Skocz do zawartości

Staranie Się O Wizę Po Odmowie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich!! :)

Moja sytuacja wygląda tak:

Dwa lata temu wyjechałam do USA na W&T 2011. Dostałam wizę J-1 (z 2 gwiazdkami pod zdjęciem), wyjechałam, pracowałam i przyleciałam w terminie:) Rok później w marcu 2012 starałam się o wizę turystyczną nie mając żadnych dowodów ze cos mnie trzyma w Polsce (wiem... głupota) i oczywiscie spotkałam sie z odmową: "Gdyby miała Pani rodzinę, pracę albo szkołę to inaczej byśmy rozmawiali", dostałam papierek z informacją że mam odczekać rok i starać się ponownie. W ciągu tego roku wiele sie zmieniło, bo już znowu chodzę do szkoły, znalazłam pracę (choć już nie pracuję tam legalnie) i chcę znowu starać się o wizę :)

Mam dylemat gdyz nie wiem którą wizę wybrać, czy j-1 czy turystyczną.

Ciągnie mnie do turystycznej ale bardzo boję się odmowy:( Gdyż miałam 2 gwiazdki na wizie j-1 oraz odmówiono mi wizy turystycznej.

Mam papier ze się uczę, możliwe, ze po zagadaniu do szefowej o zatrudnienie mnie zebym pracowała tam legalnie, będę miała papier że pracuję...

Czy jest tu ktoś kto mógłby ocenić moje szanse na otrzymanie wizy turystycznej chociaż z dowodem że jestem studentką??

Bardzo proszę o odpowiedź.

Pozdrawiam:)

ps. Bardzo pomogą mi wasze doświadczenia z odmową wizy, z dostaniem wizy, itp:)

Z góry bardzo dziękuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liczba gwiazdek pod wizą o niczym nie świadczy i na pewno nie jest powodem do odmowy.

A o jaką wizę się starać? No to sama musisz sobie odpowiedzieć, bo to zależy, po co chcesz do Stanów jechać.

Bo wiza B2 a J1 to dwie inne sprawy.

A Twoje szanse... Jeśli się nie postarasz o wizę, to na pewno jej nie otrzymasz.

Co do doświadczeń... Poczytaj forum, bo mamy wu wątek, jak wygląda rozmowa z konsulem (i jej konsekwencje).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę po prostu tam pojechać do chłopaka i odwiedzić starych znajomych.

Starając sie o wize turystyczna zaoszczędzę 3000 które wydałabym na program W&T.

Dlatego też ta wiza turystyczna bardziej do mnie przemawia:)

Wiem ze z j-1 nie miałabym problemów:) ale znowu chciałabym zaoszczędzić i spróbować z wizą B2. Dlatego pytam czy ktoś mógłby ocenić moje szanse na otrzymanie jej z papierem ze sie uczę.

Bardzo mi zalezy zeby tam wyjechać. A po ostatnim razie kiedy odmówiono mi wizy bardzo sie boję ze znowu nie dostanę:(

Ps. uuu jak to?? gdzieś tutaj kiedys czytałam ze 2 gwiazdki na wizie oznaczają ze jest ryzyko u tej osoby ze zostanie w USA i nie wróci do Polski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to czytaj tak dalej :) hehehe to sa domysly osob na temat gwiazdek a nie realnosc ale chyba czytalas to uwaznie

bo widze ze nie zbyt

wypowiedzi o gwiazdkach to jak opowiesci z mchu i paproci,basnie-bajki,dobre na noce a nie realnosc i rzeczywistosc :)

Pytasz sie o realnosc?hm ktos Ci napisze ze masz duze szanse a nie dostaniesz wizy i wtedy co pomyslisz

lub tez powie ze nie masz za duzych szans a jak bedziesz na rozmowie i dostaniesz to napiszesz i po co ktos tak pisal jak ja dostalam wize :)

Ile osob ,ile Konsulow tyle bedziesz miec odpowiedzi

samo zaswiadczenie jest plusem ale nie takim ze wrocisz na czas

zobacz ile osob sie uczy,studiuje a przedluza pobyty wiec uczyly sie te osoby czy tez nie? ;)

zobacz uwaznie za co nie dostalas za 1 razem wizy,co bylo powodem,jaka byla rozmowa,po co,do kogo lecialas ...

to sa wazne pytania ale Ty znasz odpowiedzi a nie MY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...