesz nie wierzę w żadne american dreams. Dlaczego? Z prostego powodu - widuję tutaj bezdomnych na ulicy, czy z tego wniosek ze american dream dla nich sie nie spelnil? Moze nie spelnic sie i dla mnie :P

Ależ ja sobie zdaję sprawę z tego jak wielkim szczęściarzem jestem i nie tylko dlatego, że jestem biały i tutaj ale, że w ogóle jestem.

Ilu ludzi jest białych?

Ilu żyje w Europie?

Ilu jest mężczyznami? (mamy lepiej, i to jest fakt)

Ilu ludzi nie musiało oglądać okropieństw i zdziczenia ludzi w czasie wojny?

Ilu ludziom dane było żyć w trzech różnych ustrojach politycznych? (socjalizm, kapitalizm, demokracja (namiastka, ale zawsze ;P )

itd... itd...

Naprawdę mamy za co być wdzięczni. Żyjemy w ciekawych czasach, a ogólnie krzywda nam się nie dzieje. Ludzie w niemieckim obozie zagłady, to mieli problem... Nasze problemy, to przy ich.. betka. :)

Odpowiedź na pytanie zadane w temacie u każdego brzmi tak samo, choć motywowana jest u każdego inaczej.

Dlaczego chcę wyjechać z PL? BO MOGĘ!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

emignum masz sporo racji.

Chociaż chcieć a móc to czasem 2 różne sprawy. :) Zresztą w PRL było to właśnie często zasadą nr.1. A poza tym czy Afrykańczycy lub 8 mln ludzi z Bangladeszu nie chce wyjechać, ale nie może? Więc to, że ktoś chcę wyjechać z jakiegoś miejsca nie musi oznaczać, że akurat może (niekoniecznie z powodów politycznych).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...