Skocz do zawartości

Czy Usa Prowadzi Rejestr Wyjazdow/wjazdów Stalych Rezydentow(Posiadaczy Zielonej Karty)?


Usausa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

Mam pytanie: czy usa prowadzi rejestr wyjazdow/wjazdów stalych rezydentow(posiadaczy zielonej karty)??

Słyszałem ze to ile byłem poza granicami usa urzednik dowiaduje sie ode mnie(zadajac mi takie pytanie na granicy) i nie ma mozliwosci sprawdzenie tego jezeli oczywiscie moj pobyt nie był dluzszy niz 12 mies. Czy to prawda?

z góry dziękuje za odpowiedz

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 35
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

takie informacje sa w 2 ksiazkach:

ponizej liki:

http://books.google.pl/books?id=tLROupQtjSIC&pg=PA80&lpg=PA80&dq=nie+prowadzi+rejestru+wyjazd%C3%B3w+rezydentow+sta%C5%82ych&source=bl&ots=dSLA_bpNwY&sig=tpYCCBcUDG4uQ6Vz2CAXnPvSi6w&hl=pl&sa=X&ei=U6QsUdLxHo354QS8-IHACw&ved=0CCkQ6AEwAA#v=onepage&q=nie%20prowadzi%20rejestru%20wyjazd%C3%B3w%20rezydentow%20sta%C5%82ych&f=false

http://books.google.pl/books?id=tLROupQtjSIC&pg=PA80&lpg=PA80&dq=nie+prowadzi+rejestru+wyjazd%C3%B3w+rezydentow+sta%C5%82ych&source=bl&ots=dSLA_bpNwY&sig=tpYCCBcUDG4uQ6Vz2CAXnPvSi6w&hl=pl&sa=X&ei=U6QsUdLxHo354QS8-IHACw&ved=0CCkQ6AEwAA#v=onepage&q=nie%20prowadzi%20rejestru%20wyjazd%C3%B3w%20rezydentow%20sta%C5%82ych&f=false

i jeszcze w jednej teraz nie moge sobie przyponiec ale wrzuce link pozniej.

znane sa przypadki ze ludzie wjezdzaja do stanow urzednik zadaje pytanie ile sie było poza granicami mowisz 3 tygodnie a nie było cie 11 mies i urzednik wpuszcza.

Dlatego prosba moze ktos zna temat w 100% i moze sie wypowiedziec??

http://books.google.pl/books?id=1Ck7VdjNnvIC&pg=PA69&dq=rejestr+wyjazd%C3%B3w+rezydentow+sta%C5%82ych&hl=pl&sa=X&ei=7qUsUbS_KcfE4gTcioHYDA&ved=0CDEQ6AEwAQ#v=onepage&q=rejestr%20wyjazd%C3%B3w%20rezydentow%20sta%C5%82ych&f=false

tutaj link do drugiej ksiazki: pt" Obywatelstwo z przeszkodami" i tez napisane ze nie ma prowadzonego rejestru wyjazdow

wjazdy wiadomo ze sa rejestrowane ale WYJAZDY wcale tak na zdrowy rozum nie sa jezeli chodzi o posaidaczy zielonych kart np: jak ja wyjezdzam za grnice z Usa to nawet nie wyciagam zielonej karty tylko paszport...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wjazdy wiadomo ze sa rejestrowane ale WYJAZDY wcale tak na zdrowy rozum nie sa jezeli chodzi o posaidaczy zielonych kart np: jak ja wyjezdzam za grnice z Usa to nawet nie wyciagam zielonej karty tylko paszport...

Oczywiscie - i na podstawie paszportu Twoj wyjazd i wjazd jest rejestrowany. Wyszukujesz jakies bzudrne linki - wyszukaj te, gdzie ludzie pisza jak dostali denial obywatelstwa poniewaz przebywali zbyt dlugo poza granicami.

Mnie tez pytali jak wjezdzalem ile czasu bylem poza granicami, po czym sie gapili w monitor zeby sprawdzic czy sie zgadza. Sprobuj, to sie przekonasz.,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W "powrot do polski" strona 78 jest jasno napisane ze takiego rejestru nie ma prowadzonego... jezeli chodzi o urzednikow na granicy nie maja podono mozliwosci sprawdzenia tego co innego jak ubiegasz sie o obywatelstwo i Cie przeswietlaja na spokojnie- maja czas na sprawdzenie podatkow posiadania nuieruchomosci pracy itd.

Pytam na spokojnie kazda opinia sie przyda. Ale ja za kazdym razem jak wlatywałem do stanow podawałem o kilka miesiecy błednie tzn. zawsze mowilem ze do 6 miesiecy a nie było mnie 11 i nigdy teg nie zweryfikowali. Pytanie moje czy mam farta czy tak rzeczywiscie jest i to co jest napisane w ksiazkach jest tego potwierdzeniem?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedzi mogą być takie same jak przy wizach turystycznych.

Niektórym udaje się wyjechać do USA na 6 miesięcy, wrócić na kilka tygodniu i znów wyjechać na pół roku. Innym nie lub udaje im się to raz, dwa razy, a potem są nieprzyjemności.

System nie jest jeszcze kompletnie szczelny, więc niektórym mogą się udawać różne manewry.

Ile razy nie było Cię w USA prawie rok (a powiedziałeś, że trwało to mniej niż pół roku)? Może trafiałeś na wyjątkowo leniwego urzędnika, jeśli nigdy nie miał wątpliwości do Twoich słów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps. nie chciałem sie przyznawac na poczatku ze tak robie i mi to uchodzi na such bo nie chciałem sugerowac odpowiedzi

Ale tu nie masz co sugerowac - kolega z bylej pracy mieszka z zona - US citizenem - w Polsce. Jezdzil co jakis czas na kilka dni zeby nie stracic GC. Przy ostatnim wjezdzie (3-ci chyba od kiedy dostal GC) dostal wpis w paszporcie i ostrzezenie ze nastepnym razem zostanie zawrocony i odbiora mu GC - w zwiazku z tym przenosza sie na stale do US.

Probuj i kombinuj - nastepnym razem nie tylko odbiora Ci GC ale przy okazji dostaniesz misrepresentation charge. Twoj wybor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 razy! natomiast cos mnie podkusiło zeby w zeszłym roku powiedziec prawde ze 11 mies i skierowali mnie do wyjasnien oddzielny pokoj itd. ledwo sie wybroniłem ze to ostatni raz ze pilne sprawy ze cała rodzina w stanach itp...

przepraszam to było dwa lata temu a w zeszłym przekroczyłem juz normalnie mowiac ze 5mies i nie było problemu

Ale dziekuje wszystkim za odpowiedz i rozumiem ze to sprawa raczej farta niz tego ze rzczywiscie urzednik nie ma mozliwosci sprawdzenia. Aczkolwiek jednak jak wszyscy widzicie cos strasznie długo mam tego farta ... no nic trudno musze to przemyslec, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...