Jump to content

Przewóz Pieniędzy Z Usa Do Pl

nr0d
 Share

Recommended Posts

Witam,

mam takie pytanie, na które o dziwo nie znalazłem na tym forum odpowiedzi.

Jak wygląda prawo dot. przywożenia pieniędzy z USA do Polski? Ile mogę przywieźć bez zgłaszania? Informacje, które znalazłem w Internecie dotyczą przewożenia z Polski do Stanów i wiem, że limit to 10.000$.

Od razu drugie pytanie- czy jak założę konto w usa, np,. bank of america czy jakiś inny, to mogę wypłacić te pieniądze w jakiś dogodny sposób- w Polsce?

Z góry dziękuję

Pozdrawiam

• Replies 41
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Witam,

mam takie pytanie, na które o dziwo nie znalazłem na tym forum odpowiedzi.

Jak wygląda prawo dot. przywożenia pieniędzy z USA do Polski? Ile mogę przywieźć bez zgłaszania? Informacje, które znalazłem w Internecie dotyczą przewożenia z Polski do Stanów i wiem, że limit to 10.000$.

Od razu drugie pytanie- czy jak założę konto w usa, np,. bank of america czy jakiś inny, to mogę wypłacić te pieniądze w jakiś dogodny sposób- w Polsce?

Z góry dziękuję

Pozdrawiam

Nie ma zadnego limitu wywozenia mozesz wiezc i milion.

Wszystko co wynosi dziesiec tysiecy dolarow i wiecej, musi byc zgloszone na granicy

Czyli $9,999 niemusisz podawac, ze wieziesz.

$10,000 musisz zlosic.

Konsekwencja wywozenia a nie zloszenia kwoty $10,000 i wiecej moze byc kara lub konfiskata najczesciej jedno i drugie.

Co do sposobow wyplaty: jesli masz konto w USA, mozna wypisac sobie czek i zrealizowac go w Polsce- zajmuje kilka tygodni a realizacja kosztuje 25zl. ( w WBK)

Kiedy ja sie pytalam o przelewy do Polski kosztowalo to 40 dolarow i rowniez zajmowalo kilka tyg (ale to byl maly regionalny bank, pewnie sieci maja inne zasady)

Poza tym, klasycznie- wyplata za pomoca karty w bankomacie w Polsce. ale jesli w gre wchodzi wieksza kwota to pewnie to nie jest njalepszy pomysl