Skocz do zawartości

Czy Usa Prowadzi Rejestr Wyjazdow/wjazdów Stalych Rezydentow(Posiadaczy Zielonej Karty)?


Usausa

Rekomendowane odpowiedzi

aha i jezeli chodzi o wizy turytyczne jest inaczej bo wypełnia sie w samolocie protokoł I-94 i ten zostaje przekazany urzednikom i na tej podstawie wiedza kiedy sie przylatywało do stanow a posiadacze zielonej karty tego nie wypełniaja. zoastaja tylko podobno wysyłane przez linie lotnicze trasy podroznych ale dotyczy to tylko WLOTU do stanow."All persons in the airplanes directed to and through USA has to send

list of passengers to the relevant US stae organizations."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 35
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Listy podróżnych, jakie są wysyłane dotyczą wszystkich podróżnych, nie tylko posiadaczy zielonej karty.

Podróżni korzystający z ruchu bezwizowego również nie wypełniają żadnych druków w samolocie.

Paszporty wszystkich są skanowane przy wjeździe i wyjeździe (przy odprawie), jeśli mnie pamięć nie myli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I-94 powinno sie oddac przy wlocie a nie wylocie ale to tylko taki mały szczegoł.. Ale schodzimy na zły tor bo wizy turystczne mnie nie interesuja....

Moze poukładajmy wszystko w całosc latałem 5 lat podajac nie prawidłowa informacje co do pobytu poza stanmi za 6 razem cos mnie podkusiło zeby powiedziac prawde- zostaje cofniety do wyjasnienia urzedniczka mowi mi ze notuje ze ostatni raz takie cos i ze juz nie wlece ze musze zostac na stałe- nie przemuje sie wracam po 3 tygodniach 11 mies pozniej zastanawiam sie czy warto leciec ale ryzykuje mowie na granicy ze nie było mnie 5 mies i urzednik po całej tej historii z zeszłego roku wpuszcza mnie bez problemow z usmiechem na twarzy. Wiem ze wydaje sie to dziwne i wielu osobom działa na nerwy bo mysla ze tak nie jest ze na Bank maja wglad itd! ale jestem jednak potwiedzeniem tego co pisza w powyzszych ksiazkach... Pytanie czy miał ktos podobne doswiadczenia a moze w ogole jakims cudem wie co urzednik moze zobaczyc na lotnisku.

nie krzyczcie na mnie! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy wlocie? Serio?

I-94 wypełnia się w drodze do Stanów, część jest odcinana przez urzędnika, a część wszywana do paszportu. I tę część trzeba oddać potem przy WYLOCIE. Ale, jak już to kzielu powiedział, to jest dowód wtórny, bo skanowanie paszportu i listy pasażerów przekazywane przez linie lotnicze są dowodem na wlot i wylot z USA.

Skoro masz na swój przykład wjazdów i wyjazdów w książkach, które podajesz, to w ogóle nie rozumiem pytania...

Może poczytaj VJ. Są tam opisy takie, jak Twój, że ktoś traktuje zieloną kartę jak wizę turystyczną i są też opisy, że niektórym kończy się takie nadużywanie.

A tak na marginesie zapytam z ciekawości... Po co Ci w ogóle zielona karta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zielona karta jest mi potrzebna do odwiedzania rodziny w stanach a niestety wizy turystycznej wczesniej nie dostałem z uwagi na to ze urzednik powiedział ze mam tam cała rodzine wiec musze miec Zielona karte = błedne koło!.

Co do wiz turystycznych co sie wypełnia jak i kiedy nie wiem i nie chce wiedziec- macie racje w tej kwestii.

Zadałem to pytanie liczac na to ze ktos ma podobnie wiem ze ludzie traca zielone karty bo lataja do stanow raz na rok na trzy tygonie czytałem o tym duzo ale we wszystkich przypadkach ludzie mowili ze ich nie ma w stanach powyzej 6 mies czyli mowili prawde i za ktoryms razem zostali cofnieci... ale moze ktos lata tak jak ja sciemniajac i mu sie udaje to by potwierdziło moja regułe.

Zadajac to pytanie liczyłem ze moze ktos kiedys pracował na lotnisku był jakims pracownikiem ktory miał do tego dostep i wie jak to wyglada.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 razy! natomiast cos mnie podkusiło zeby w zeszłym roku powiedziec prawde ze 11 mies i skierowali mnie do wyjasnien oddzielny pokoj itd. ledwo sie wybroniłem ze to ostatni raz ze pilne sprawy ze cała rodzina w stanach itp...

przepraszam to było dwa lata temu a w zeszłym przekroczyłem juz normalnie mowiac ze 5mies i nie było problemu

Ale dziekuje wszystkim za odpowiedz i rozumiem ze to sprawa raczej farta niz tego ze rzczywiscie urzednik nie ma mozliwosci sprawdzenia. Aczkolwiek jednak jak wszyscy widzicie cos strasznie długo mam tego farta ... no nic trudno musze to przemyslec, pozdrawiam

Maja mozliwosc sprawdzenia i jesli chca to zrobic to to robia. Skad to wiem? Bo jestem prawnikiem, ktory na co dzien ma do czynienia z takimi sytuacjami.

Pierwsza sprawa to to, ze kupujac bilet na WYLOT, musisz podac swoje imie, nazwisko, date urodzenia. I przy wlocie, po przeciagnieciu paszportu, moga - ale nie musza - podac Ci dokladna liste kiedy wylatywales, bo przy wylocie takze PRZECIAGAJA Twoj paszport przez czytnik.

