Skocz do zawartości

Zlozenie Aplikacji I-130 Na Zone - Problem


Rekomendowane odpowiedzi

Powinna sie na tym znac a tu sie okazuje ze sama nie wiele wie . Jeszcze jednego nie moge zrozumiec date ustalaja od tego jak petycja wpłynie czy od tego jak zatwierdza??

Dziekuje za opowiedz kzielu

Date czego ? Na NOA masz date przyjecia petycji - od tego momentu liczy sie czas jej zatwierdzenia (te 5 do 8 miesiecy), Pozniej masz etap NVC i na koniec ambasade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 29
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Date czego ? Na NOA masz date przyjecia petycji - od tego momentu liczy sie czas jej zatwierdzenia (te 5 do 8 miesiecy), Pozniej masz etap NVC i na koniec ambasade.

Chyba coś pomieszałam.. to pierwszym krokiem jest złozenie petycji do USCIS , następnie oni przysyłaja NOA tak? A pózniej sie czeka na zatwierdzenie tego (te 5 do 8 miesiecy) . ?? To na NOA od złozenia petycji ile sie czeka??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zlozeniu petycji w przeciagu 2-3 tygodni powinnas dostac NOA1 (I-797C) ktore jest potwierdzeniem jej przyjecia. Po 5-8 miesiacach dostaniesz kolejne I-797C (NOA2) oznaczajace jej zatwierdzenie lub wczesniej RFE (Request for Evidence) - a dokladnie dostanie je petitioner (ten ktory zlozyl petycje).

Makes sense ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zlozeniu petycji w przeciagu 2-3 tygodni powinnas dostac NOA1 (I-797C) ktore jest potwierdzeniem jej przyjecia. Po 5-8 miesiacach dostaniesz kolejne I-797C (NOA2) oznaczajace jej zatwierdzenie lub wczesniej RFE (Request for Evidence) - a dokladnie dostanie je petitioner (ten ktory zlozyl petycje).

Makes sense ?

O tak własnie o to mi chodziło Przepraszam ze tak truje:) Juz mineło dawno 3 tygodnie i nic czy mam sie martwić??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

Jedyne co mi przychodzi do głowy, w rozumieniu "problemu", jaki możesz mieć składając petycję I-130 i wpisując adres w Polsce jako swój adres zamieszkania, to fakt, że masz zieloną kartę, i aby swój status rezydenta utrzymać powinieneś mieć "unrelinquished domicle" na terenie USA. Wpisując polski adres dajesz argument przeciw temu. Z drugiej strony masz reentry permit ważny na dwa lata, więc może i nie ma takiego zmartwienia co do adresu zamieszkania.

To moje przemyślenia, niech wypowie się ktoś, kto ma doświadczenie...

A obywatel USA wpisujący jako adres zamieszkania Polski adres też będzie miał taki problem? bo jestem takim przypadkiem właśnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

A jak to udowodnić. Jeżeli adres, który widninieje na nieważnym już 3 lata ID i DL jest nieaktualny. Konta w banku tam nie posiadam, pracy też jak narazie. Czy po wysłaniu dokumentów I-864 do NVC jest już za późno na powrót do USA i ustabilizowania swojego domicile?


Jesli chodzi o joint sponsora - posiadam takiego. (nie wiem czy to pomoze ale mieszka tam gdzie ja planuje mieszkac z moja zona)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki obywatel musi wykazać unrelinquished domicile w USA lub udowodnić, że aktywnie poczynia kroki w celu uzyskania takowego.

Masz na myśli ID i DL z aktualnym adresem? Może być np jakiś list od pracodawcy, że mnie zatrudni po przyjeździe? Posiadanie tam konta w banku (bez milionów) pomoże? Albo umowa na telefon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy później...

Masz na myśli ID i DL z aktualnym adresem? Może być np jakiś list od pracodawcy, że mnie zatrudni po przyjeździe? Posiadanie tam konta w banku (bez milionów) pomoże? Albo umowa na telefon

Czy udało ci się załatwić temat "domicile" w USA będąc w Polsce? Jak to zrobiłeś? Jakie dokumenty wykorzystałeś??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...