Skocz do zawartości

Budowa Domu - Koszty


janko_emigrant

Rekomendowane odpowiedzi

Najlepiej wyśmiać. Wybaczcie ale nie wiem jak się buduje domy w USA i nie wiedziałem, że nie buduje ich się systemem gospodarczym. Czy nie po to jest forum by się dowiedzieć? Młodzież? A dziękuję za komplement w moim wieku przyda się każdy tego typu.

Nie znalazłem drodzy prześmiewcy podobnego tematu tutaj ale jak wam to sprawia przyjemność to możecie się nabijać dalej.

Deportowany, mi0706: dziękuję za sensowne odpowiedzi wnoszące coś do tematu.

Do chcących udzielić konkretnych informacji, a nie nabijać liczbę postów ( nie mieszkam jeszcze w USA, ale to się wkrótce zmieni):

Jakie są więc orientacyjne koszty budowy takiej kanadyjki o jakiej pisze deportowany przy zleceniu tego firmie czy contractorowi...? Rozumiem, że jest wiele czynników ale chodzi mi o orientacyjne kwoty... chodzi o taki domek 3 sypialnie, salon, kuchnia, dwie lazienki... (coś pomiędzy 140-180m2 i mówię o obszarach raczej spokojnych sejsmicznie)

To na prawdę nie będzie proste, żeby by ci odpowiedzieć ile taki dom może kosztować. W granicach od 400 USD wzwyż za m2. Ale to i tak będize tak jak w Polsce, że firma budująca powie, że musi wycenić, a nie określi jednej stawki. To wszystko zależy od bardzo wielu czynników.

Ale po co ty chcesz się zabrać od budowania domu, nawet jeszcze tam nie miaszkasz?

A podatek od nieruchomości w każdym stanie będzie inny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

drogi kolego na budowie domow znam sie co nie co a ortografia to co innego BO kto pomyslal ze jestem polakiem to twoje mysli

a propo chowania kabli rur itp w scianach czy kolega ma pojecie o czym muwi , mam namysli, to ze w kanadyjce to jest pikus z tym wszystkim a w murowanym domu to jest duzo zachodu,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do janko emigrant czy wiesz dokladnie gdzie bedziesz w usa? stany maja troche zakrecone przepisy podatek od domu placisz rocznie od wartosci domu nie od metrarzu kazdee miasto ustala progi podatkowe inwidualnie dla kazdego miasta .w niekturych stanach dzialki so drosze anizeli postawienie domu

Nie, no jasne! a czy ja mówiłem, że się nie znasz? :rolleyes:nie mowie o budowie domow tylko mi wytykasz ze wale byki ,da sie przeczytac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Zalezy od stanu. W niektorych nie da sie budowac domu "samemu". Kazdy etap musi byc robiony przez licencjonowana firme. Oczywiscie mozesz to robic (robi to wielu bogatych ludzi- custom homes), ale koszty domu wtedy wzrastaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od stanu, lokalizacji itd.

załóżmy że kupujesz działkę (do zorientowania się w cenach polecam zillow.com) następnie musisz zapłacić closing costs (1,5-3 tyś)

Zależy gdzie działka jest położona, jeżeli jak piszesz poza miastem musisz mieć wode, septic plus prąd (ok. 25-30 tyś)

Wszystkie permity następne kilka tyś.

Tu gdzie mieszkam (maleńkie miasteczko ale nad oceanem więc ceny wyższe ) 120-150$ za square foot za "tradycyjne domy" , jak wymyślisz coś modern to pewnie i dwa razy tyle.

Także jeżeli nie przeszkadza Ci mieszkanie na typowych amerykańskich osiedlach, dużo taniej będzie kupić gotowy dom od dewelopera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...