Skocz do zawartości

Studia W Usa - Informatyka


Rekomendowane odpowiedzi

w tej chwili jak ktos chce porzadne studia to uk i szkocja sa wwg mnie najlepszym rozwiazaniem, wszedzie dopłaty itd...trzeba korzystac puki sie nie rozpieprzy EU

nie wiem czy to aktualne ale z tego co piszą to studia I stopnia w szkocji sa nadal bezpłatne dla obywateli EU zyc nie umierac

http://polemi.co.uk/poradniki/edukacja-nauka-w-wielkiej-brytanii/studia-czesne-oplaty-koszty-studiowania-w-szkocji-anglii-walii-irlandii-polnocnej-445

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Szkoda, że polskiego cię tam nie nauczą...

prezydent mojego kraju tez nie umie polskiego wiec ja tym bardziej nie mam kompleksów i nie czuję zadnego "bulu", lepiej?

a poprzedni prezydent wg polskich mediów był niedorozwinięty- dosłownie tak o nim pisano, a jeszcze poprzedni nie wiedział czy ma wyższe wykształcenie czy średnie, a jeszcze poprzedni to był nie chcem ale muszem wiec naprawdę "puki" co czuje sie z tym dobrze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki mikun, poczytam o Szkocji jak tylko czasu bedę miał. Czyli Szkocja też jest bardzo dobrym wyborem na studiowanie? Wcześniej tylko czytałem na temat Angli, więc o Szkocji dużo nie wiem.

Co do wyboru uczelni, wiem i znajde tą odpowiednią. Wiem że jedna uczelnia kładzie nacisk na to, a druga na co innego. Sam jeszcze nie wiem dokładnie na co bedę się kierować, prawdopodobnie albo tworzenie gier i oprogramowania, albo coś w stylu robotyki. No ale nie ważne.

Co do USA to nie jestem zaopatrzony, na początku byłem zauroczony Australią lecz doszedłem do wniosku że to nie możliwe i lepsze byłoby UK, aż nagle mój kolega z klasy wyskoczył z USA, pisząc jak to jest tam fajnie, że płacić nie trzeba itd. Dlatego też dołączyłem tutaj na forum żeby się zapytać czy to prawda bo byłem pewien że to jakiś wkręt. Może i nie jest wkręt ale i też nie jest dokładnie to co piszą. No ale mniejsza z tym.

Co do studiów na tych lepszych uczelniach i świat stojący przede mną. W dzisiejszych czasach prawie każdemu informatykowi- programiście [ale takiemu lepszemu] stoi świat przed sobą. Teraz jest zapotrzebowanie w dobrych informatyków, więc z pracą nie jest tragicznie.

Dzięki wielkie, jak bedę miał jakieś pytania dotyczące studiów, to mam nadzieje że mi pomożesz. Czasem portale wprowadzają w błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do wszystkich uzytkowników poszukiwaczy błędów ortograficznych

http://pl.wikipedia.org/wiki/Trollowanie

merytoryczna dyskusja nie ma dla was znaczenia, wspaniale pomagacie chłopakowi w wyborze kraju do studiowania, błędy ortograficzne sa najlepszym pretekstem zeby napisac post i dostać rezydenta forum...kilkaset postów w tym połowa takich jak powyżej pewnie brawo....

na głupia odpowiedź napisałem głupia odpowiedź, chcecie jechać do USA a czepiacie sie błedów ortograficznych polaka, zapewniam was ze w usa spotkacie ludzi co nie beda wiedzieli ze jest cos takiego jak polska a nawet niemcy i rosja ja takich spotkałem...więc jak was razą błędy ortograficzne to radze odpuścic sobie temat USA bo wszelkiego rodzaju niedouczenie w tamtym społeczenstwie doprowadzi was do ciagłego zblazowania podczas pobtytu tam a ostatecznie do zawału....to by było na tyle co ja mam w tym temacie do powiedzenia

Flurry,

UK dzieli sie na szkocje anglie walię i irlandie północną i jakies tam jeszcze wyspy....Jeżeli bedziesz studiował w szkocji lub walii tak czy inaczej będziesz miał wykształcenie zdobyte w wielkiej brytanii...

