Skocz do zawartości

Wysyłanie Wniosków Do Listopada 2012, A Losowanie


donmichallo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 63
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
  • 3 miesiące później...

Witam wszystkich!

Peter pisałeś, że założyłeś sobie konto w Bank of America. Takie konto przyda się wszystkim ewentualnym

szczęśliwcom, którzy otrzymają wizę. Jak nam wiadomo trzeba wnieść wymaganą opłatę w wysokości $165

najlepiej jeszcze przed wylotem do USA i to musi być przelewem z banku amerykańskiego lub przy pomocy

karty z takiego banku. Można też wnieść tą opłatę po przylocie do Stanów, ale wtedy podobno dłużej trwa

procedura wydania GC. Jeśli się mylę to proszę mnie poprawić. Stąd moja prośba Peter, czy mógłbyś

powiedzieć jak założyłeś sobie to konto lub raczej czy można je sobie założyć mieszkając w Polsce?

Na stronie banku podczas rejestracji wymagany jest adres amerykański.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konto założyłem w Nowym Jorku. Do założenia jest potrzebny SSN, który uzyskałem podczas pracy na J-1. Konto jest darmowe, jeśli włączy się opcję "go green" i zrezygnuje z jakichkolwiek papierowych listów od nich (100% internet). Nie wiem czy da sie założyć takie konto w Polsce. Gdzieś czytałem, ze w Szczecinie jest oddział BoA. Natomiast sa w Polsce banki, które działają również w USA. Np. Citi... Nie wiem czy technicznie da radę zrobić tak, by konto założone w Polsce było amerykańskie- trzeba tam pytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. W Citi też nie można i w ogóle nie spotkałem z żadnym odziałem amerykańskiego banku w Polsce.

Kiedyś właśnie American Bank miał oddział w Polsce ale już dawno został przejęty (ten oddział tylko :))

Ma ktoś może jakiś pomysł jak rozwiązać problem z zapłaceniem tych $165 z amerykańskiego konta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie konta w BoA to piszesz Peter87, że założyłeś na SSN z wizy J-1. Z tego co się orientuję to taki numer jest tylko ważny (jest odpowiednia adnotacja na karcie SSN), tylko z aktualnym pozwoleniem na pracę. Rozumiem, że założyłeś to konto będąc wówczas na J-1 (nie masz ograniczenia czasowego na takie konto do czasu wygaśniecia wizy J-1?)? ..bo na wizie turysytcznej, taki numer SSN (choć mam nadany, ) jest nieważny a w banku sprawdzają aktualny status wizowy. Więc obawiam się, że w moim przypadku takiego konta bym nie otworzył (mając SSN wydany do J-1 w 2004 roku, a obecnie wizę turystyczną). Jeśli się mylę proszę o informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...