Skocz do zawartości

Koniec Formularzy I-94?


jkb

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 43
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Pierwszy raz o wycofaniu I-94 slyszalem w 2005 roku. Przez ten czas testowali rozne rodzaje systemow do check-in and out.

Duze ulatwienie dla turystow, dla chcacych zmienic status i tak trzeba bedzie uzyskac papierowa kopie I-94 ze strony CBP.

Swoja droga, jesli ktos zgubil I-94 i potrzebuje zlozyc podanie o wydanie duplikatu, to taki proces trwa ostatnio cos kolo 5 tygodni a przyjemnosc kosztuje prawie $400.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyżby miał nastąpić koniec wypełniania I-94 na pokładzie samolotu?

http://www.uscis.gov...000082ca60aRCRD

Ten wątek wydaje się najlepszy, abym zadała swoje pytanie, które mnie dręczy od zeszłego roku ;P Za pierwszym razem jak sobie leciałam turystycznie do USA, wysiadłam ze wszystkimi ludźmi z samolotu i ustawiłam się w kolejce dla non-citizens. Jak już przyszła moja kolej i podeszłam do pani (która okazała się bardzo nieprzyjemna) ta mnie cofnęła, bo nie miałam maleńkiej białej karteczki. Musiałam wyjść z kolejki i podejść do jakiegoś stanowiska, gdzie leżały te formularze I-94. Nigdy o tym nie słyszałam I NIE ROZDAWALI TEGO NA POKŁADZIE SAMOLOTU. Wszystko to sprawiło, że opuściłam halę jako ostania, ale nieważne :P

Po pierwszym turystycznym pobycie zaczęłam czytać w Internecie o tym i owym a propos USA i wszędzie, ale to wszędzie było napisane "trzeba wypełnić formularz I-94, który najczęściej jest już rozdawany w samolocie w trakcie rejsu do USA". Pomyślałam, że może przespałam ten moment i że następnym razem będę wiedziała. I następnym razem znowu było to samo. Znowu każdemu w samolocie wciskali te karteczki, które trzeba wypełnić (deklaracja celna czy coś) odnośnie tego, co się wwozi do Stanów, ale żadnego I-94 :/ Więc tym razem po prostu biegłam do tegoż samego stanowiska, gdzie wiedziałam, że te głupie karteluszki leżą, żeby je wypełnić i nie utknąć na szarym końcu kolejki.

Więc teraz w końcu pytanie: Na pokładzie jakich samolotów rozdają i-94? (bo na pewno nie w Lufthansie :/) I skoro to jest typowa praktyka, to dlaczego nigdy jej nie uświadczyłam? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Więc teraz w końcu pytanie: Na pokładzie jakich samolotów rozdają i-94? (bo na pewno nie w Lufthansie :/) I skoro to jest typowa praktyka, to dlaczego nigdy jej nie uświadczyłam? :P

na pewno na pokładach LOT

Ale przy okazji - linie lotnicze NIE MAJĄ OBOWIĄZKU rozdawać I-94 . Jest to dobra wola linii lotniczych która to robi, po to aby ułatwić swoim pasażerom odprawę na lotnisku. Czasem jest tak że I-94 zabraknie w samolocie i sie wtedy tego nie rozdaje, lub rozdaje sie tylko w pierwszej i drugiej kabinie (to akurat rzadko)

Chodzi mi o to że nie można mieć pretensji do linii że tego nie rozdają - po prostu nie mają takiego obowiązku. Formularze I-94 są dostępne na hali przylotów w USA przed stanowiskami odpraw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...