Skocz do zawartości

Zamiana Zielonej Karty Na Wizę Turystyczną


morten

Rekomendowane odpowiedzi

bo mówię, kalifornia jest moim zdaniem wspaniała, przynajmniej tak wygląda na zdjęciach, filmach i różnych medialnych przekazach, co do wewnętrznej struktury, nie wiem ale czytałem i słyszałem że nie jest już tam tak kolorowo, podobno ludzie rozbijają na noc namioty na trawnikach itp rzeczy. Ojciec mieszka w NY który wcale mnie nie interesuje a żeby przenieść się do Kalifornii potrzeba kilka tysięcy dolców na start, czy się zmieni? raczej nie, USA zostało zbudowane na kłamstwie i przemocy, na wyzysku i oszustwie i tak już pewnie zostanie dopóki nie upadnie jak Babilon :) jeżeli chodzi o amerykański system to już od 9/11 zacząłem się jemu bliżej przyglądać i niestety uważam że pod tym względem to największe zło na kuli ziemskiej, owszem, kusi kalifornijski luz i ich styl życia ale to chyba też już się skończyło, dobrze tam żyło się w latach 70-80. Wtedy naprawdę to był luz, poza tym mam tu członka rodziny którym muszę się teraz zająć w chorobie, niestety tak wyszło nagle i nie mogę jechać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 152
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

a w USA nawet socjala nie mają

Tak, bo najlepiej to jakby wszystko za darmo dawali. Siedzieć w domu, płodzić dzieci i zgarniać od każdego zasiłek. Jeżeli ktoś jest pracowity to właśnie w USA będzie mu się żyło najlepiej (do czasu bo nie wiadomo jak się skończy ta kadencja Obamy). Europa gnije od środka przez cały ten socjalizm i jeżeli się w porę nie opamiętają to za kilkadziesiąt lat może się okazać, że Europejczycy będą tutaj mniejszością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za darmo nie ale patrząc na to z drugiej strony to my (społeczeństwo) dajemy im za darmo (podatki) a w zamian nie mamy nic bo wszystko trzeba załatwiać prywatnie i na własną rekę, ale to akurat dotyczy nie tylko USA ale i polski, osobiście za najlepszy system uważam szwedzki i norweski, w południowej europie też żyje się OK mimo tego całego kryzysu, i tak żyje się im o niebo lepiej niż nam w polsce, i mają słońce :) a USA, przyznacie chyba że to post-komunistyczny polski mit, każdy tak chciał tej ameryki a teraz większość polaków narzeka na ten ich wspaniały system który od dłuższego czasu nasladujemy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak szczerze to nic fajnego w tych stanach już nie ma, zarobić można więcej w europie a w USA nawet socjala nie mają, $10 na godzinę to grosze, dodatkowo to państwo prawa i nonsensu, państwo korporacji i plastikowego żarcia sterowane przez iluminatów, jedynie kalifornia jest warta zobaczenia, a poza tym to bród, smród i (obecnie) też ubóstwo, również w kalifornii, dlatego aż tak bardzo mi nie zależy :)

Śmierdzi trollem na kilometr. Kto bierze udział w loterii, traci czas na wypełnianie wszystkich papierów, wydaje sporo $$ na całą procedurę, otrzymuje wizę, po czym prezentuje skrajną niechęć do wyjazdu, argumentując ją w ten sposób?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe, no tak to może wyglądać, tyle że dokumenty o GC zostały złożone w 2002 roku czyli 11 lat temu (kolejny amerykański nonsens, meksykanie czekają nawet po 20 lat :D) a przez taki okres wiele się zmieniło, tak jak w idealnym małżeństwie, po latach dostrzega się wady, fajnie byłoby mieszkać w kalifornii ale kalifornijski luz chyba szybciej znajdzie się we włoszech i hiszpanii, bo z tego co się przez 10 lat naczytałem i nasłuchałem to amerykański uśmiech spowodowany jest prozakiem a naprawdę to niekończący się stres ich kapitalistycznego systemu, no mimo tego kalifornia jest moim marzeniem, tyle że chyba już bardziej turystycznie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za darmo nie ale patrząc na to z drugiej strony to my (społeczeństwo) dajemy im za darmo (podatki) a w zamian nie mamy nic bo wszystko trzeba załatwiać prywatnie i na własną rekę

Rola państwa powinna ograniczać się do reprezentacji na arenie międzynarodowej oraz do obrony obywateli - właśnie na to idą podatki (u nas między innymi na to).

w południowej europie też żyje się OK mimo tego całego kryzysu, i tak żyje się im o niebo lepiej niż nam w polsce, i mają słońce :)

Życie tam jest aż za łatwe czego następstwem są kłopoty finansowe tych państw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas jest za dużo urzędasów. "Im mniej państwa w życiu obywateli, tym lepiej". Realne opodatkowanie w Polsce to ok 70%, ale teraz przelicz sobie w USA. Dzieci robić tylko, mnożą się jak króliki, a potem tylko łapy i "im się należy", a ci co są w trudnej sytuacji odchodzą z kwitkiem bo kasa się skończyła. Ja bym w życiu się nie zdecydował np na 8 dzieci, wiedząc, że miesięczny przychód to np 5k zł na rodzinę. W 2 osoby pożyje się na niezłym poziomie ale 10 ludzi... W Polsce wcale nie potrzeba, a ciągle przybywa urzędników i fotoradarów, które nie mają na zadaniu nic innego, jak nawalanie MILIARDÓW złotych do budżetu, które rząd będzie mógł przeznaczyć na spa koło sejmu... Przy ilości takiej, jaką wykonuje się w polsce, aby dobrze żyć (co najmniej 40-50h na tydzień) to w USA będzie Ci dużo lepiej. U nas pracujesz i ledwo stać Cię na utrzymanie, a tam jesteś w stanie pojechać na wakacje, czy trochę odłożyć. Jeśli mówisz, że w USA jest tak źle, to sprawdź na jakim poziomie zaczyna się u nich ubóstwo, a potem zobacz przeciętne polskie zarobki(realnie, a nie jak podaje rzad). Wyjdzie na to, że połowa społeczeństwa żyje biednie, lub bardzo biednie. Unia europejska to jest prawdziwy Big Brother. Narzuca nam jak mamy żyć, co i gdzie możemy robić, nawet na swojej ziemi, co mamy kupować i czego słuchać w radiu. Fakt, dają pieniądze, ale nowe przepisy są tak durne, że jak tylko będę mógł to stąd spieprzam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...