Skocz do zawartości

Polonia W San Francisco


mariano85

Rekomendowane odpowiedzi

Za 3 tyg moja wyprowadzka do SF I tu moje pytanie :

Czy oriętuje się ktoś (tu pytanie głownie do Keyser Soze) jak wygląda sprawa polonii?

Czy dużo jest tam polaków, czy są polskie sklepy, restauracje?

Wiem że w swoim poście "GCi życie w Bay Area" wspomniałes pare razy że nawet cieszysz się że nie ma ich

tam tak wielu, i wcale za nimi nie tęsknisz. Ale mimo to chciałbym dowiedziec sie czegoś na ten temat

Może zna koś jakieś fora albo www o poloni w SF?

POZDRO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Witam,

Mieszkam w San Francisco od 3 tygodni, póki co nie trafiłem na żadną Polska restaurację, byłem w polskich delikatesach, prowadzi je Polak, bardzo sympatyczny. Czytałem, że będzie wkrótce się otwierać Polska Pierogarnia w SF. Z tego co mi wiadomo to w San Francisco nie ma zbyt wielu Polaków. Jest także Polski kościół w SF, tam na mszy spotkasz tylko Polaków, ale nie ma ich tam zbyt wielu.

Co Cię sprowadza do San Francisco?

Mieszkam tu 3 tygodnie wraz z moją narzeczoną i bardzo nam się podoba, super miasto:)

Pozdrawiamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć ludzie!

12 czerwca uderzam na San Francisco, będę tam pracował przez 3 miesiące w GoCar Tours w ramach programu W&T. Kwestia nr 1. Gdybyście słyszeli wśród znajomych, że chcą wynająć pokój albo gdybyście mieli jakieś złote myśli w kwestii housingu ( na craiglist jest sporo oszustów), serdecznie proszę o info. A skoro już zaznaczyłem swoje problemy, to jako wygadany student prawa z chęcią spotkam się na miejscu na jakieś piwo/obiad/grilla w mieście:) Pozdrawiam wszystkich!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

no zdecydowanie, pewnie jest tych stron całkiem sporo. Ja dopiero zacząłem zdobywać wiedzę w tym temacie, więc mam nadzieję, że takie paraogłoszenie, jak to powyżej, nie jest zbrodnią w tym dziale:) Druga rzecz jest taka, że czasami pocztą pantoflową łatwiej coś załatwić, niż z wynajmującym przez internet:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mike50

Sam tez jestem w takiej sytuacji, tzn szukam pokoju do wynajecia tylko ze na dłuzej, ja mam to szczescie że mieszkam u znajomej wiec u mnie bez stresu.

Powiem Ci tylko że pokoje sa strasznie drogie ceny wachaja sie od:

$600 -kiepska dzielnica, maly pokoj warunki lipne chociaz jak bym był na Twoim miejscu to te 3 mc bym wytrzymał a zaoszczedzona kase wydal na podrozowanie.

może to sie tez wiazac z kupoieniem biletu miesiacznego $64 na "muni"

spróbuj na monster.com

pozdro

a co do piwka to jak juz bedziesz na miejscu to daj znacto i skrzypczaak moze sie dołaczy do mas :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

dla szukających na przyszłość - można krótkoterminowo znaleźć pokoje względnie dobrze położone ( mission, nobb hill, soma) za 600-700 dolarów za miesiąc ale w pokoju dwuosobowym z reguły. wiec jak ktos jedzie w grupie albo nie ma nic przeciwko mieszkaniu z nieznaną na początku osobą, to jest to calkiem ok. Ja znalazłem za 650 dolarów lokum przy union square i mam nadzieję, że będzie okej.

Jak znalazłem? na fb trafiłem a grupę lattitude38 czy jakos tak, to strona agencji pośrednictwa, która przy studenckim housingu nie pobiera od studenta prowizji ( prowizję pokrywa wynajmujący , chyba że sami operują lokalami). W razie czego, piszcie:)

mariano85 - odezwę się jak będę na miejscu.

Wszystkim dziękuję za chęć pomocy!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mike50 - to naprawde dobra cena jak na ta lokalizacje, ja szukam raczej na dłuzej, i tylko pokoju jednoosobowego. Ogladalem juz pare pokoi 2 osobowych 2 bloki od mojej pracy no ale sie niezdecydowałem mimo ze było tak blisko...

Kiedy przylatujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...