Skocz do zawartości

Nikt Ostatnio Nie Pisze Ile Czasu Trwaly Ich Procedury K1


freja

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,6 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Dzięki :) dziewczyny a możecie mi napisać co jest potrzebne dokładnie w tym pakiecie 3 co dostajemy z ambasady? Co mogę sobie wczesniej przygotować? A co przynoszę juz na rozmowę? Mniej wiecej wszystko wiem ale chce sobie usystematyzować zeby nie popełnić jakiejs gafy i jak zwykle sie upewnić bo z moim roztrzepalstwem o którym ciagle opowiadam nigdy nic nie wiadomo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za ok 3 tygodnie NVC powinno nadać numer WRW który będzie potrzebny do badań. Zdjęcia musisz tez mieć bo przy badaniach potrzebne. Do ambasady KONIECZNIE formularz I-137 (bodajże) o dochodach narzeczonego. Musi być aktualny a nie sprzed kilku lat. Możesz jakieś wasze zdjęcia wziąć choć mnie o nie nie prosili. No i paszport. Jeśli jesteś rozwiedziona koniecznie polski oryginał wyroku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki :) to wszystko wiem ale myslalam ze trzeba jakies formularze i cos tam im odsyłać jeszcze do ambasady? Czy jak to jest? Czy po prostu czekam aż petycja zajedzie do ambasady w Polsce i dostaje informacje ze mogę sie juz umawiać? Bo cały czas mi sie wydawało ze w pakiecie 3 sa jeszcze jakies papiery do wypełnienia i odesłania im a takie rzeczy jak paszport, zaświadczenie o niekaralności, akt urodzenia i dokumentacja finansowa oraz DS sie zabiera ze sobą juz na rozmowę. Na vj sie nie dowiem bo to zalezy od konsulatu wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ambasada przesyła tylko informację ze mają dokumenty , numer WRW i co chcą od ciebie. Pamiętaj ze akt urodzenia ma być zupełny i zrób sobie kopie. Oryginaly zbierają jak nie ma kopii. A akt urodzenia tu musisz mieć i nie ważne ze to polski ale oryginał. Świadectwo niekaralność ja im oddałam bo tu do niczego nie potrzebne. Nie pamiętam ale akurat niekaralność zbierają oryginał. 

Na list możesz czekać ale możesz tez policzyć mniej -wiecej 5-6 tygodni od teraz i dzwonić do ambasady czy sa papiery. Niektórzy nie dostali listu. Mnie listonosz wsadził nie do tej skrzynki. Bywa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O No to super info :) a ten numer WRW jest potrzebny do umówienia sie na rozmowę tak? W sensie do wypełnienia DS? I ewentualnie tak jak mówisz moga mi go podać telefonicznie w ambasadzie jesli nie dojdzie poczta? Super wiadomość :) (edit: of course numer WRW nadaje NVC do badań, juz zaczailam, juz mi sie miesza... to skąd mam wiedzieć kiedy mogę umawiać Interview?)

akt urodzenia zupełny mam juz wybrany kilka lat temu ale one chyba nie tracą ważności. Akt to akt, oczywiście skopiuje go sobie i wezmę oba ze sobą, to juz wiem bo wczesniej wyczytałam. Musze zrobic nowe zdjęcia i wybrać zaświadczenie o niekaralności bo mam z tamtego roku. 

Jeszcze jedna sprawa, wiem ze było to juz wałkowane ale jeszcze raz sie zapytam, tych którzy robili badania w WARSZAWIE. Kiedy najlepiej zrobic badania? Po tym jak NVC da numer sprawy czy przed? Kiedy mi radzicie jechac? Po jakim czasie sa wyniki i jaki jest koszt? Jak to jest u doktora gajera z terminami teraz? Nie wiem czy rozbijać wizytę w Warszawie na 2 razy czy dam radę zrobic za 1 raz i czy mam szykować wycieczkę kilkudniowa czy jak, czy pózniej wyniki sie odbiera bo tak ponoć w Krakowie jest? Ogolnie jak ten medical cały wyglada w Warszawie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WRW numer nadaje NVC i tenże numer jest potrzebny do badań. Można dzwonić do NVC ja dzwoniłam i nr miałam ze 2 tygodnie wcześniej.

Na Waryńskiego zrobisz badania a wyniki tego samego dnia tylko musisz być rano. Potem możesz sobie pojechać do doktora na Wilanów po południu. Tam tez możesz umówić wizytę za ok 4-5 tyg. On da koperte którą musisz mieć w ambasadzie i kopie karty szczepień. Jak to masz to możesz spoko isc do ambasady. Czyli za ok 6 tyg możesz mieć już wize w ręku. Ja tak zrobiłam i było naprawdę szybko. Koszt 300zl dr Gajer a reszta groszowe sprawy 36zl ale spytaj bo ceny mogły ulec zmianie. 

Nie jestem pewna ale niekaralność ważna rok. Tu pisali o tym. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Patipitts napisał:

O No to super info :) a ten numer WRW jest potrzebny do umówienia sie na rozmowę tak? W sensie do wypełnienia DS? I ewentualnie tak jak mówisz moga mi go podać telefonicznie w ambasadzie jesli nie dojdzie poczta? Super wiadomość :) (edit: of course numer WRW nadaje NVC do badań, juz zaczailam, juz mi sie miesza... to skąd mam wiedzieć kiedy mogę umawiać Interview?)

akt urodzenia zupełny mam juz wybrany kilka lat temu ale one chyba nie tracą ważności. Akt to akt, oczywiście skopiuje go sobie i wezmę oba ze sobą, to juz wiem bo wczesniej wyczytałam. Musze zrobic nowe zdjęcia i wybrać zaświadczenie o niekaralności bo mam z tamtego roku. 

Jeszcze jedna sprawa, wiem ze było to juz wałkowane ale jeszcze raz sie zapytam, tych którzy robili badania w WARSZAWIE. Kiedy najlepiej zrobic badania? Po tym jak NVC da numer sprawy czy przed? Kiedy mi radzicie jechac? Po jakim czasie sa wyniki i jaki jest koszt? Jak to jest u doktora gajera z terminami teraz? Nie wiem czy rozbijać wizytę w Warszawie na 2 razy czy dam radę zrobic za 1 raz i czy mam szykować wycieczkę kilkudniowa czy jak, czy pózniej wyniki sie odbiera bo tak ponoć w Krakowie jest? Ogolnie jak ten medical cały wyglada w Warszawie?

Chyba nie tak źle z terminami, ja jadę ma badania i wizytę za 1,5 tygodnia a umawialam się wczoraj :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...