Skocz do zawartości

Koniec Formularzy I-94?


jkb

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 43
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
  • 3 miesiące później...

dzieki

nie dostalam zadnego formularza i-94 ani przy wjezdzie ani przy wyjezdzie, liczylam ze jak nie w stanach to jeszcze w Amsterdamie (mialam przesiadke) mi cos wkleja, bo w drodze do stanow juz w amsterdamie zaczyna sie inwigilacja, a tu juz unia i jak w domu, bez sladu w paszporcie. wlasnie wrocilam po 2 tyg na wizie turystycznej i martwie sie, z enia ma sladu w moi paszporcie, ze wyjechalam ze stanow. czy tzn , ze nie trzeba tego wypelniac?

przy wjezdzie bardzo mnie wypytywali w kolko te same pytania, nawet dzwonili do mojego znajomego, ale szybko po tym telefonie bez slowa pani z emigracyjnego wreczyla mi paszport rownoczesnie rozmawiajac ze swoja kolezanka obok. Nawet nie wiem jak sprawdzic na ile mialam wize, bo jest na niej tylko dta wjazdu.

czy ktos moze wie jak mozna sprawdzic na ile dostaje sie wize na granicy? nastepnym razem jesli bede mogla to wolalabym na dluzej, np na miesiac poleciec i nie wiem czy dostane wize na tyle czasu 9wpaszporcie mam turystyczna na 10 lat)

I czy ktos wie dlaczego na stronie ambasady nie ma tych wszystkich informacji tylko trzeba szukac i dopytywac? chcialabym wiedziec na ile standardowo mozna sobie zaplanowac wyjazd turystyczny, bo bilet powrotny musze kupic przed wjazdem.

z gory dziekuje a wszelkie informacje

Pieczątkę bedziesz miał w paszporcie. Ponadto, będziesz mógł sprawdzić do kiedy masz status online

witam

gdzie mozna online sprawdzic do miedy ma sie wize? bylam na turystycznej dostalam pieczatke przy wjezdzie z data wjazdu i nic wiecej. N aile standardowo mozna wjechac na turystycznej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przylocie, przed podejściem do urzędnika.

Na lotniskach są punkty/stoliki gdzie można pobrać druki i wypełnić. Potem ustawiasz się w kolejce do urzędnika imigracyjnego i już.

pierwszy raz bylam w stanach, w samolocie jakis druk sie wypelnialo, typu co sie wwozi, jakie choroby ;), adres, gdzie sie zatrzymuje. ale przy wyjezdzie nic o nic nie pytal, zadnego papierka ani pieczatki nie dostalam. tylko w 1 miejscu tuz przed wejsciem do rekawa samolotu stany-europa pytali dokad lece (no przeciez wracam do domu!) i sprawdzali paszport, ale nic nie skanowali ani nie wpisywali.

obawiam sie, czy nie bedzie problemu przy nastepnej podrozy? bo gdzie i kiedy ktos odnotowal, ze sie wylecialao ze stanow? odprawa i bagaz trzeba bylo samemu obsluzyc sie wiec jadynym dowodem jest karta pokladowa, ktora za 2miesiace pewnie juz wyplowieje jak paragony ze sklepow.

Prosze o informacje , czy teraz juz nic nie wbijaja do paszportu przy wylocie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nigdy tez nic nie wbijali

a karta pokladowa moze troche polezec ;) a nie jak paragon ze sklepu ale to sama zobaczysz

wiele osob wpada ze jak nie ma czegos odnotowane-wpisane w paszport to tego nie ma,jest w systemie odnotowane linii lotniczych ktore to linie przesylaja do odpowiednich juz urzedow :) i tak to dziala teraz,tak samo z I-94.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktos moze wie jak mozna sprawdzic na ile dostaje sie wize na granicy? nastepnym razem jesli bede mogla to wolalabym na dluzej, np na miesiac poleciec i nie wiem czy dostane wize na tyle czasu 9wpaszporcie mam turystyczna na 10 lat)

Na wjeździe dostajesz pozwolenie na pobyt a nie wizę.

Na tej stronie możesz sobie sprawdzić do kiedy masz to pozwolenie:

https://i94.cbp.dhs.gov

Ja mam też wpisane na pieczątce która dostałam na granicy do kiedy mogę być = dostałam pozwolenie na pół roku.

Teraz to linie lotnicze są odpowiedzialne za posiadanie informacji o tobie czyli kiedy wyleciałaś.

Hmm, karta pokładowa to chyba niedostateczny dowód, bo możesz ją mieć i wcale nie wsiąść do samolotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Zwracam się z maleńką Prośbą do osób, które ostatnio odwiedziły Chicago, za miesiąc lecę z Warszawy do Chicago i chciałem, ze spokojem dowiedzieć się czy oprócz Paszportu i Wizy, mam zabrać coś jeszcze, jak jest ostatecznie z tym I-94 wypełnia się go gdzieś czy nie ? I czy w momencie kiedy otrzymam zezwolenie w Chicago na pobyt, skąd będe wiedział na ile go dostałem jakaś pieczątka czy coś? Żeby nie przekroczyć bo masakra..

Z góry bardzo dziękuję za pomoc. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...