Skocz do zawartości

Dlaczego Chcecie Wyjechać Z Pl?


Gość Violonczela

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 159
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Poza tym, ludzie! To nie rząd napełnia wasze portfele. To wasza własna praca i zaangażowanie! Jak chcesz zarobić musisz wziąć życie we własne ręce!

Nie ma znaczenia kto rządzi!!!!

Ani Tuska nie lubie ani Kaczora, i nawet na wybory bym chyba nie poszla, bo nie ma atrakcyjnego kandydata. A jesli nawet takowy by byl, to przeciez zawsze moze zrobic po wyborach po swojemu, bo narod nie moze go odwolac gdy sie z czegos nie wywiaze.

Masz racje, ze rzad nie napełnia naszych portfeli ;) ja sobie sama podatków nie podnoszę ;) a bez wzgledu na podatki płace stoją w miejscu. Z resztą mniejsza o to.

A juz szczytem wszystkiego jest kontrolowanie czy w kieszeni studenta nie przybędzie czasem 20 zł raz w tygodniu z udzielania korepetycji. Kilka tygodni temu do mojej znajomej zadzwonil jakis typek ze skarbowki i wypytywal ją o ogłoszenie w necie na temat udzielania korepetycji z ang. Na koncu kazał dziewczynie usunac to ogloszenie, bo w przeciwnym razie zaplaci kare. Cholera, jestes studentem, nie chcesz za bardzo obciazac rodzicow to udzielasz korkow, masz 40 - 60 zł na tydzien zeby sobie kupic jakies drugie sniadanie czy ksiazke, a tu jeszcze us do ciebie dzwoni i kaze ci usunac ogloszenie z internetu.

Poza tym nawet na forach internetowych malych miasteczek widzialam, ze ludzie sie pienią, bo ktos 'na lewo' korkow udziela i nawet chca, zeby korepetytorzy kary placili za to co robia... Ja sie zastanawiam czemu mnie nigdy nie interesowalo zeby komus dopiec, bo sprzedal 4 skrzynki pieczarek bez wiedzy us. :P-_-

A co do pracy i ZAANGAŻOWANIA ktore ma napelnic nasz portfel - prosty przyklad - przychodzi do mnie ciocia i mowi, ze teraz obetna jej pensje z 2000 do 1200, bo w obuwniczym w ktorym pracuje chca zrownac wyplaty, zeby wszyscy nowi i starzy pracownicy mieli tak samo tzn. nikt juz nie bedzie na procencie od utargu, a co za tym idzie nikt juz nie bedzie sie ANGAZOWAC jak przedtem w doradzanie, pomoc klientowi itp., wlasciwie na wejsciu moga mu powiedziec 'spier...' bo i tak wyjdzie na to samo ;) Ale jesli masz prace w ktorej widza Twoje zaangazowanie i je nagradzaja to serdecznie gratuluje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ani Tuska nie lubie ani Kaczora, i nawet na wybory bym chyba nie poszla, bo nie ma atrakcyjnego kandydata. A jesli nawet takowy by byl, to przeciez zawsze moze zrobic po wyborach po swojemu, bo narod nie moze go odwolac gdy sie z czegos nie wywiaze.

Może, po czterech latach :) Głosować zawsze warto, chociażby po to, by wykopać konkretną ekipę

Masz racje, ze rzad nie napełnia naszych portfeli ;) ja sobie sama podatków nie podnoszę ;) a bez wzgledu na podatki płace stoją w miejscu. Z resztą mniejsza o to.

Rząd nigdy nie jest od zapełniania portfeli. Problem polega na tym, że rząd zabiera moje pieniądze, gdy ja je ciężką pracą zarabiam. Rząd, który chce mi zabrać więcej, powinien zniknąć.

A juz szczytem wszystkiego jest kontrolowanie czy w kieszeni studenta nie przybędzie czasem 20 zł raz w tygodniu z udzielania korepetycji. Kilka tygodni temu do mojej znajomej zadzwonil jakis typek ze skarbowki i wypytywal ją o ogłoszenie w necie na temat udzielania korepetycji z ang. Na koncu kazał dziewczynie usunac to ogloszenie, bo w przeciwnym razie zaplaci kare. Cholera, jestes studentem, nie chcesz za bardzo obciazac rodzicow to udzielasz korkow, masz 40 - 60 zł na tydzien zeby sobie kupic jakies drugie sniadanie czy ksiazke, a tu jeszcze us do ciebie dzwoni i kaze ci usunac ogloszenie z internetu.

Poza tym nawet na forach internetowych malych miasteczek widzialam, ze ludzie sie pienią, bo ktos 'na lewo' korkow udziela i nawet chca, zeby korepetytorzy kary placili za to co robia... Ja sie zastanawiam czemu mnie nigdy nie interesowalo zeby komus dopiec, bo sprzedal 4 skrzynki pieczarek bez wiedzy us. :P-_-

Pazerność polskich urzędów skarbowych nie zna granic. W ostatnich miesiącach głośno było o "interpretacjach", według których np. korzystanie ze sprzętu służbowego w pracy tworzy zobowiązanie podatkowe, bo gdyby pracownik posługiwał się sprzętem prywatnym, to dostałby wyższą pensję; albo prawo, według którego za nieuczciwość stacji benzynowych miałby płacić konsument. Przecież to jest czysty bandytyzm.

