Jump to content

Wiza Turystyczna Na Ferie


Recommended Posts

Witam

Złożyłem właśnie wniosek dot. ubiegania się o wizę B2. Rozmowa z Konsulem już wkrótce- W podaniu zaznaczyłem datę rozpoczynających się ferii (13.02) gdyż w tym terminie rozpoczynają się moje ferie. Chciałbym na okres ferii polecieć do mojej Babci - W celu turystycznym , oraz by nieco poprzez rozmowy z obywatelami urozmaicić mój język (w tym roku zdaję maturę z języka rozszerzonego - Bardzo potrzebnego mi by dostać się na studia w PL)

Pytanie brzmi - Czy biorąc pod uwagę że w maju mam Matury , mam spore szanse na otrzymanie wizy turystycznej ? I ew. jaki jest najbardziej prawdopodobny termin ważności wizy - ubiegam się o nią po raz pierwszy.

I jeszcze jedno pytanie - Czy tłumaczenie że jadę zwiedzić USA , mam zapewnione zakwaterowanie oraz chciałbym nieco poprzez kontakty z ludźmi poprawić język będzie wystarczające ? A może powiedzieć coś innego ?

Bardzo proszę o wskazówki , dziękuję

Link to comment
Share on other sites

Jest legalnie ;) Nie wiem tylko czy wspominanie o chęci nauki poprzez komunikowanie się z innymi (nie chodzi mi o zapisywanie się na kursy) może być odebrane jako chęć podjęcia nauki właśnie na jakichś kursach , co zapewne nie jest zgodne z przeznaczeniem wizy B2 ;) To moja jedyna wątpliwość...

I czy rozmawiając z Konsulem przyda sie dokładny plan zwiedzania ...;)? Czy raczej nie jest to wymagane podczas rozmowy ?

Link to comment
Share on other sites

Powinieneś wiedzieć, co chcesz zobaczyć, gdyby Cię o to zapytał, ale musisz od razu przygotowywać dokładnego planu zwiedzania ;)

Chodzi o to, żebyś był pewny swoich odpowiedzi.

Na wizie turystycznej jest możliwe podjęcie kursów językowych w wymiarze do 18 godzin tygodniowo (jeśli dobrze pamiętam).

Idź na rozmowę, odpowiadaj zgodnie z prawdą, z uśmiechem i będzie dobrze :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...