Skocz do zawartości

Przewóz Pieniędzy Z Usa Do Pl


nr0d

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 41
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
4 godziny temu, andyopole napisał:

Are you sure?

Tak. Wszystko ponad 10,000 wpisuje sie w deklaracje celna, a ta wypelnia sie jedna na podrozujaca razem rodzine.

Troche ludzi wpada tutaj wlasnie w pulapke, zwlaszcza ze do limitu 10 tys dolarow wlicza sie takze przewozone waluty zagraniczne i czeki roznego rodzaju. I jak sie przyczepia, zaczna liczyc i wyjdzie wiecej, to zabieraja wszystko.

W Polsce przyjelo sie myslec, ze na granicy pytaja o pieniadze aby miec pewnosc ze w trakcie pobytu turystycznego jestes sie w stanie utrzymac, co po czesci tez jest prawda, glownym jednak powodem jest walka z niekontrolowanym przemytem gotowki.

A pytac beda, bo to dobry biznes. Statystycznie, na granicach USA konfiskuja ponad $350,000 DZIENNIE.

Jednak poza przypadkami kryminalnymi  (przemyt, nielegalna praca, itp, itd), jest to oczywiscie tak zwany "first world problem", ktorego przyjemnosci osobiscie nie mialem okazji doswiadczyc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, rzecze1 napisał:

 I jak sie przyczepia, zaczna liczyc i wyjdzie wiecej, to zabieraja wszystko.

 

16 godzin temu, rzecze1 napisał:

A pytac beda, bo to dobry biznes. Statystycznie, na granicach USA konfiskuja ponad $350,000 DZIENNIE.

Przepraszam za moją ignorancję, bo nigdy taka sytuacja mnie nie spotkała i raczej nigdy mnie nie będzie dotyczyła, żeby tyle pieniędzy w gotówce przewozić, ale czy to oznacza, że oni te pieniądze po prostu zabierają i nie ma mozliwości ich odzyskania? nawet jeśli to legalnie zarobione pieniądze i można to udowodnić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Dinozaur napisał:

 

Przepraszam za moją ignorancję, bo nigdy taka sytuacja mnie nie spotkała i raczej nigdy mnie nie będzie dotyczyła, żeby tyle pieniędzy w gotówce przewozić, ale czy to oznacza, że oni te pieniądze po prostu zabierają i nie ma mozliwości ich odzyskania? nawet jeśli to legalnie zarobione pieniądze i można to udowodnić?

Za pierwsze przewinienie nakładana jest najczęściej grzywna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic ci nie grozi jak pieniądze są Twoje i legalne. Służby odnotowują ten fakt i pewnie będą "gdzieś to sprawdzać", ale nie masz się czym martwić. Duża gotówka w dzisiejszych czasach jest zawsze podejrzana dlaczego ktoś chce ją przewozić a nie przelewać elektronicznie. Duża gotówka może służyć finansowaniu nielegalnych transakcji. Mogą Ciebie sprawdzić, czy po przyjeździe wpłaciłeś je legalnie do banku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...