Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

We wcześniej opublikowanym poście pisałam o tym, że chciałabym się wybrać w następne wakacje do NYC ale mieszkam we Francji i z tego względu miałam pewne wątpliwości. Dostałam odpowiedzi ze wszystko powinno byc ok ze strony konsulatu itp. to znaczy ze to ze mieszkam w innym kraju nie wpłynie raczej negatywnie na ostateczną decyzję konsula czy przyznać mi wizę.

Dla przypomnienia: mam polskie obywatelstwo, 17 lat, mieszkam we francji dwa lata ze względu na moją edukację i pracę rodziców- wszystko legalnie itp.

Parę osób zaproponowało mi zebym moze postarała sie o wizę będąc we Francji. Na stronie ambasady amerykńskiej w paryżu nie znalazlam żadnych informacji na temat nie-francuzów starających się o wizę w Paryżu. Mam więc takie pytania:

-Czy ktoś z Was może w ten własnie sposób starał się o wizę? Tj. będąc polskim obywatelem mieszkającym za granicą?

-Czy jest w ogóle to możliwe?

-O jaki rodzaj wizy musiałabym się starać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

A ja znalazłam...

http://france.usemba...rant_visas.html

http://france.usemba...procedures.html

Zresztą ten pierwszy link już Ci podawałam...

Co do starania się Polaków o wizę za granicą... Mamy tu wątek o ambasadzie w Londynie na przykład.

Twój temat połączę z poprzednim założonym przez Ciebie, bo dotyczy tego samego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za pomoc :) Właśnie na dniach chcę wypełnić formularz do ambasady w Paryżu. Mam takie pytanie: Nie mam jeszcze 18 lat i bede podrózowac ze znajomymi rodziców. Czy mam mieć jakieś oficjalne pismo, że podrózuje z nimi i że są moimi opiekunami i np. pokazac ten papier konsulowi podczas rozmowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedz. :) Zmiana planów. Dostałam lepszą propozycję od rodziców i jadę jednak na obóz do USA. Tata dostanie dofinansowanie spore z pracy. (Francja ma dużo takich extrasów) No wiec 4 tyg. w USA- NYC, Washington, Texas, New Orleans, Vegas i LA!!! Bardzo się ciesze i mam nadzieje że nie będę miec problemów z dostaniem wizy. Mysle ze w sumie jesli pokaze w ambasadzie ze to obóz zorganizowany przez biuro podrózy to wize dostane. Narazie juz sie wydatki zaczęly bo za fotki do wizyzaplacilam 23€... :/ ale co tam, taki wyjazd to przecież przygoda życia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...