Skocz do zawartości

Obywatelstwo


jasiu78

Rekomendowane odpowiedzi

Podatki płaci sie tam gdzie znajduje sie zrodlo naszego dochodu. Nie ma podwójnego opodatkowania. Jesli moje zrodlo dochodu jest w Polsce (np firma) a mam podwojne obywatelstwo i przebywam przez czesc roku w USA , nie odprowadzam tam podatku o ile nie mam tam zadnego dochodu (nie jestem w USA zatrudniony lub nie mam tam zarejestrowanej dzialalnosci). Place wowczas jedynie podatek w Pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 26
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Nie do konca. Obywatel US do konca zycia jest zobowiazany placic do IRS podatki, bez wzgledu na to gdzie mieszka. Jezeli kraj w ktorym mieszka ma umowe z US o unikaniu podwojnego opodatkowania, to placi tylko w jednym miejscu ale wziac musi wyslac tax return do IRS.

Podatek tylko w Polsce zaplacisz jezeli nie przekroczysz $58k dochodu rocznie - powyzej tego juz bedziesz musial do IRS zaplacic nawet jak bedziesz mieszkal w Polsce - przechodzilem to w zeszlym roku mieszkajac w Polsce do polowy sierpnia i majac dochody bliskie tej kwoty ktore musialem zaraportowac do IRS - w koncu podatku IRS od polskich dochodow nie zaplacilem, ale zarobilbym troche wiecej i bym musial...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

Zawsze możesz wyrwać jakąś zdesperowaną grubaskę w jakimś redneck'im barze w zapyziałej wsi zabitej dechami :) Jesteś majętny to będziesz ją karmił fast foodami do momentu, aż tak się w Tobie zakocha, że wyjdzie za Ciebie za mąż. Nic prostszego:)

To tak żartem oczywiście. A na poważnie - w Twoim przypadku pozostaje tylko ślub z Amerykanką. Ewentualnie szukanie szczęścia w losowaniu, ale wiadomo jak to bywa w losowaniach.

Ale sie usmialem! dobre i prawdziwe hi hi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam te forum od dluzszego czasu i widze,ze co nie ktorzy to chyba w ogole w Stanach nie byli. Ludzie przychodza na te forum pytajac o wyjazd do USA a tu w kolko to samo - malzenstwo, zielona karta itd itp. Jesli juz ktos ma wize turystyczna i zna angielski to musi byc ostatnim kretynem zeby nie uzyskac prawa pobytu. Ja bylem przez 7 lat w USA wyjezdzajac na wizie turystycznej i nastepnie zdobylem wize pracownicza h2a w United States Department of Labor, potem mozna przedluzac na roznych innych typach wiz. Wymysly ze ciezko tam zostac sa grubo przesadzone. Jedyne co jest koniecznoscia to dobra znajomosc jezyka i z 2-3 tys dolarow na poczatek. Stany sie juz skonczyly i nie jest tam tak miodowo jak kilka lat temu. Teraz z USA ludzie leca do Kanady gdzie jest o wiele lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...