Skocz do zawartości

Dv2014 - Wylosowany / Nie Wylosowany


shmehr

Czy zostałeś wylosowany w DV2014?  

186 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zosta?e? wylosowany w DV2014?



Rekomendowane odpowiedzi

Jakbym został wylosowany i dostał GC to bym wyjechał na 100% , bez żadnego biadolenia.

Pieniądze na wyjazd mam , nic mnie tu nie trzyma a tu d...pa , moze też zle wypełniłem wniosek sam nie wiem .

No ale trudno , może nastepnym razem.

Ktos wylosuje i nie wie co robić jechać nie jechać , uda mi się nie uda biadoli i zajmuje miejsce .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 616
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Oczywiscie Cardigan że się nie da

ale trzeba zacząc od dołu...

pogadać na forum, pogrzebać w siceci zobaczyc jakim cudem dostali je afgańczycy (przypuszczam że za to ze amerykanie im kraj rozpieprzyli, a wczesniej ruscy i wszyscy inni) zobaczyc jak irlandczycy sobie to załatwili i nastepnie podjąc inicjatywy...jak sie załozy jakis tam profil na FB - nie wiem jak to sie robi bo nie mam FB, to pozniej moze o tym napisac prasa polonijna, pozniej jacys politycy o polskich korzeniach moga się tym zainteresowac i może cos z tego wyjdzie...trzeba takie cos chyba poprzez polonie robic wg mnie

ja z ciekawości pogrzebie bo ciekaw jestem jak Irlandia to sobie załatwiła...

W takim razie może najpierw zacznijmy od forum.. Tak żeby zebrać nas, którzy tutaj jesteśmy, zorientować się jakie są procedury, jakie mamy szanse i wtedy wyruszyć na FB już z gotowym pomysłem?

Nadal jednak uważam, że przydałby się ktoś, kto na prawie zna się tak naprawdę, ale może z czasem ktoś taki się znajdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ahaaaa.. no wreszcie zczaiłam ;) ja na Twoim miejscu chyba mimo wszystko bym słała papiery i nie oglądała się, taka szansa już Ci się pewnie nie powtórzy... a wiza turystyczna? nawet jeżeli nie będą Ci jej chcieli dać (chociaż w to wątpię, bo myślę że wytłumaczenie "chciałem wyjechać, ale się nie udało, więc chcę chcociaż zobaczyć" jest przekonujące) to poczekasz i pojedziesz :) Takie moje skromne zdanie, decyzja należy do Ciebie. Swoją drogą zwróc uwagę na to ilu ludzi rezygnuje z podchodzenia do procedury ;)

Spróbuje :) liczę na to że ludzie odpuszczą bo czytając inne fora (te zagraniczne też) widzę że EU ma spore numery. Ale z drugiej strony osoby które zgubiły swój numer zgłoszenia mają teraz opcje przypomnienia. Twoja "linia obrony" w sprawie wizy turystycznej wydaję się racjonalna. Można gdybać godzinami na ten temat :) Trzeba działać i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuje :) liczę na to że ludzie odpuszczą bo czytając inne fora (te zagraniczne też) widzę że EU ma spore numery. Ale z drugiej strony osoby które zgubiły swój numer zgłoszenia mają teraz opcje przypomnienia. Twoja "linia obrony" w sprawie wizy turystycznej wydaję się racjonalna. Można gdybać godzinami na ten temat :) Trzeba działać i tyle.

No i działaj! ;) życzę powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiscie to moze byc dobry pomysl i chyba nawet majacy wieksze szanse na realizacje niz zniesienie wiz turystycznych, bo ryzyko najazdu towarzystwa spod znaku "Polish jokes" wciaz jest duze, a kwota dla Polakow w H1B pomoglaby np. w zachowaniu diversity i aby cala pula nie poszla do Indii czy Chin. Problemem moze byc za to wciaz aktualne nastawienie w Polsce typu "wyksztalciuchy? - ci to maja odpracowywac, a nie wyjezdzac". Ale temat mozna zaczac rozkrecac...

