Skocz do zawartości

B2 A Oczekiwanie Na Zielona Karte (F2A)


Tuola

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

Juz pare razy zaciagalam rad na forum.

I tym razem zwracam sie o pomoc.

Juz wielokrotnie myslalam, ze moja sprawa F2A(zona rezydenta) jest juz na koncu tunelu jednakze bardzo sie mylilam. Na rozpatrzenie czekam juz prawie dwa lata I chwilami mnie krew zalewa, ze konca jeszcze nie widac - choc juz blizej niz dalej. Do Stanow przyjezdzalam wielokrotnie. Raz nawet juz przedluzajac pozwolenie na pobyt.

Jednak tym razem pojawia sie przede mna ciezki orzech do zgryzienia.

Chcialabym zostac z mezem na swieta I nowy rok.. Zlozylismy prosbe o przedluzenie - ale tym samym pojawily sie pytania - jesli sie zgodza to nie ma problemu. Poprosilam o pozwolenie na 2 miesiace.

Ale co jesli nie.

Musze opuscic USA bez zbednej zwloki-natychmiast. Wiem, ze czas niedopuszczalny w takiej sytuacji jest liczony od wydania negatywnej decyzji. Bo czas po dacie na I-94 do czasu wydania decyzji jest czasem tolerownym- jesli wniosek zlozony byl w terminie. Tyle, ze odpowiedz w moim przypadku ma szanse przyjsc w polowie Grudnia(a ja moge zostac do polowy listopada). No I wlasnie czy w tej sytuacji jaki to moze miec wplyw na moja sprawe ubiegania sie o zielona karte?

Moze lepiej w tej sytuacji wyjechac przed uplywem daty na I-94 I wrocic w przeddzien swiat.

Dodatkowo Mam bilet kupiony na styczen zaraz po urodzinach meza. Wiem, ze za kazdym razem moge byc zawrocona z lotniska do Polski. Czy ktos z Was moze doradzic co zrobic z tym fantem.

Odpowiedz w stylu poczekaj w kraju te 4 miesiace do zakonczenia F2A (taka jest roznica czasowa miedzy data w Visa bulletin a moja Prority Date) nie chce mi przejsc przez" Moj maly rozumek"

Z gory bardzo dziekuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Wyjścia są dwa: jeśli zostaniesz w USA będziesz nielegalem i o GC możesz pomyśleć dopiero po obywatelstwie męża, jeśli natomaist chcesz dostać zieloną kartę jako żona rezydenta musisz wracać do ojczyzny albo zostać i modlić się, żeby decyzja o przedłużeniu była pozytywna.Wybór trudny i należy tylko do Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjścia są dwa: jeśli zostaniesz w USA będziesz nielegalem i o GC możesz pomyśleć dopiero po obywatelstwie męża, jeśli natomaist chcesz dostać zieloną kartę jako żona rezydenta musisz wracać do ojczyzny albo zostać i modlić się, żeby decyzja o przedłużeniu była pozytywna.Wybór trudny i należy tylko do Ciebie.

Gorzej jak mezowi sie nie uda dostac obywatelstwa (np. good moral character) i wtedy caly misterny plan w p***u....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...