Skocz do zawartości

Budowa Domu - Koszty


janko_emigrant

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie.

Dziś stałem się zarejestrowanym użytkownikiem niniejszego forum, wcześniej uczestniczyłem wyłącznie jako czytelnik

Przeszukałem troszkę to forum (być może nie wystarczająco) i interesuje mnie tematyka związana z budową domu i późniejszymi kosztami. Wiem, że są różne technologie, ja chciałbym dowiedzieć się jak wygląda wybudowanie domu w sposób tradycyjny, cegła lub suporeks (lub materiał podobny, jesli takiego w USA nie ma).

Być może ktoś ma doświadczenia w tej kwestii. Pomińmy oczywiście koszty działki, bo to wiadomo, że zależne jest od lokalizacji.

Więc kilka pytań dla ułatwienia:

1) Ceny materiałów - cegła/suporeks

2) Ceny ocieplenia - styropian (północny stan, stąd ocieplenie)

3) Cena dachu (nie sprecyzowany rodzaj dachu, dachówka? Blachodachówka? W najgorszym wypadku gont papowy)

4) Kwestia pozwoleń, zezwoleń, projektów ETC

5) Ceny materiałów wykończeń - płytki gresowe na korytarz, panele do sypialni - no standard

6) Koszty podłączenia hydrauliki?

7) Jaki rodzaj ogrzewania jest najekonomiczniejszy? (pomińmy parowe, bo zakładamy budowę poza miastem ze względu na ceny działek)

Liczę, że temat się troszkę rozwinie i będzie można wyciągnąć konkretne wnioski.

Pozdrawiam,

j.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

a czy ty wiesz, że w USA bardzo rzadko ktokolwiek buduje domy w sposób gospodarski, tak jak w Polsce!?

Po za tym prawie wszystkie domy na północ od południowych stanów jest budowana w sposób tradycyjny! Czyli drewniany szkielet!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No też mi to przyszło na myśl widząc ten temat, że coraz ciekawsi agenci się tu pojawiają :D

Co do budowy domu, to pamiętać należy że w różnych rejonach USA panują różne warunki i konstrukcja domu musi być odpowiednia (trzęsienia ziemi itp). Ani metody budowy, ani kosztów ani pozwoleń nie można uogólnić na całe USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli chcesz budowac dom cegly to pamietaj ze podatek od domu placisz od wartosci, w realiach wyglada to tak ze jesli zrobisz cany dom z cegly to ci nalicza wiecej anizeli sajdingiem, zauwazyles pewnie ze niekture domy maja front ozdobny z cegly lub z kamienia? areszta to sajding .ale tesz jestdruga strona medalu owiele drozej wynosi cegla plus robocizna,anizeli sajding.musisz tesz wziasc pod uwage ze w kanadyjkach wszystkie rury kable klimatyzacja so schowane w scianach. aty co zrobisz w murowanym?? ja bym proponowal zrobic kanadyjke tyle ze nie 2x4 tylko 2x6 wiec bedziesz mial grubsze sciany i leprza izolacie termiczna. panele podlogowe to nie standart to jest ponizej standartu narka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej wyśmiać. Wybaczcie ale nie wiem jak się buduje domy w USA i nie wiedziałem, że nie buduje ich się systemem gospodarczym. Czy nie po to jest forum by się dowiedzieć? Młodzież? A dziękuję za komplement w moim wieku przyda się każdy tego typu.

Nie znalazłem drodzy prześmiewcy podobnego tematu tutaj ale jak wam to sprawia przyjemność to możecie się nabijać dalej.

Deportowany, mi0706: dziękuję za sensowne odpowiedzi wnoszące coś do tematu.

Do chcących udzielić konkretnych informacji, a nie nabijać liczbę postów ( nie mieszkam jeszcze w USA, ale to się wkrótce zmieni):

Jakie są więc orientacyjne koszty budowy takiej kanadyjki o jakiej pisze deportowany przy zleceniu tego firmie czy contractorowi...? Rozumiem, że jest wiele czynników ale chodzi mi o orientacyjne kwoty... chodzi o taki domek 3 sypialnie, salon, kuchnia, dwie lazienki... (coś pomiędzy 140-180m2 i mówię o obszarach raczej spokojnych sejsmicznie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli chcesz budowac dom cegly to pamietaj ze podatek od domu placisz od wartosci, w realiach wyglada to tak ze jesli zrobisz cany dom z cegly to ci nalicza wiecej anizeli sajdingiem, zauwazyles pewnie ze niekture domy maja front ozdobny z cegly lub z kamienia? areszta to sajding .ale tesz jestdruga strona medalu owiele drozej wynosi cegla plus robocizna,anizeli sajding.musisz tesz wziasc pod uwage ze w kanadyjkach wszystkie rury kable klimatyzacja so schowane w scianach. aty co zrobisz w murowanym?? ja bym proponowal zrobic kanadyjke tyle ze nie 2x4 tylko 2x6 wiec bedziesz mial grubsze sciany i leprza izolacie termiczna. panele podlogowe to nie standart to jest ponizej standartu narka

a co to rur czy kabli w ścianie murowanej się nie chowa? Oj "deportowany"! ;):blink: Abyś ty znał się na domach jak na ortografii!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale gdzie ma ten dom byc? Bo ceny beda sie radykalnie roznic w roznych czesciach USA (moga sie roznic od stanu do stanu, i od miasta do miasta, tez.)

NY, NJ... oczywiście nie w centrum, poza miastami NY City czy JC... działkę pomijamy, bo się troszkę już orientuję. I jak już było poruszone w temacie, jaka jest wysokość podatku od domu w NY i NJ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...