Skocz do zawartości

Dv2014 - Wylosowany / Nie Wylosowany


shmehr

Czy zostałeś wylosowany w DV2014?  

186 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zosta?e? wylosowany w DV2014?



Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 616
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

ok wiec wysylam papiery jak najszybciej i mam nadzieje ze jeszcze nie jest za pozno:)

Wyslanie dokumentow nic Cie nie kosztuje, jedynie znaczki na list, nic nie tracisz, koszty ponosisz dopiero w Ambasadzie.

I tak jak pisalem wczesniej dopytaj o szczegoly Neli365

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że źle myślę i że wyjazd w najbliższym czasie z zamiarem pozostania - nie będzie oznaczał jedynej (?) możliwości zalegalizowania pobytu na stałe. Trochę chyba nieskładnie, ale sądzę że rozumiecie o co pytam :)

Wstepne projekty zakladaja legalizacje osob, ktore przybyly przed koncem 2011. Jesli loteria zniknia to przybedzie wiz pracowniczych, nawet dla ludzi o niskich kwalifikacjach (wiza W) ale trzeba bedzie o nie konkurowac z reszta swiata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstepne projekty zakladaja legalizacje osob, ktore przybyly przed koncem 2011. Jesli loteria zniknia to przybedzie wiz pracowniczych, nawet dla ludzi o niskich kwalifikacjach (wiza W) ale trzeba bedzie o nie konkurowac z reszta swiata.

Właśnie przeczytałam wątek o reformie, ale nie mogę otworzyć linka z projektem. Coś wspominacie o punktach, które będzie się zbierało. Może ktoś tak w 2 zdaniach "o co chodzi"? :) Dosłownie - w 2 zdaniach. Czy są kategorie poza IT, które preferują generalnie? Powiem tak - jestem na 101% nastawiona na życie tam na stałe, ale jedynie legalnie. Jasna, że na upartego można by kombinować z jakimś małżeństwem - ale tego nie chcę. Jestem gotowa nawet, że tak powiem zdobyć uprawnienia czy wykształcenie, które by mi na to pozwoliło. Nie jestem 15latka, ale nie mam też 50lat. Mam czas i chęci na zmiany :). Milionów na koncie niestety nie posiadam -dlatego ta droga również odpada :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja nie wylosowałem osobiście ale udało się to mojej dziewczynie, a za klika dni, tygodni żonie :)

Zuzia ma numer 26xxx

Gdzies widziałem, ze takie numery mają rozmowę około maja następnego roku, trochę późno. W tej chwili mamy oboje wizy 10cie letnie wazne do 2022 roku wiec pewnie przed rozmowa jeszcze polecimy do USA.

Mam tylko nadzieję, że nic nie pokręcimy z robotą papierkową.

Nasówa mi się też sporo pytań.

Czy powinnismy zostać przy swoich nazwiskach, czy lepiej abym ja zmienił na nazwisko mojej przyszłej żony.

Jak o takim stanie poinformować Ketucky ?

Pozdrawiam i gratuluję wylosowanym a pozostałym życzę szczęścia na przyszłość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja nie wylosowałem osobiście ale udało się to mojej dziewczynie, a za klika dni, tygodni żonie :)

Zuzia ma numer 26xxx

Gdzies widziałem, ze takie numery mają rozmowę około maja następnego roku, trochę późno. W tej chwili mamy oboje wizy 10cie letnie wazne do 2022 roku wiec pewnie przed rozmowa jeszcze polecimy do USA.

Mam tylko nadzieję, że nic nie pokręcimy z robotą papierkową.

Nasówa mi się też sporo pytań.

Czy powinnismy zostać przy swoich nazwiskach, czy lepiej abym ja zmienił na nazwisko mojej przyszłej żony.

Jak o takim stanie poinformować Ketucky ?

Pozdrawiam i gratuluję wylosowanym a pozostałym życzę szczęścia na przyszłość

Opcje są dwie, albo weźmiecie ślub na tyle szybko, żeby szybko skompletować dokumenty Twoje i żony i wysłać je już jako małżeństwo (i to mi się wydaje lepszym wyjściem), albo Twoja obecnie dziewczyna wysyła tylko swoje, w międzyczasie pobieracie się i donosicie Twój komplet na rozmowę z konsulem. Piszę, że tamten jest lepszy, bo niektórzy mówią, że lepiej już nic nei donosić, ale nie wiem, czy ma to większe znaczenie. Nazwiska nie mają znaczenia, postępujecie normalnie jak to przy ślubie, ale Twoja żona musi wtedy zmienić i dowód i paszport (bo wiadomo, zmiana nazwiska o ile postanowi je zmienić). Dla konsula jest to obojętne, kto ma czyje ;) no i nie musicie o ile wiem informować jakoś specjalnie o faktcie ślubu nikogo w Kentucky.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

leszek przepraszam ale nie mozesz tak liczyc tych numerow-liczb.,.,co roku sa inne i moze byc tak ze w tym roku moze bedziesz miec rozmowe na poczatku pazdziernika ,pamietaj o tym a nie ze cos tam mozna wyliczyc,jak poczytasz troche o loteri z lat ubieglych to zobaczysz jak bylo z numerami...

wedle przepisow mozna zostac przy swoim,miec 2 nazwiska lub tez miec zony nazwisko :)

przy zmianach w nazwiskach nalezy wymienic dowod-paszport :) bo jest nowe prawo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...