Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

No więc zastanawiają mnie dwie rzeczy:

Czy jeśli kiedyś chciałbym wyjechać do USA na studia czyli wize studencką i te studia trwały by powiedzmy ponad 5 lat to mógłbym starać się o obywatelstwo Stanów? Czytałem, że starając się o wize studencką musze wyrazić chęć powrotu do swojego kraju ale czytałem też, że po 5 latach legalnego pobytu w USA mogę starać się o obywatelstwo.

No dobra i drugie czy poza loterią wizową mogę zdobyć wize nie posiadając rodziny w usa ani nie przez sponsoring pracodawcy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc zastanawiają mnie dwie rzeczy:

Spoko

Czy jeśli kiedyś chciałbym wyjechać do USA na studia czyli wize studencką i te studia trwały by powiedzmy ponad 5 lat to mógłbym starać się o obywatelstwo Stanów? Czytałem, że starając się o wize studencką musze wyrazić chęć powrotu do swojego kraju ale czytałem też, że po 5 latach legalnego pobytu w USA mogę starać się o obywatelstwo.

Generalnie studia nie mogą trwać tak długo. Przewidziany jest czas ukończenia w I-20. PhD przeważnie 48 m-cy, masters pewnie z 24. Można raz przedłużyć o jeden (z letnim dwa) semestry, ale potrzebujesz uzasadnić i zdobyć opinię promotora dlaczego musisz jeszcze posiedzieć.

Nie chodzi tylko o to ile tu jesteś, ale na jakiej zasadzie. Nawet jak masz OPT czy STEM, to założenie jest, że wracasz do kraju po zakończeniu.

No dobra i drugie czy poza loterią wizową mogę zdobyć wize nie posiadając rodziny w usa ani nie przez sponsoring pracodawcy?

Możesz się ożenić lub być wybitną osobistością świata nauki lub sportu. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc zastanawiają mnie dwie rzeczy:

Czy jeśli kiedyś chciałbym wyjechać do USA na studia czyli wize studencką i te studia trwały by powiedzmy ponad 5 lat to mógłbym starać się o obywatelstwo Stanów? Czytałem, że starając się o wize studencką musze wyrazić chęć powrotu do swojego kraju ale czytałem też, że po 5 latach legalnego pobytu w USA mogę starać się o obywatelstwo.

Jakies straszne glupoty wyczytales - ubiegac sie o obywatelstwo po 5 latach bycia rezydentem. Student jest na tymczasowej wizie nieimigracyjnej i z rezydentem (posiadaczem GC) nie ma zupelnie nic wspolnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...