Skocz do zawartości

Polskie Prawo Jazdy A Gc


gerbera

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam nastepujace pytanie:

Jestem w USA (NJ) pol roku, w tym czasie wyszlam za maz za obywatela, bylismy na Interwiev, otrzymalam Zielona Karte (czekam na nia az przyjdzie poczta - pieczatki juz nie wbijaja do paszportu). Mam polskie prawo jazdy na ktorym jezdze od poczatku mojego pobytu w USA.

Czy dopoki nie wyrobie amerykanskiego nadal moge na nim jezdzic?

Zamin przyjdzie CG, zamin wyrobie SS number i bede mogla zdawac test na prawo jazdy amerykanskie to minie z miesiac ...

Slyszalam ze na polskim moglam jezdzic dopoki mialam wize wazna, a teraz po otrzymaniu GC?

Dziekuje z gory za odpowiedz.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 25
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

W NJ teoretycznie trzeba zmienić prawo jazdy out of state/out of country w ciągu 60 dni. Sprawdź na stronie MVC - przyjmują różne dokumenty - trzeba uzbierać 6 punktów.

Ja na swoim polskim jeździłem ponad pół roku - i miałem przy tym kontakt z policją - ale nikt się nie przyczepił.

Ale to zależy od tego, czy masz też międzynarodowe - ja miałem obydwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem, to trzeba mieć iInternational Driver's License, żeby się nie czepiali, a generalnie każde prawo jazdy zagraniczne traci ważność po 3 miesiącach pobytu w USA (lub w momencie jak I-94 w paszporcie wygasa). ALE ja sama też czekam na GC i do momentu jak go nie dostanę, zamierzam jeździć na IDL, bo bez pozwolenia opracę (albo GC) nie mogę wyrobić sobie amerykańskiego prawa jazdy.., więc myślę, że nie musisz się tak tym przejmować!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzalam juz na stronie MVC w New Jersey. Na zagranicznym prawie jazdy mozna rok jezdzic ale pod warunkiem ze nie ma sie pozwolenia o prace ani nie chodzi sie do szkoly ...

Mozna miec IDL lub tlumaczenie polskiego prawa jazdy. Sek w tym, ze wlasnie pare dni temu wygasl mi termin I94 (zabrali mi go zreszta na Interwiev) a na GC czekam. Wiec jestem w zawieszeniu ....

Moze za bardzo sie przejmuje (taki juz moj urok :-))

A orientuje sie ktos co grozi mi w razie kontaktu z Policja? Majac polskie z tlumaczeniem, majac GC (w systemie, nie fizycznie :-) i nie majac amerykanskiego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli masz polskie prawo jazdy, ale nie masz miedzynarodowego to mozesz tutaj wyrobic miedzynarodowe prawo jazdy. Ja mialam takie IDL, wyrabialam tutaj i jezdzilam na nim dopoki nie wyrobilam amerykanskiego prawa jazdy.

tutaj masz link:

www.iadc-center.com/

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A orientuje sie ktos co grozi mi w razie kontaktu z Policja? Majac polskie z tlumaczeniem, majac GC (w systemie, nie fizycznie :-) i nie majac amerykanskiego?

nic nie grozi w razie "kontaktu z policja" oni tu obcokrajowcow ignoruja bo obcokrajowcy nie pasuja do tutejszego systemu rejestracji kierowcow i policja po prostu nie wie jak was ugryzc - w razie wykroczenia drogowego dadza ci upomnienie w razie jazdy po pijaku wsadza do pierdla a potem deportuja do polandii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli masz polskie prawo jazdy, ale nie masz miedzynarodowego to mozesz tutaj wyrobic miedzynarodowe prawo jazdy. Ja mialam takie IDL, wyrabialam tutaj i jezdzilam na nim dopoki nie wyrobilam amerykanskiego prawa jazdy.

tutaj masz link:

www.iadc-center.com/

Pozdrawiam

Dzieki za informacje :-) Czyli jezdzilas na tym IDL dopoki nie wyrobilas amerykanskiego nawet juz jak Ci sie wiza skonczyla?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na tym wyrabianym w Polsce miedzynarodowym prawie jezdzie pisze dokladnie ze majac staly pobyt w danym miejscu to prawo jazdy jest nie wazne a ze nie masz tego w reku jak GC to inna sprawa.

I teraz zalezy od danego Policjanta jak na to zobaczy,sprawdzi.Za brak prawa jazdy mozesz miec problemy ..Ktos tutaj opisywal jak kto sie skonczylo .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzalam juz na stronie MVC w New Jersey. Na zagranicznym prawie jazdy mozna rok jezdzic ale pod warunkiem ze nie ma sie pozwolenia o prace ani nie chodzi sie do szkoly ...

Mozna miec IDL lub tlumaczenie polskiego prawa jazdy. Sek w tym, ze wlasnie pare dni temu wygasl mi termin I94 (zabrali mi go zreszta na Interwiev) a na GC czekam. Wiec jestem w zawieszeniu ....

Moze za bardzo sie przejmuje (taki juz moj urok :-))

A orientuje sie ktos co grozi mi w razie kontaktu z Policja? Majac polskie z tlumaczeniem, majac GC (w systemie, nie fizycznie :-) i nie majac amerykanskiego?

Powinnaś mieć już EAD, - ten dokument dostaje sie zaraz po odciskach palców. Z nim mogłaś wyrobić prawo jazdy w NJ jeszcze przed interwiev i dostaniem GC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...