Skocz do zawartości

Proszę O Pomoc


Wagni

Rekomendowane odpowiedzi

Może i szukam męża hehe

Gdybym starała się o zieloną kartę to jak to wygląda,co muszę zrobić ?

A gdybym wysłała wniosek o zieloną kartę i bym jej nie otrzymała i chciała wyrobić wizę,czyby nie było wtedy problemu z wyrobieniem ?

OMG czy ktoś z moderatorów forum ma moc by ten temat zamnąć zanim urośnie nam tu kolejne trzy lub cztery strony płomiennej acz pozbawionej sensu dyskusji?

Czy możemy na Forum utworzyć dział przeznaczony specjalnie dla osób poniżej powiedzmy 10 lub 20 postów? Może warto pomyśleć o wprowadzeniu blokady na zakładanie nowych tematów przez te osoby w pozostałych działach?

Sorry za OT.

Wracając do poruszonych przez Wagni zagadnień:

Może i szukam męża hehe

1. Zdobycie papierów przez ślub z obywatelem USA nie jest ani tanie ani szybkie. Małżeństwo dla papierów jest nielegalne - czyt. nie trać czasu i pieniędzy. Lepiej weź się do roboty w PL.

Gdybym starała się o zieloną kartę to jak to wygląda,co muszę zrobić ?

2. Musisz wykazać minimum zaangażowania i zapoznać się z tym forum oraz stroną USCIS. W dużym skrócie, jedynymi ścieżkami do otrzymania GC (Green Card) są: ślub z obywatelem USA, wylosowanie GC w loterii wizowej (szanse podobne do tych z Lotto), sponsorowanie przez członka rodziny będącego obywatelem USA, wiza pracownicza dla wykwalifikowanych pracowników (musiśz być na tyle dobra by firma chciała bawić się w zabawę z procesem imigracyjnym). Koniec.

Innej drogi do legalnej pracy w USA nie ma. Możesz zawsze starać się o wizę turystyczną, lecieć do USA i tam zostać na stałe łamiąc prawo. Wówczas nie masz szans na dobrze płatną pracę i jakąkolwiek karierę. Co najważniejsze - nie opuścisz już nigdy USA bo przy powrocie urzędnik imigracyjny nie wpuści Cie na teren USA.

A gdybym wysłała wniosek o zieloną kartę i bym jej nie otrzymała i chciała wyrobić wizę,czyby nie było wtedy problemu z wyrobieniem ?

3. Wysyłać to sobie można. Trzeba mieć do tego jakieś podstawy. Inaczej marnujesz tylko swój czas i pieniądze.

Przykro mi, ze mój post jest tak bezpośredni ale widać, że nie zrobiłaś nic by się w temacie rozeznać. Pozwolenie na legalną pracę w USA jest czymś innym niż praca, w którymś z krajów UE.

Dlaczego niby ktoś by miał Ci tu pomagać w szukaniu pracy i zakwaterowania jeśli Ty nie masz bladego pojęcia o prawie imigracyjnym? Ktoś tu potrzebuje "reality check"....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 29
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Za pierwszego posta przepraszam,uznajmy że,nie było pytania.

O zieloną kartę na jakiej podstawie chciałabyś się starać?

Mówisz o loterii?

To kolejne składanie aplikacji w loterii zielonych kart będzie w październiku przyszłego roku.

Poczytaj wątki o DV-2013 czy DV-2014.

Tak chodzi mi o loterię

TomaszNL

Łatwo Ci tak mówić"weź się do roboty w PL" to mi tę pracę znajdź jak jesteś taki mądry i nie denerwuj się tak,złość piękności szkodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TomaszNL

Łatwo Ci tak mówić"weź się do roboty w PL" to mi tę pracę znajdź jak jesteś taki mądry i nie denerwuj się tak,złość piękności szkodzi.

.

Ja wbrew pozorom z drzewa nie spadłem, przed wyjazdem do USA pracowałem trochę w Polsce i tłumaczenie, że "pracy nie ma" do mnie nie przemawia. Jak szukasz? Chodzisz i spotykasz się z ludźmi, rozmawiasz, pytasz, czy siedzisz i klikasz w ogłoszenia online wysyłając setki CV?

Tak czy inaczej, nie miałem zamiaru być złośliwy. Jeśli tak to odebrałaś to przepraszam.

Co do loterii wizowej to polecam stronę ambasady. Zapisy do loterii w 2014, skończyły się w zeszłym roku.

http://polish.poland.usembassy.gov/loteria_wizowa_dv.htlm

Obejrzyj sobie filmiki na YT o procesie rejestracji, losowania. Być może przyda Ci się w przyszłości. Choć realistycznie na to patrząc, następne "zapisy" na loterię nie będą wcześniej niż w końcu 2015 roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...