Skocz do zawartości

Wyjazd Po Gimnazjum Do Pracy Lub Szkoly .


Jakob149

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 46
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Ja nie uważam, że modele to pedały. Tak jak Sleak uważam, że to lalusie (nie to samo co pedał...) i dlatego nie chciałbym zostać modelem bo nie lubię się stroić i się na tym nie znam. Co do architektury... Ty się lepiej Jakob149 zastanów co tak na prawdę chcesz/lubisz/umiesz robić, co miałoby realne szanse się przydać w życiu. Jak chcesz być architektem to OK, ale musisz się już teraz do tego przygotowywać, a nie "iść na modela i jak skończysz z tym to pójść sobie do jakiejś szkółki i zostać nagle architektem". Musisz skończyć odpowiednie studia, które tak jak Sleak pisze nie są łatwe, a i dostać się nie jest łatwo. Przeważnie ludzie chodzą na drogie kursy rysunku przez rok przed studiami, które przygotowują do egzaminów wstępnych. Niektórzy się nie dostają i chodzą potem drugi rok na te kursy... Moja rada: chcesz zostać modelem ORAZ architektem - OK, skup się na architekturze a fuchę modela staraj się załatwić jako drugorzędną sprawę. Szansa jest bardziej realna. A najgorzej na tym wszystkim wyjdziesz jak podzielisz wysiłek na oba zawody a w żadnym Ci nie wyjdzie i zostaniesz z przysłowiową "ręką w nocniku".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak nie architektura to musze pomyslec nad czyms co daje duzo przyjemnosci a zarazem hajs .pozatym w polsce nie zamiaru mieszkac .

No to pomyśl, i wybierz jakiś złoty środek, coś co nie koniecznie daje "dużo przyjemności" tylko coś co lubisz na tyle że nie będziesz tym rzygał po dwóch tygodniach i w czym możesz być dobry, oraz hajs na poziomie takim żebyś mógł za niego przeżyć a nie od razu ferrari kupić :) Nie mówię że masz nie być ambitnym, ale trzeba być realistą. Brak zamiaru mieszkania w Polsce działa na twoją korzyść :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wezme to ddo siebie i pomysle nad tym . ale szkola i modeling to nie realne bo wyjazdy trwaja nawet do 4mies . a jak nie architektura to musze pomyslec nad czyms co daje duzo przyjemnosci a zarazem hajs .pozatym w polsce nie zamiaru mieszkac .

To super ze masz pomysl na zycie ktory polega na tym zeby duzo zarobic i przy okazji sie nie narobic. Powodzenia - poki co z Twoich postow widac ile masz lat i tyle... Wez porady tutaj do serca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeważnie ludzie chodzą na drogie kursy rysunku przez rok przed studiami, które przygotowują do egzaminów wstępnych.

Rok to absolutne minimum. Na naukę rysunku nigdy za wcześnie, im wcześniej sobie rękę wyrobisz tym lepiej. I z tego co udało mi się znaleźć to najtańsze lekcje rysunku na dobrym poziomie w Katowicach to koszty min. 200 zł/mc, więc też nie mały koszt. Znajomy który skończył architekturę mówi, że jeśli ktoś chce iść na architekturę, to najlepiej już na początku liceum się zapisać i powoli stawiać kroki na przód. To w pewien sposób odciążyłoby Cię w trakcie roku akademickiego - nie musiałbyś brać lekcji rysunku jednocześnie z nauką, bo to nie jest zbyt łatwe - wykonanie jednego profesjonalnego rysunku to ok 6h. Uncle google prawdę powie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czasami na marzeniach mozna wyjsc lepiej niz na innych rzeczach np. nauka . ponoc marzenia sie spelniaja wiec bd dazyl do tego .mam taki przyklad moj wujek skonczyl tech mech ,posiedzial kilka lat w wiezieniu wyszedl i pomogl dla syna namalowac proj.domu i udalo sie teraz prawie na calym swiecie ma dom i to bylo jego marzenie wiec warto jednak miec . krytykujecie mnie i zawod modela a ciekawie co sami robicie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...