Jump to content

Co Na Zatrucie Pokarmowe?


maciek2012

Recommended Posts

Na zatrucie pokarmowe najlepsza jest sraczka i wymioty. Nie jest to żart. Organizm sam pozbywa się trucizn i patogenów. Obecnie nie podaje sie leków na biegunkę, chyba że grozi poważnym odwodnieniem. Należy pić dużo wody (a jeszcze lepiej Pedialyte), w małych ilościach a często, ew. ssać kostki lodu.

Jeśli na następny dzień nie ma poprawy, można zacząć działać, że tak powiem, farmakologicznie ;) Lub od razu jeśli biegunka/wymioty są na tyle intensywne, że nie da rady utrzymać prawidłowego nawodnienia organizmu przy pomocy picia. Wówczas od razu na ER.

Polecam Imodium. Jeśli nie ma wymiotów to banany i kleik z ryżu.

Link to comment
Share on other sites

Na zatrucie pokarmowe najlepsza jest sraczka i wymioty. Nie jest to żart. Organizm sam pozbywa się trucizn i patogenów.

Mam dokładnie takie samo zdanie. Podobnie jest z lekami zbijającymi gorączkę... Trzeba pod kołdrę lub ewentualnie w dwa swetry, wypocić się jak prosię i zasmarkać, napić herbatki z miodem i szybciej się człowiek wyleczy niż po jakichś tabletkach, a i na następny rok będzie więcej odporności.

Link to comment
Share on other sites

A nie łatwiej sie zapytac jakiegoś lekarza czy siedzieć, czy leżeć czy wydalać jedną drogą czy drugą, czy brac leki itp... Moim zdaniem On się na tym najlepiej zna i najelpiej by doradził, ponieważ jakbyś poszukał w googlach objawy to prawdopodobnie wyszłoby coś takiego:rak jelita cieńkiego, odwodnienie, niewydolność nerek, zatrucie dziwnym wirusem itp.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...