Skocz do zawartości

Ponowny Lot Do Usa


Rekomendowane odpowiedzi

Witam nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie i proszę o odpowiedź osób które latały często bądź wiedzą coś na ten temat.

No dobra zadam w końcu pytanie:) a więc:

Lecę do USA za tydzień (tj 26.03 na 2 tyg -na chrzciny:) i już mam w planach święta i nowy rok w USA dokładnie w NYC. Promesę mam 10 letnią świeżą :). 6 lat temu byłem w usa prawie 4 miesiące teraz otrzymałem bez większego problemu promesę, czy jest to jakieś nadużycie lecieć do USA po 8-9 miesiącach od powrotu (I pobyt chrzciny 2 tyg) na tydzień na święta, latał ktoś w takich krótkich okresach, chociaż według mnie to chyba nie jest przegięcie jak w sumie w 2 pobytach będę 3 tyg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To od razu ja sie podlacze z moim pytaniem...bardzo podobne,ale jest spora roznica:

Jak jest po 6 miesiecznym pobycie w USA - czy po powrocie do Polski po tym okresie - musze odczekac w kraju kolejne 6 miesiecy zeby z powrotem wleciec do US.

Wiem ze kiedys obowiazywala ta zasada, ale jak jest teraz?....Tylko prosze o odpowiedz osoby, ktore maja konkretna wiedze - a nie typu mojego znajomego znajomy to...tak zrobil i cos tam...... Sprawa jest dosc wazna.....Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka macie promese na 10lat,to mozecie latac kiedy chcecie.I tak urzędnik imigracyjny w punkcie granicznym daje wam karteczke kiedy w jezdzcie i do kiedy musiscie opuscic usa.Wiec mozesz wyjechac jeden z drugim dzisiaj ,a na drugi dzien wrocic ponownie(jak macie kase na bilety).Masz promese turystyczna to se lataj w ta i z powrotem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka macie promese na 10lat,to mozecie latac kiedy chcecie.I tak urzędnik imigracyjny w punkcie granicznym daje wam karteczke kiedy w jezdzcie i do kiedy musiscie opuscic usa.Wiec mozesz wyjechac jeden z drugim dzisiaj ,a na drugi dzien wrocic ponownie(jak macie kase na bilety).Masz promese turystyczna to se lataj w ta i z powrotem.

Taaaa. A świstak siedzi i zawija, bo w budce na lotnisku siedzą idioci, którzy nie zobaczą nic podejrzanego w opisanej wyżej sytuacji. Przecież każdy wie, że w customs pracują ludzie, którzy się do McDonaldsa nie dostali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne.Ja latam z Dublina.Jestem 2-3 razy do roku.Tylko ze punkt emigracyjny jest w Dublinie do 15.Po 15 w USA.I nie mialem problemow nigdy.Zreszta ,moze ktos mi pokaze gdzie jest okreslone ze po powrocie z USA trzeba odczekac okreslony czas aby znowu mozna bylo leciec.Na promesie turystycznej oczywiscie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma takiego okresu. Decyzja należy do urzędnika na wjeździe. Co innego latać 2-3 razy do roku, co innego siedzieć tam cały rok i tylko co 6 m-cy wyjeżdżać na chwilę. Na zdrowy rozum nie jest to podróż w celach turystycznych, a ich rozum jest dużo zdrowszy niż turysty. :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...