Skocz do zawartości

Co Jeszcze ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam przygotowuję się do zdobycia wizy turystycznej na wyjazd w wakacje 2013 roku.

Jadę do koleżanki i jej rodziny,która kiedyś mieszkała w Polsce a obecnie mieszka w New Jersey.Mam 18 lat, 3 klasa technikum,nie pracuję.

Przygotowane już mam:

-zaproszenie

-paszport

-zdjęcia do wizy oraz zdjęcie na płycie

Czy powinienem przygotować jeszcze jakieś dokumenty przed przystąpieniem do składania wniosku oraz jak obecnie wygląda sprawa opłat ? 512 zł nadal jest aktualne ?

P.S jakie są szanse dostania wizy w moim przypadku ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://usa.info.pl/wizy.php#b tutaj jest lepiej i czytelniej :)

Lepiej i czytelniej? To przecież jest tam odpowiedź, co w jakiej kolejności zrobić.

Ale czy Ty czytałeś w ogóle stronę, którą podajesz? Bo są na niej stare procedury ubiegania się o wizę.

Od sierpnia tego roku zmieniły się zasady.

Jedynym w 100% wiarygodnym źródłem na temat procedur i opłat wizowych jest strona ambasady USA.

Jakbyś wszedł na link, który podany jest na stronie ambasady (który podałam w swoim poprzednim poście), to poznałbyś odpowiedź na swoje pytanie.

Nie będę Ci tu odpowiadać, bo i tak musisz wejść na tamtą stronę, żeby się zarejestrować i umówić na rozmowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Wiem, że się powtarzam, ale muszę, bo chyba nie czytasz tego, co się do Ciebie pisze... ;)

W linku, który Ci podawałam jest przekierowanie do strony, gdzie jest opisana cała procedura ubiegania się o wizę, w tym, jak należy dokonać opłaty (są dwa sposoby, żeby to zrobić).

Zaproszenie nie jest wymagane. A czy jest ważne, jeśli zawiera błąd? Nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK opłata gotowa :) sly6 dzięki o taką odpowiedź mi chodziło. Co do błędu to jest on w pokrewieństwie - na zaproszeniu mam "bratanek/siostrzeniec" a w rzeczywistości jestem bliskim znajomym.

Czyli jak mam potwierdzenie z poczty,wypełniony wnisek i paszport to mogę się umówić już na rozmowę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...