Skocz do zawartości

Wiza A Studia W Uk


Rekomendowane odpowiedzi

2014 rozpoczynam studia w UK, w tym roku mam zamiar brać udział w DV15, prawdopodobieństwo jest bardzo małe, ale zawsze.

1) Przebywając za granicami polski dłużej niż 1 rok jestem pełnoprawnym uczestnikiem loterii?

2) Czy jeśli podejmę się studiów w UK i wylosuję wizę to ''wiza poczeka'' aż skończę studia, czy może jednak trybem natychmiastowym będę zmuszony emigrowania do US? [wiem, do pytania można podejść sceptycznie i wyśmiewczo biorąc pod uwagę prawdopodobieństwo wylosowania zielonej karty, lecz okres studiów w moim przypadku będzie trwał 4 lata licząc od roku 2014, więc trochę tych lat się nazbiera. Nie lubię tracić czasu, podwajam prawdopodobieństwo wyjazdu do kraju który jest moim targetem życiowym]

3) Czy jeśli rozpocznę studia i wylosuję wizę to mogę zostać UKARANY (w postaci zakazu wjazdu, udziału w loterii etc.) za niestawienie się lub odrzucenie "SZANSY" ?

Wiem, temat rzeka, pewnie pojawiał się kilka razy na forum, ale kondensacja informacji jest bardzo archaiczna i wyszukiwanie takich tematów zajęło trochę czasu (bez rezultatu). Więc proszę o wyrozumiałość.

Z góry dziękuję za odpowiedzi fanatyków, którzy nie zostali wylosowani w DV13 i zlinczowaliby mnie za chęć "MANIA" a nie wykorzystania wizy. Oczekuję obiektywnej odpowiedzi na moje pytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy taki temat opisujący krok po kroku, jak wygląda emigracja przez zieloną kartę:

http://forum.usa.inf...zadasz-pytanie/

Na szybko odpowiem, że wiza na nikogo nie czeka. Od momentu rozmowy w ambasadzie ma się pół roku na wyjazd. Nie musi być to od razu wyjazd na stałe, ale do Stanów polecieć trzeba.

A pełnoprawnym uczestnikiem loterii jesteś tak długo, jak długo pozostajesz obywatelem kraju uprawnionego do udziału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...