Ja bym rozpatrywał całą wielką brytanię natomiast jeżeli w szkocji sa przywileje takie że studia za darmo jak jestes w EU to nawet bym sie nie zastanawiał i wybrał szkocję, jest to nadal UK i rankingi szkół w UK nie rozgraniczają szkocji waliii itd, wszystko biorą pod uwage razem....

Co do Oxbridge to ja bym tez sie nie pchał, bo ciezko sie dostać i raczej nie bedziesz miał czasu zeby sobie dorobić jako student...

Warto podczas doboru studiów tez patrzeć gdzie sie bedzie żyło przez pare lat żeby pozniej nie miec pretensji ze szkoła fajna ale miasto drogie albo dziura straszna...np Uni of Birmingham ma fajny CS ale miasto podobno jest straszne...np Newcastle jest najlepszym miejscem w Uk jesli chodzi o zycie nocne w Anglii jest to angielska Ibiza (wpisz w Youtube newcastle nightlife) szkoła nie topowa ale z russell group i tez dobra reputacja

najpeiej patrzec na universytety z Russell Group i jeszcze dokładnie te, które sa dobre w informatyce w UK i sa dobrze postrzegane.

NP University of Liverpool jest w Russell Group i jest na swiecie dobrze postrzegany ale ostatnio podupadł troche i w oczach recruitera z UK St Andrews będzie tysiąc razy lepszy....

Niektóre uniwersytety które sa w rankingu ogólnym wysoko jesli chodzi o informatyke moga byc kiepskie i na odwrót...

Polecam Ci forum www.mystudentroom.co.uk jest to najwieksza baza informacji o studiach w UK wypowiada sie tam wiele osób i w zasadzie w tego wszystko wyczytasz o danym Uniwersytecie

W rankingu patrz na employment bo to duzo mówi o danej szkole...

ale tak jak pisałem szukałbym w szkocji , na stronie st andrews i edinburgh masz napisane...

Fees

Scottish and EU students from outside the UK pay no tuition fees....

Wiec nawet bym sie nie zastanawiał tylko szukał szkoły w szkocji bo za free, minusy- pogoda jak w całej anglii...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tych błędów dajcie spokój, każdy ma prawo sie pomylić. Tu jest forum o USA i temat o studiach [właściwie to rozmawialismy o UK no ale..] a nie temat "kto robi błędy". ;)

Dzięki bardzo za Twoje długie wypowiedzi, bardzo mi pomagają w wybraniu studiów i dobrego życia. Bardzo podoba mi się fakt że studia w Szkocji są darmowe lub ewentualnie jestem w stanie dostać pożyczke na czesne na Angielską uczelnię. Najlepiej to za darmo niż długi robić, lecz zależy mi na przyjemnej nauce i dobrej. Więc jeszcze nie podjąłem wyboru szkoły, również nie mogę brać pod uwagę tylko jednej uczelni, musze wybrać kilka żeby mnieć więcej szans, możliwości wyboru. Bo oczywiste jest to że moge dostać sie na np 1 z 5 uczelni. Szkoda ryzykować roku jeżeli można kilka uczelni naraz.

Co do wybrania ciekawych miast, to jeszcze nie wiem które są ciekawe i dlaczego. Jak też nie wiem czego oczekuje od nich, dość ważne jest to żeby miasto było żywe całymi dniami, no ewentualnie troche mniej w nocy. Fajnie jakby były jakieś możliwośći sportu, z checią bym posurfował więc tutaj ciekawe miejsce byłoby Cornwalia lecz nie ejstem pewien czy to miasto jest żywe, czy jedyna atrakcja to surfing. Musze sie rozejrzeć, szczerze to jeszcze nie interesowałem się tak bardzo nad tym.

I jedno pytanie, czy nie ma problemu że rozmawiamy tutaj o UK? Bo to forum jest o USA, jeżeli komuś to przeszkadza, to sorki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...