Skocz do zawartości

Marzenie?


Dawidek915

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 119
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Z tym posiadaniem to nie jest jednak tak kolorowo: http://wykop.ginden.pl/gun_law_america.html

Ale rozumiesz w ogóle co ta tabela oznacza ? Chyba nie za bardzo, poczytaj co to jest CCW permit i co on oznacza. W Ohio jest open carry i kazdy legalny rezydent może posiadać i nosić broń. Do noszenia concealed (włączając przewożenie w kabinie samochodu) potrzebny jest CCW permit który również rezydent może otrzymać. Zupełnie nie wiesz o czym piszesz.

Poza tym jak kolega pepeaz napisał - na wszelkich gun shows i flea markets obrót jest praktycznie całkowicie nie regulowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisalem ze nie jest to takie oczywiste zeby miec bron, znalazlem ta tabele ktora wyjasnia co mozna i w jakim zakresie oraz pokazuje gdzie i jak wymagane sa pozwolenia. Mozna z niej wyczytac a w zasdzie domyslec sie ze pratycznie kazdy moze kupic bron ale nie kazdy moze ja miec przy sobie, prawdopodobnie chodzi tu o ochrone miru domowego, gdy chcesz chodzic z bronia to musisz uzyskac stosowne pozwolenie i kazdy ze stanow to pozwolenie moze lub nie wydac co reguluja przepisy.

Oczywiscie zgodze sie w kwestii ze kazdy moze kupic i kazdy jak kupi to moze z nia zrobic co chce lamiac przy tym prawo lub nie, w zaleznosi od stanu.

Ogolnie to rozumiem problemy i zalety tego rozwiazania, gdzies przeczytalm tu na forum lub w innym miejscu ze broni na zielonej karcie nie mozna kupic co jest nieprawda jak sie okazuje, blednie zakladajac ze ta informacja jest prawda powielilem ja tu na forum.

W odniesieniu do zycia w gluszy i polowan to fajnie to brzmi i wyglada ale nie mialbym serca tego robic gdy cywilizowalny swiat zapewnia mi wszystkie potrzebne rzeczy. Z natury kocham zwierzeta i zabicie go byloby dla mnie ostatecznoscia.

Bron w celach sportowych i do ochraniania domowego miru ==> czemu nie ale, nie jest to moja potrzeba pierwszego stopnia i pisze to z punktu widzenia w ktorym sie aktualnie znajduje, w zaleznosci od sytuacji moge moje zdanie zmienic tzn przeprowadzka lub jakas nieprzyjemna historia ktora moze sie kazdemu zdarzyc. Wtedy moge rozwazyc taka opcje ale to ostatecznosc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisalem ze nie jest to takie oczywiste zeby miec bron, znalazlem ta tabele ktora wyjasnia co mozna i w jakim zakresie oraz pokazuje gdzie i jak wymagane sa pozwolenia. Mozna z niej wyczytac a w zasdzie domyslec sie ze pratycznie kazdy moze kupic bron ale nie kazdy moze ja miec przy sobie, prawdopodobnie chodzi tu o ochrone miru domowego, gdy chcesz chodzic z bronia to musisz uzyskac stosowne pozwolenie i kazdy ze stanow to pozwolenie moze lub nie wydac co reguluja przepisy.

Oczywiscie zgodze sie w kwestii ze kazdy moze kupic i kazdy jak kupi to moze z nia zrobic co chce lamiac przy tym prawo lub nie, w zaleznosi od stanu.

Ogolnie to rozumiem problemy i zalety tego rozwiazania, gdzies przeczytalm tu na forum lub w innym miejscu ze broni na zielonej karcie nie mozna kupic co jest nieprawda jak sie okazuje, blednie zakladajac ze ta informacja jest prawda powielilem ja tu na forum.

W odniesieniu do zycia w gluszy i polowan to fajnie to brzmi i wyglada ale nie mialbym serca tego robic gdy cywilizowalny swiat zapewnia mi wszystkie potrzebne rzeczy. Z natury kocham zwierzeta i zabicie go byloby dla mnie ostatecznoscia.

Bron w celach sportowych i do ochraniania domowego miru ==> czemu nie ale, nie jest to moja potrzeba pierwszego stopnia i pisze to z punktu widzenia w ktorym sie aktualnie znajduje, w zaleznosci od sytuacji moge moje zdanie zmienic tzn przeprowadzka lub jakas nieprzyjemna historia ktora moze sie kazdemu zdarzyc. Wtedy moge rozwazyc taka opcje ale to ostatecznosc.

Moszesz kupic i mozesz miec ja przy sobie , ale musi byc widoczna- open carry

Jezeli chcesz nosic ukryta po marynarka, albo w spodniach- concealed- musisz miec CCW permit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moszesz kupic i mozesz miec ja przy sobie , ale musi byc widoczna- open carry

Jezeli chcesz nosic ukryta po marynarka, albo w spodniach- concealed- musisz miec CCW permit

Open carry i concealed carry sa regulowane przez stan. Np. w Indianie CCW license daje ci mozliwosc concealed carry jak i open carry, bez licencji nie mozna ani tego ani tego. Zdobycie CCW license to w moim stanie zwykla formalnosc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauwazylem ze masz straszny problem i czepiasz sie wszystkiego co napisze.

Brawo ty...

Bo mam alergie na ludzi ktorzy pisza ale nie maja pojecia na temat o ktorym pisza. Zaczales od tego ze na GC nie mozna miec broni - co jest oczywista i kompletna bzdura... I dalej wrzuciles tabele ktorej po pierwsze nie rozumiesz a po drugie ktora nie ma nic wspolnego z GC / obywatelstwem. Czasami lepiej siedziec cicho...

jkb - w OH CCW to tez calkowita formalnosci - 8 godzinne szkolenie ktory przechodzi absolutnie kazdy (z testem ze strzelania na koniec ktorego nie da sie nie zdac).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...