Skocz do zawartości

Slub Z Osoba Majaca Zielona Karte


dominika-ds

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam pytanie dotyczace zielonej karty.

Mam zielona krte i jestem w ciazy moj chlopak jest razem ze mna w usa ale niestety tylko na wizie turystycznej.

Dziecko bedzie mialo obywatelstwo amerykanskie.

Gdybysmy wzieli slub sa jakies mozliwosci aby moj chlopak otrzymal zielona karte albo Social Security number

Bardzo dziekuje za wasze odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 26
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Priority Date dla kategorii F2A (Spouses of LPRs) jest w tej chwili 01JUN10, czyli musielibyście wziąć ślub, chłopak musiałby wrócić do PL i potem czekać około 2 lat na wizę.

zapomialam dopisac ze chlopak jest niemcem jezdzi do stanow bez wizy ale jest to tylko pozwolenie na pobyt turystyczny. Jest jakas mozzliwos aby otrzymac tylko SSN ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapomialam dopisac ze chlopak jest niemcem jezdzi do stanow bez wizy ale jest to tylko pozwolenie na pobyt turystyczny. Jest jakas mozzliwos aby otrzymac tylko SSN ???

Nie. Wez pod uwage ze jezeli przekroczy 90 dni na VWP na ktorym przyjechal, to zielonej karty nie dostanie nawet po tych wspomnianych wyzej dwoch latach. Bedzie mogl ja dostac dopiero jak dostaniesz obywatelstwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Wez pod uwage ze jezeli przekroczy 90 dni na VWP na ktorym przyjechal, to zielonej karty nie dostanie nawet po tych wspomnianych wyzej dwoch latach. Bedzie mogl ja dostac dopiero jak dostaniesz obywatelstwo.

jest mozliwosc przedluzenia wizy albo cos? chce aby byl przy mnie przy porodzie i sie nami opiekowal. Jak wyglada to teraz z tym pojsciem do szkoly i dostaniem SSN ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale po co mu to SSN? Chce pracować? Nie radzę, to bardzo bardzo utrudni potem jakiekolwiek starania o wizę czy cokolwiek. Może próbować przedłużyć status na turystycznej, pozostanie do porodu to jakiś tam powód.

Karina ostatnio mówiła, że szkoły już teraz nie bardzo się palą do wystawiania I-20 jak ktoś chce zmieniać status.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest mozliwosc przedluzenia wizy albo cos? chce aby byl przy mnie przy porodzie i sie nami opiekowal. Jak wyglada to teraz z tym pojsciem do szkoly i dostaniem SSN ??

Nie moze przedluzyc wizy bo przyjechal na Visa Waiver Program. Ma 90 dni, nieprzedluzalne w zaden sposob.Przekroczenie tego terminu zamknie mu droge to wielu rzeczy w przyszlosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale po co mu to SSN? Chce pracować? Nie radzę, to bardzo bardzo utrudni potem jakiekolwiek starania o wizę czy cokolwiek. Może próbować przedłużyć status na turystycznej, pozostanie do porodu to jakiś tam powód.

Karina ostatnio mówiła, że szkoły już teraz nie bardzo się palą do wystawiania I-20 jak ktoś chce zmieniać status.

Chodzi badrziej o prawo jazdy i takie drobnostki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...