Skocz do zawartości

Dv2014 - Wylosowany / Nie Wylosowany


shmehr

Czy zostałeś wylosowany w DV2014?  

186 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zosta?e? wylosowany w DV2014?



Rekomendowane odpowiedzi

^^ popieram, ale czemu się ograniczać do wiz? No bo co jak już tam będziemy? Powinniśmy formować również ich politykę socjalną, bo przecież nie będziemy płacić na jakieś ubezpieczenia czy forołłankejy... Szkoły też za darmo. Albo żeby już nam w ogóle dali prawa wyborcze... Bo te wszystkie loterie, wizy pracownicze, to po to, żeby robić dobrze innym narodom.

A tak na poważnie, te wszystkie programy dla obcokrajowców wynikają z polityki wewnętrznej i potrzeb rynku. Przy okazji załatwia się sprawy międzynarodowe, jak jakieś śladowe wizy dla Afgańczyków, spośród których wielu pomaga Amerykanom i stąd te 5000. Może być i pięć grup na FB czy bilion listów z Polski do kongresmenów i nic to nie zmieni. Zgadzam się jednak z długofalową zmianą wizerunku Polski jako środka do celu. Z tego co czytałem o te 10K wiz dla Irlandczyków zabiegały również przedsiębiorcy z USA. Hindusów jest dużo w IT to fakt, ale to są odtwarzacze. My powinniśmy szukać szansy w innowacjach i hindusi kradnący nam wizy to slogan. IT to nie wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 616
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Może być i pięć grup na FB czy bilion listów z Polski do kongresmenów i nic to nie zmieni.

No ale po co od razu piszesz, że to nic nie zmieni? Daj ludziom podziałać, nie zniechęcaj na starcie. Nawet jeśli nic nie zmieni, to przynajmniej w końcu spróbowaliśmy coś zrobić, wtedy to już nie będzie takie tylko suche "siedzenie i biadolenie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nasz Vincent wspanialy nie ma przypadkiem podwojnego (brytyjskiego) obywatelstwa? No i chyba jeszcze podsekretarz stanu w MSZ ma podwojne (amerykanskie). Sikorski sie brytyjskiego zrzekl.

oj ma rowniez brytyjskie i ciagnie z tego tytulu podobno bardzo dobry socjal dla emerytów brytyjskich [ponoc jakies 20000zł miesiecznie]....opieram sie na info z gazety....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się zgadzam po trochu z @KaeR, a po trochu z @sly6. Również wątpię, że to coś da, bo jak Amerykanom nie będziesię to kalkulować, to choćbyśby ich po nogach całowali, albo grozili to nie dadzą żadnych wiz.. Z drugiej jednak strony, kto nie gra ten nie wygrywa :P może jakby się zrobił wokół tego szum, w USA doszliby do wniosku, że jednak byśmy się tam im przydali?... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich, obserwuję i czytam to forum od dłuższego czasu. Mi również się nie udało 2gi raz z rzędu, właściwie 3ci licząc październikowe dolosowywanie :( Przyznam, że jestem zawiedziona i zgadzam się z kilkoma osobami, że loteria nie powinna być dla wszystkich. Wystarczyłoby wprowadzenie opłaty za rejestrację i podniesienie kryterium, że brać udział mogą np. tylko osoby z wyższym wykształceniem albo tacy, którzy znają angielski i mogą to poświadczyć jakimś certyfikatem językowym. Trochę nie rozumiem ideologii ściągania do siebie nieznających języka i niewykształconych imigrantów, których i tak już mają tylu. Mam nadzieję, że będzie jeszcze DV2015, ale to co piszecie jest niepokojące. Popieram pomysł jakiegoś ruchu społecznego, aby wymusić na naszych politykach negocjacje w sprawie wiz imigracyjnych. Ja osobiście uważam, że będzie dużo płaczu jak zniosą turystyczne, jak już pisaliście ludzie nie zdają sobie sprawę z czym to się wiąże. Już widzę płacz każdego "głupiego Polaczka" zawróconego na granicy, którego psioczenie, że nadal mamy wizy można przeczytać pod każdym artykułem na WP pod jakimkolwiek artykułem o Ameryce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich wczoraj sprawdzalem status na DV2014 no i oczywiscie nic z tego ale z ciekawosci sprawdzilem takze loterie z dv2013 i tu niespodzianka zostalem wyselekcjonowany i niewiem jak to sie stalo gdyz w tamtym roku sprawdzalem i nic nie bylo wiec czy ma jeszcze szanse do 30 sierpnia przejsc rozmowe ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O jaa... Nie udzielę Ci odpowiedzi, bo nie wiem. Ale czy mógłbyś napisać ile razy sprawdzałeś wynik pierwszego losowania zaraz po ogłoszeniu wyników? Bo to by znaczyło, że trzeba sprawdzać swój status co jakiś czas i że wyniki majowe czy październikowe nie są ostateczne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...