Nie sugeruj sie jakimis so-called polskimi ksiazkami, ktore napisane sa po to aby je sprzedac - po pierwsze prawo sie zmienia i uszczelniania granic takze, po drugie takie "poradniki" nie musza byc aktualne i po trzecie to, ze komus sie udalo, to nie znaczy, ze Tobie takze sie uda..

Sytuacja z podworka: dziewczyna wlatuje po 8 miesiacach. Ile czasu byla Pani poza USA? 3 miesiace. Hm.. na pewno 3 miesiace? Tak. Hm.. a kiedy Pani wyleciala? W listopadzie. A wczesniej kiedy Pani wleciala do Stanow? I tutaj poproszono dziewczyne do pokoju gdzie wydrukowano jej liste wlotow i wylotow. Po czym - zarzucono klamstwo wobec urzednika panstwowego, zatrzymano jej green card i czekamy na sprawe w sadzie.

Czy sa to przypadki odosobnione? Na pewno nie. Owszem, "lies are not always exposed", ale jesli sie dopatrza, niekoniecznie teraz, niekoniecznie przy nastepnym wlocie, moga sie dopatrzyc za rok badz podczas obywatelstwa, moga sie dopatrzyc przy ktoryms wlocie jak to mialo miejsce w przypadku polskiego lekarza, ktory rowniez troszke "naciagnal" sobie date jednego pobytu i przy wlocie w 2012 roku, tuz przed Bozym Narodzeniem, nagle (i niespodziewanie dla owego Pana) urzednik zapytal dlaczego w 2010 roku byl poza USA przez 10 miesiecy i dlaczego nie przyznal sie do tego .. I uslyszal, ze USCIS musi teraz challenge his story itd.

Pamietaj, ze kiedys nie brano od posiadaczy green card odciskow palcow - teraz to sie zmienilo. Pytanie: dlaczego? Odpowiedz: 1. z powodu wychwycenia osob skazanych/oskarzanych ORAZ 2. aby zatrzymac ludzi, ktorzy traktuja pobyt staly jak wize turystyczna.

Kiedys obywatele USA jezdzili do i z Kanady jak ja do Starbucksu - teraz juz nie przejdziesz na slynne zdanie I am a US citizen tylko musisz miec tego dowod.

Kiedys od osob, ktore zapomnialy oddac I-94, wymagano aby te karty odsylaly, udowadnialy itd. Teraz - co bardziej "bystre" osoby nie oddaja I-94 po czym sa w szoku kiedy ida po nowa wize albo wlatuja do USA a tam szok-niespodzianka, bo urzednik mowi, ze on ma wszystko w systemie i tylko naiwni wierza, ze to przejdzie.

Tak jak widzisz prawo sie zmienia, zmienia sie takze egzekwowanie tegoz prawa - i to wcale nie na lepsze. Teraz czy Ty chcesz klamac i ryzykowac czy tez wolisz wybrac inne rozwiazanie - to juz Twoja i tylko Twoja sprawa i wybor.

Zielona karta jest mi potrzebna do odwiedzania rodziny w stanach a niestety wizy turystycznej wczesniej nie dostałem z uwagi na to ze urzednik powiedział ze mam tam cała rodzine wiec musze miec Zielona karte = błedne koło!.

Co do wiz turystycznych co sie wypełnia jak i kiedy nie wiem i nie chce wiedziec- macie racje w tej kwestii.

Zadałem to pytanie liczac na to ze ktos ma podobnie wiem ze ludzie traca zielone karty bo lataja do stanow raz na rok na trzy tygonie czytałem o tym duzo ale we wszystkich przypadkach ludzie mowili ze ich nie ma w stanach powyzej 6 mies czyli mowili prawde i za ktoryms razem zostali cofnieci... ale moze ktos lata tak jak ja sciemniajac i mu sie udaje to by potwierdziło moja regułe.

Zadajac to pytanie liczyłem ze moze ktos kiedys pracował na lotnisku był jakims pracownikiem ktory miał do tego dostep i wie jak to wyglada.

pozdrawiam

Kiedys, lata temu pracowalam na lotnisku, ale wtedy byly inne czasy i nikt nie bral od rezydentow odciskow palcow... Pozniej pracowalam w immigration. Teraz - patrzac na moich klientow - moge Ci powierdzic, ze urzednik jesli bedzie chcial to Cie sprawdzi i to bardzo dokladnie. I jesli bedzie chcial to moze Ci zarzucic dodatkowo np. klamstwo wobec urzednika co moze miec dosc nieprzyjemne konsekwencje w przyszlosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a skoro sa tu tacy uprzejmi i pomocni ludzie to pojde za ciosem. Czy skoro wczesniej nie dostałem wizy turystycznej bo mowili mi ze jak mam cała rodzine w stanach to na pewno tam zostane itd i radzili ubiegac sie o Zielona Karte. Teraz mam potwierdzenie w zielonej karcie ze skoro chciałbym tam zostac to miałem taka mozliwosc ale jej nie wykorzystałem ale latac chce raz na rok... Jak zrzekne sie zielonej karty to mam szanse na wize turystyczna? wiem ze na stronie ambasady jest ze to nie ma zwiazku ze trzeba sie ubiegac normalnie od poczatku - ale jak to wyglada w PRAKTYCE?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za wiele w tym temacie nie wiem, ale jak byłem w ambasadzie ostatnio (grudzień 2011), to w kolejce stała ze mna osoba, która miała zieloną kartę, ale z uwagi, że się "przeterminowała", przyszła się jej zrzec i ubiegać się o wizę turstyczną, aby móc pojechać do matki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...