Z****sty pomysł. Nikt nie wspomniał, że w temacie Irlandczyków to są dwuletnie wizy EB3 (w zawodzie wyuczonym lub dwuletnim doświadczeniem w tym zawodzie), muszą sobie znaleźć wcześniej pracodawcę. Senat leader jest irish, więc pomimo prób blokady to zostanie to przepchnięte, ale Polska to nie Irlandia i lobby nie jest zbyt silne ani zainteresowane sprowadzaniem sobie konkurencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbym został wylosowany i dostał GC to bym wyjechał na 100% , bez żadnego biadolenia.

Pieniądze na wyjazd mam , nic mnie tu nie trzyma a tu d...pa , moze też zle wypełniłem wniosek sam nie wiem .

No ale trudno , może nastepnym razem.

Ktos wylosuje i nie wie co robić jechać nie jechać , uda mi się nie uda biadoli i zajmuje miejsce .

hehehe

Kilka miesięcy temu w wątku dv2013 były same dosłowanie same pytania w stylu: jestem po rozmowie mam GC ale, co mam zrobic żeby jej nie stracic bo nie chcę na razie wyjeżdzac, mam cos tu do roboty, z babcią z ciocią chciałem pobyc tutaj na razie to bym chciał poleciec i sie rozejrzeć pozniej wrócic i pomyslec itd... jak napisałem ludziom że to nienormalne jest to na mnie naskoczyli...

wiekszosc polaków co wygrali i tak nie pojedzie nigdzie...otrzymają GC będa siedziec biadolic na starych śmieciach, tacy juz jestesmy

Z****sty pomysł. Nikt nie wspomniał, że w temacie Irlandczyków to są dwuletnie wizy EB3, muszą sobie znaleźć wcześniej pracodawcę. Senat leader jest irish, więc pomimo prób blokady to zostanie to przepchnięte, ale Polska to nie Irlandia i lobby nie jest zbyt silne ani zainteresowane sprowadzaniem sobie konkurencji.

tak afganczyc maja jakies specjalny program wiz imigracyjnych irlandczycy wiz pracowniczych....

My nie mamy lobby ale gadałem kiedys ze znajomym co był w Iraku i mówił mi że tak naprawde tylko polacy sie sprawdzali razem a amerykanami i brytyjczykami, reszta wojsk z EU siedziała w koszarach i nosa nie wystawiała poza nie...te nasze misje naprawde podobno sporo dają amerykanom i w związku z tym mozna by pomysleć o jakimś programie wiz w ramach poświęceń...

wojskowym nie jestem, ale słyszałem taka opinię, zakładam że to prawda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehehe

Kilka miesięcy temu w wątku dv2013 były same dosłowanie same pytania w stylu: jestem po rozmowie mam GC ale, co mam zrobic żeby jej nie stracic bo nie chcę na razie wyjeżdzac, mam cos tu do roboty, z babcią z ciocią chciałem pobyc tutaj na razie to bym chciał poleciec i sie rozejrzeć pozniej wrócic i pomyslec itd... jak napisałem ludziom że to nienormalne jest to na mnie naskoczyli...

wiekszosc polaków co wygrali i tak nie pojedzie nigdzie...otrzymają GC będa siedziec biadolic na starych śmieciach, tacy juz jestesmy

No niestety.. :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie maja 56XXX i podobne i wysyłają. Nie widzę powodu abyś ty nie wysyłał, no chyba, ze zmieniłes zdanie i nie chcesz jechać. Nie zawsze wysoki numer oznacza zamkniętą drogę. Dużo ludzi odpadnie w trakcie przeglądania dokumentów lub po prostu im sie odmienilo i nie chcą jechać. Jak chcesz wyjechać to próbuj !

dokladnie, moga np wsrod nich byc osoby jakies nielegalne ktore sa juz w us i trafil im sie niski case...i one tez odpadna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...