A co do pracy i ZAANGAŻOWANIA ktore ma napelnic nasz portfel - prosty przyklad - przychodzi do mnie ciocia i mowi, ze teraz obetna jej pensje z 2000 do 1200, bo w obuwniczym w ktorym pracuje chca zrownac wyplaty, zeby wszyscy nowi i starzy pracownicy mieli tak samo tzn. nikt juz nie bedzie na procencie od utargu, a co za tym idzie nikt juz nie bedzie sie ANGAZOWAC jak przedtem w doradzanie, pomoc klientowi itp., wlasciwie na wejsciu moga mu powiedziec 'spier...' bo i tak wyjdzie na to samo ;) Ale jesli masz prace w ktorej widza Twoje zaangazowanie i je nagradzaja to serdecznie gratuluje :)

No takiego pracodawcy to pozazdrościć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie plujący jadem są bardzo irytujący, i niestety w Polsce ich pełno... ale też zacofanie światopoglądowe, debilizm smoleński, podatki od wszystkiego (nie wyłączając łożenia publicznej kasy na czarną mafię krk)... jest mnóstwo tego typu rzeczy, które po prostu pomysł o wyjeździe z Polski czynią łatwiejszym w wykonaniu . Nie powiedziałbym, że rządy Tuska są wspaniałe, ani nawet dobre, ale jak myślę o oszołomstwie Jarozbawa z jego świtą to aż mi się rzygać chce... Żeby nie było, wyborcą PO nie jestem...

dla Ciebie jest to po prostu debilizm smolenski, a dla rodzin ktorzy w jednej chwili stracili swoich bliskich w tragicznym wypadku , nieopisana rozpacz i smutek

Nie wiedzialem ze "Jarozbaw z jego swita" jest jedyna opozycja w kraju, bo tak wynika z twego postu

Tak,tak... teraz kazdy mowi ja na po nie glosowalem, hehe sami sie wybrali....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym, ludzie! To nie rząd napełnia wasze portfele. To wasza własna praca i zaangażowanie! Jak chcesz zarobić musisz wziąć życie we własne ręce!

Nie ma znaczenia kto rządzi!!!!

Jedyne co robi rzad bardzo skutecznie w pl, to tylko oprozniac portfele ciezko pracujacych ludzi.

Jesli nie ma znaczenia dla Ciebie kto rzadzi to wybierzmy sobie demokratycznie hitlera jak niemcy w 33, bo przeciez co to za roznica kto rzadzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co za różnica jeśli zawsze się znajdą "Plujący jadem". Ci "plujący jadem" właśnie są dużym problemem, bo przez właśnie takie osoby ludzie nie mogą się ze sobą dogadać! Kanadol już nie raz na forum "pluł jadem", a inni próbowali go uspokajać, ale to nic nie daję bo takich "Plujących jadem" nie da się uspokoić, nie da się wytłumaczyć, żeby normalnie rozmawiać (bez "Plucia jadem")!

prawda boli co ?.....bo porusza sumienie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 - ludzie plujący jadem w PL

2 - zacofanie światopoglądowe PL

3 - dyskryminacja i zawiść w PL

4 - skrajna biurokracja i idiotyzm w PL

5 - brak komfortu normalnego przeżycia do końca miesiąca, mimo niezłych zarobków w PL

6 - absurdy życia codziennego w PL

Pani Stewardesso punkt 1,2,3 wystepuje rowniez u ludzi w krajach zachodnich, prosze mi wierzyc.

Ale zeby to dostrzec trzeba troche ludziom sie blizej przyjrzec, poznac, pozyc wiele lat za granica.

Dyskryminacji, zlosliwosci,zawisci, zazdrosci itd. widze duzo wiecej tu gdzie zyje w Anglii niz w moim pieknym rodzinnym miescie z ktorego pochodze w Polsce.

Te wszystkie negatywne cechy ktore wymienilas wystepuja u wszystkich nacji, niezaleznie od miejsca na ziemi, w mniejszym lub wiekszym stopniu.

co do punktow 4,5,6 zgadzam sie w 100%

tylko kto tworzy ta biurokracje, absurdy, afery, bezprawie ?

kto odpowiada za tworzenie ustaw, praw, bo moze niektorzy nie wiedza ? - za to odpowiada rzad !!!

a kto rzadzi juz na nieszczescie polakow 5 lat ?

PEACE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ani Tuska nie lubie ani Kaczora, i nawet na wybory bym chyba nie poszla, bo nie ma atrakcyjnego kandydata. A jesli nawet takowy by byl, to przeciez zawsze moze zrobic po wyborach po swojemu, bo narod nie moze go odwolac gdy sie z czegos nie wywiaze.

im u wladzy na tym wlasnie zalezy, zeby zniechecic ludzi do jakiegokolwiek dzialania, uczestniczenia w wyborach, wtedy sami sie beda wybierac...

"Szukajcie a znajdziecie,"

Paulina nie warto sie zniechecac, sa jeszcze solidni kandydaci w wyborach , tylko trzeba dobrze, madrze szukac, nie sugerujac sie wielkimi billboardami....

PEACE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...