Jump to content

Wiza A Studia W Uk


Recommended Posts

2014 rozpoczynam studia w UK, w tym roku mam zamiar brać udział w DV15, prawdopodobieństwo jest bardzo małe, ale zawsze.

1) Przebywając za granicami polski dłużej niż 1 rok jestem pełnoprawnym uczestnikiem loterii?

2) Czy jeśli podejmę się studiów w UK i wylosuję wizę to ''wiza poczeka'' aż skończę studia, czy może jednak trybem natychmiastowym będę zmuszony emigrowania do US? [wiem, do pytania można podejść sceptycznie i wyśmiewczo biorąc pod uwagę prawdopodobieństwo wylosowania zielonej karty, lecz okres studiów w moim przypadku będzie trwał 4 lata licząc od roku 2014, więc trochę tych lat się nazbiera. Nie lubię tracić czasu, podwajam prawdopodobieństwo wyjazdu do kraju który jest moim targetem życiowym]

3) Czy jeśli rozpocznę studia i wylosuję wizę to mogę zostać UKARANY (w postaci zakazu wjazdu, udziału w loterii etc.) za niestawienie się lub odrzucenie "SZANSY" ?

Wiem, temat rzeka, pewnie pojawiał się kilka razy na forum, ale kondensacja informacji jest bardzo archaiczna i wyszukiwanie takich tematów zajęło trochę czasu (bez rezultatu). Więc proszę o wyrozumiałość.

Z góry dziękuję za odpowiedzi fanatyków, którzy nie zostali wylosowani w DV13 i zlinczowaliby mnie za chęć "MANIA" a nie wykorzystania wizy. Oczekuję obiektywnej odpowiedzi na moje pytania.

Link to comment
Share on other sites

Mamy taki temat opisujący krok po kroku, jak wygląda emigracja przez zieloną kartę:

http://forum.usa.inf...zadasz-pytanie/

Na szybko odpowiem, że wiza na nikogo nie czeka. Od momentu rozmowy w ambasadzie ma się pół roku na wyjazd. Nie musi być to od razu wyjazd na stałe, ale do Stanów polecieć trzeba.

A pełnoprawnym uczestnikiem loterii jesteś tak długo, jak długo pozostajesz obywatelem kraju uprawnionego do udziału.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...