Skocz do zawartości

Aos I Kilka Pytań


Luko

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 468
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Ilon, gratulacje!!! Ja niestety wciaz czekam... ;( Pierwsza reklamacja jaka zlozylam nie spowodowala reakcji ze strony USCIS wczoraj zareklamowalismy sprawe po raz drugi. Piszemy tez o pomoc do lokalnej congresswoman. Moze to cos pomoze.

Jezeli masz taka mozliwosc, zloz list osobiscie i spotkaj sie z kongreswoman's immigration aide. Zloz rowniez wszystkie dokumenty dodatkowe, tj. dotychczasowa korepondencje z USCIS. My sie swojego czasu po to pofatygowalismy do biura naszego kongresmena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co sie dzieje z moja sprawa jest NIEWIARYGODNE... a jednak prawdziwe. :(

Wczoraj zdecydowalismy sie byc proaktywni i pofatygowalismy sie osobiscie z mezem do miejscowego urzedu w Teksasie, ktore kolekcjonuje odciski palcow.

Przedstawilismy pokrotce nasza sprawe. Urzednicy byli zdumieni, ze na zaproszenie na biometrics czekamy juz 4,5 miesiaca. Menadzer urzedu zaprosil nas do swojego biura i byl nawet sklonny wygenerowac dla nas zaproszenie na biometrics i wykonac je "od reki" ale system mu nie pozwolil. Okazalo sie, ze w lutym moje dane adresowe i AA nr zostaly wymazane/skasowane dla nr mojej sprawy o I-485 w systemie USCIS. Wyobrazcie sobie zdumienie meza i moje...!

To co urzednik nam natomiast poradzil jest kluczowe i pisze tu o tym, gdyz byc moze ktos tez (choc nie zycze), bedzie w potrzebie.

Jesli macie problemy i opoznienia ze sprawami w USCIS i dzwoniliscie na help desk i nie ma reakcji ponad 45 dni, mozna zarejestrowac sie na spotkanie z urzednikiem imigracyjnym wyzszej rangi i mozna takie zaproszenie bezposrednio wygenerowac pod linkiem: https://infopass.uscis.gov/ -> jest nawet wersja strony po Polsku. :)

My tak wlasnie zrobilismy i mamy wyznaczone spotkanie na 16 czerwca.

Ponadto zadzwonilismy ponownie na help desk i poinformowalismy ich o zaistnialej sytuacji z brakiem moich danych w systemie. Skierowano nas do supervisora i ten zapewnil, ze do 21 czerwca moj adres i dane zostana ponownie przypisane do sprawy i dostane list to potwierdzajacy.

Ponadto tak jak mi powyzej poradzil jkb napisalismy list do lokalnej kongresswoman z opisem sprawy i prosba o ingerencje - czekamy na odpowiedz, niestety jej biuro nie przyjmuje bezposrednich wizyt, wiec czekamy na odpowiedz na list.

Mam nadzieje, ze nasze dzialania cos pomoga i w koncu dostane to zaproszenie na zdjecie odciskow i wszystko juz dalej szybko sie potoczy.

Narazie czuje sie jak w powiesci Orwella i czasami w duszy zaluje, ze jednak nie zdecydowalismy sie zamieszkac w UE, cala ta opieszala biurokracja i absurd sytuacji mocno nas zniecheca. Na domiar zlego lipcu przeterminuja sie moje badania, ktore wykonalam do wizy K-1.

Trzymajcie kciuki, byc cos ruszylo w koncu! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...