Skocz do zawartości

Paszport Dla Dziecka.


Suzanna1234

Rekomendowane odpowiedzi

Dlaczego mieszacie dziewczynie w glowie. Szczegolnie ty sly6 jako administrator forum powinienes wiedziec takie rzeczy. Na polski akt urodzenia, zalatwiany przez Konsulat, dziewczyna bedzie czekala ok 6 miesiecy. Wiem, bo sama bylam w takiej sytuacji. A nie sadze, ze bedzie jej na reke tak dlugie oczekiwania. Plus czekania na sam paszport, kolejne tygodnie. Majac podpisana zgode ojca i jego kopie paszportu moze zlozyc na amerykanski paszport. Dopoki maz nie zostal deportowany, przez prawnika moze uzyskac podpis. Tyle, troche szybciej i mniej skomplikowane, prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy ja napisalem ze ma tak zalatwiac akt urodzenia dziecka aby przez Konsulat,moze dobrze sie dotczytaj co ja napislem

chyba kazdy ma kogos w Polsce kto moze isc i takie cos zalatwic,ja nawet moge zlozyc papiery i odebrac takie akty,musze miec odpowiednie pisma do tego

Nie ma tym nic dziwnego a takie cos mozna zalatwic

Dlatego napisalem ze ma opcje ze moze to zalatwic tak czy tak..i oczywiscie ze moze miec tez amerykanski paszport

a nie ze sie czeka krotko na paszport amerykanski -taka informacja moze i byc ale nie jest pelna ..

skomplikowane to wtedy bedzie jak dziecko pojedzie do Polski i bedzie chcialo zostac dluzej,nie bedzie miec pewnych dokumentow do leczenia za darmo itd

wiec moze tak tez nalezy nad tym pomyslec,prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzdury bzdury bzdury...

Co do paszportu amerykanskiego, to od jakiegos czasu jest obowiazkowe zlozenie dokumentow o paszport nieletniego dziecka (w obojetnie jakiej placowce) w obecnosci obojga rodzicow.Kopie jakichkolwiek dokumentow identyfikacyjnych ktoregos z rodzicow nie pomoga-musza byc razem przy aplikowaniu. Czeka sie ok 30-60 dni.

Co do paszportu polskiego, owszem, potrzebny jest polski akt urodzenia. Ojciec moze zlozyc wniosek w urzedzie swojego miasta, bedzie potrzebowal do tego tlumaczenie aktu urodzenia dziecka urodzonego w USA oraz akty urodzenia obojga rodzicow. Na taki dokument czeka sie ok 14 dni roboczych. Nastepnie trzeba zlozyc wniosek o nadanie dziecku numeru PESEL-rowniez w Urzedzie danego Miasta.

Dopiero wtedy rodzice moga aplikowac o paszport polski w Polsce badz w konsulacie np w NYC.Czeka sie na niego do 30 dni.jest wazny na okres 10 lat dla osob pelnoletnich a dla nieletnich na okres 5 lat.

Wniosek mozesz zlozyc w taki sposob:

Cyt:"W imieniu dziecka wniosek o wydanie paszportu składają rodzice wspólnie, chyba, że jeden z rodziców został sądownie pozbawiony władzy rodzicielskiej, lub władza ta została ograniczona.Wniosek złożony przez jednego rodzica wraz z pisemną zgodą drugiego rodzica, poświadczoną za zgodność podpisu przez organ paszportowy lub notariusza, uznaje się za złożony wspólnie przez rodziców."

http://www.polishconsulateny.org/

A co do wypowiedzi SLY6, co do lecznia za darmo, to moj drogi forumowiczu, lecisz do Polski (z bialym paszportem oczywiscie, jesli na dluzej-do2lat) , idziesz do Rejonowego Urzedu Pracy sie zarejestrowac jako bezrobotny i AUTOMATYCZNIE dostajesz wbita pieczatke do Legitymacji Pracowniczej, ze od owego dnia podlegasz pelnemu panstwowemu ubezpieczeniu. Ubezpieczenie dotyczy rowniez twoich nieletnich dzieci. Kazdy dorosly bowiem musi sie zarejestrowac indywidualnie. Owszem, zeby ubezpieczenie dzialalalo, to dziecko musi miec polski akt urodzenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz mi mowic i pisac co nalezy zrobic po przylocie,,znam takich duzoo przypadkow ,,sam tez pisalem o tym wiele razy na forum,poszukaj moich wypowiedzi dobrze

sa inne formy jak nie urzad pracy,,np umowa zlecenie i na tym tez ma sie ubezpieczenie medyczne

wtedy maz,dziecko moze byc ubezpieczone przy takim czyms...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wyrabialam pszaport amerykanski i wystarczyla kopia pszportu meza i jego zgoda. Ale to bylo rok temu, wiec mozliwe, ze sie pozmianialo.

Jezeli chodzi o paszport polski, to robila dla nas tesciowa, ale byla wymagana pisemna, poswiadczona notarialnie zgoda OBOJGa rodzicow, oraz kopie paszportow.

Numer PESEL niestety, ale musialam zlozyc osobiscie, powiedziano mi, ze inaczej nie da rady, jedno z rodzicow musi to zrobic osobiscie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do wypowiedzi SLY6, co do lecznia za darmo, to moj drogi forumowiczu, lecisz do Polski (z bialym paszportem oczywiscie, jesli na dluzej-do2lat) , idziesz do Rejonowego Urzedu Pracy sie zarejestrowac jako bezrobotny i AUTOMATYCZNIE dostajesz wbita pieczatke do Legitymacji Pracowniczej, ze od owego dnia podlegasz pelnemu panstwowemu ubezpieczeniu. Ubezpieczenie dotyczy rowniez twoich nieletnich dzieci. Kazdy dorosly bowiem musi sie zarejestrowac indywidualnie. Owszem, zeby ubezpieczenie dzialalalo, to dziecko musi miec polski akt urodzenia...

W tej chwili nie obowiązuje już cos takiego jak Legitymacja Pracownicza, zresztą nie wiem czy nie mylisz tego z legitymacją ubezpieczeniową. Zwał jak zwał, ale nie o to chodzi. Do ubezpieczenia obowiązuje druk ZUS P ZCNA, oraz aktualne dowody opłaconych składek zdrowotnych. Opłacanych przez siebie bądź przez pracodawce. Jeżeli chodzi o zarejestrowanie się jako bezrobotny to należy pamiętać o tym, że osoba zarejestrowana jako bezrobotna jest zobowiązana co miesiąc stawiać się w urzędzie i ma obowiązek podjąć pracę do której zostanie skierowana z urzędu. Jeżeli odmówi zatrudnienia w miejscu, gdzie zostanie skierowana, straci status bezrobotnego, a co się z tym wiąże również ubezpieczenie zdrowotne. Pomijając to wszystko, to każdy kto zmuszony jest korzystać z naszej służby zdrowia i tak zdaje sobie sprawę, że za większość rzeczy i tak musi płacić, pomimo posiadania ubezpieczenia zdrowotnego. Czasy bezpłatnego leczenia w Polsce już dawno minęły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...