Skocz do zawartości

Nikt Ostatnio Nie Pisze Ile Czasu Trwaly Ich Procedury K1


freja

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, solleone napisał:

Dzięki za odpowiedź. Ja chyba poczekam na list, żeby mieć pewność, że mogę już umawiać tą rozmowę. Pani z informacji powiedziała mi, że oni jeszcze przetwarzają tą petycję przez jakiś czas.

Do mnie np nigdy list nie doszedl. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,6 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
19 godzin temu, MoniaS napisał:

Tak kopie biora. Ale tlumaczenie i kopie oryginału musisz mieć też do SSN, mój mąż brał do ubezpieczenia i ewentualnie do military card takiej wojskowej legitymacji. 

ooo, przydatna informacja . Myslalam, ze do wyrobienia tych wojskowych dokumentow wystarczy okazanie paszportu i akt zawarcia zwiazku malzenskiego. Na wszelki wypadek poprosze Mojego, aby sie szczegolowo dopytal, co bedzie potrzebne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Niestety musiałam przesunąć badania z dnia, który planowałam wcześniej i mam je dopiero jutro. Pech chciał, że oczywiście się przeziębiłam i jestem chora. List z ambasady już dawno doszedł. Czy w związku z tym mogę odmówić przyjęcia szczepień i czy będzie to miało jakiś wpływ na wydanie mi wizy? Pani z sekretariatu z Wilanów Family Practice powiedziała mi, że mogą mnie zawrócić z ambasady, ale na stronie ambasady jest wyraźnie napisane, że:

" Osoby ubiegające się o wizę K (należącą do kategorii wiz nieimigracyjnych) nie są zobowiązane do posiadania pełnej karty szczepień. Departament Stanu zaleca jednak osobom ubiegającym się o wizę K, aby spełniły ten wymóg przed wjazdem na teren Stanów Zjednoczonych. Opłata za wypełnienie karty szczepień jest włączona do opłaty za badanie ogólne uiszczonej u lekarza. Osoby ubiegające się o wizę K powinny mieć świadomość, że kompletna karta szczepień będzie konieczna do przedstawienia władzom imigracyjnym przy ubieganiu się o zmianę statusu w Stanach Zjednoczonych. Natomiast osoby ubiegające się o wizy imigracyjne zobowiązane są dostarczyć swoją kartę szczepień na badania lekarskie."

Thoughts?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osoby chore absolutnie nie mogą być szczepione. Jeśli bedzie brakowało jakiejś szczepionki to mogą w ambasadzie dać ci tzw paragraf 215 (chyba). Oznacza to że wiza zostanie wydana po uzupełnieniu braków. Ja tak miałam brakowało mi oryginału. Jak grzecznie wyjasnisz w czym rzecz nikt cię nie zje. Pozostaje opcja poprzekladania wszystkiego. To również da się załatwić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie nie jest to obowiązkowe, ale Ambasada "zaleca" zrobienie takich szczepień.

"K visa applicants are encouraged to get the vaccinations required under U.S. immigration law for immigrant visa applicants. "

Wedlug mnie lepiej te szczepienia dla swietego spokoju zrobic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Roelka napisał:

Generalnie nie jest to obowiązkowe, ale Ambasada "zaleca" zrobienie takich szczepień.

"K visa applicants are encouraged to get the vaccinations required under U.S. immigration law for immigrant visa applicants. "

Wedlug mnie lepiej te szczepienia dla swietego spokoju zrobic.

To prawda oni tu pilnuja. Mnie ze szkoły córki też już ganiali że trzeba szczepic. No i do AOS potrzeba 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
On 16.08.2016 at 8:43 PM, Roelka said:

Do Aos sa potrzebne sa glownie nowe szczepionki, jesli twoje badania z K1 wygasna. (Ja na przyklad musialam isc od civil surgeon - nie fajny wydatek....)

"If you received a medical examination prior to admission as a K nonimmigrant, then you are not required to have another medical examination at time of adjustment as long as:

  • Your Form I-485 is filed within 1 year of your overseas medical examination
  • The medical examination did not reveal a Class A medical condition
  • If you did have a Class A medical condition, you received a waiver of inadmissibility and you have complied with the terms and conditions of the waiver

Even if a new medical examination is not required, you still must show proof that you have complied with the vaccination requirements. If the vaccination record (DS 3025) was not properly completed and included as part of the original, overseas medical examination report, you will have to have the vaccination report completed by a designated civil surgeon"

Znalazłam taki post w tym temacie i czy dobrze rozumiem, że szczepionki mogą wygasnąć?

Byłam wczoraj na badaniach na Wilanowie i dostałam szczepionkę na tężec, błonicę i krztusiec (3 w 1) i lekarz (zaskakująco miły!) chciał jeszcze dać mi szczepionkę MMR (odra, świnka, różyczka), ale byłam po chorobie i uznałam, że lepiej nie brać aż tylu szczepionek na raz. Czy lepiej będzie dorobić tą szczepionkę tutaj jeszcze przed wyjazdem, czy już w Stanach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...