Skocz do zawartości

Przewóz Pieniędzy Z Usa Do Pl


nr0d

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 41
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

To moze zadaj to pytanie urzedowi celnemu ;)

jest tez wujek google i wiele stron :)

1 juz Ci podalem i tam pisze o 10 tys euro a wiec wiecej niz 10 tys dol us ;) ale musisz zobaczyc przelicznik

Sly, nie mieszaj czlowiekowi w glowie. :)

W USA jest obowiazek zglaszania celnikom wartosci wyzszych niz $10k.

W Unii Europejskiej musisz zglosic celnikowi przy wjezdzie badz wyjezdzie kwoty przekraczajacej 10 k EURo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co ja robie?dalem linka do tych 10 tys euro a do tego niech sie spyta w urzedzie celnym jakie sa zasady w Unii i to jest mieszanie? ;)

Twoje rady sa bardzo cenne, czasem jednak wymagaja kilkukrotnego przeczytania, celem np. uzupelnienia interpunkcji lub skorzystania z pomocy tlumacza. Teraz to ja juz kumam Twoje wypowiedzi ale na poczatku, przyznam, bywalo trudno.... :o:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam !

Odświerze trochę temat.

Chciałbym wwieźć do Polski około 60.000 $ , na remont domu i wydatki na czas pobytu tam.

Moim pytaniem jest czy po zgłoszeniu tych pieniędzy na lotnisku służbie celnej , będę zmuszony do zapłacenia podatku w Polsce , czy jakiś innych opłat ?

Czy może lepiej założyć konto walutowe w Polsce i przelać te kwotę ( ale czy to też nie wiąże się z jakimś podatkiem) ?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obowiazek podatkowy powstaje w momencie, gdy srodki sa postawione do Twojej dyspozycji. To, ze przewozisz je przez granice nie ma znaczenia. Jezeli rozliczasz sie w PL, i zarobiles te $60k wtedy, gdy miales nieograniczony obowiazek podatkowy w Polsce, to podatek powinienes rozliczyc za rok, w ktorym te srodki otrzymales.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sirk33 nawet jak nie zalozysz konta to moze sie zapytac US skad masz kase na remont ,bo jest cos takiego jak donosy ..

a wtedy jak dojda ze musiales sie rozliczyc to masz nie wesolo

jak pisze jkb zobacz dobrze przepisy podatkowe :) czy sie kwalifikujesz na aby od Ciebie nie pobierac podatku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy może lepiej założyć konto walutowe w Polsce i przelać te kwotę ( ale czy to też nie wiąże się z jakimś podatkiem) ?

Przelewy powyzej 15K euro sa rejestrowane i opcjonalnie zglaszane do GIIF. Ewentualnie mozesz przlew podzielic na mniejsze kwoty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pieniądze są uczwiwie zarobione i opodatkowane w USA.

Z tego co poczytałem są jakieś przepisy między USA/POLSKA o braku podwójnego opodatkowania.

Dlatego właśnie chciałem się zapytać czy może ktoś wwoził większe kwoty i zgłaszał jak to wygląda w praktyce przy wwozie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...