Skocz do zawartości

Dv 2014 - Co Po 1 Maja 2013? Pytania I Odpowiedzi


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2,9 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Paradox, przygotuj się na napewno na kolejny rok w domu. Zanim dojdzie do twojego nr to trocę potrwa. Potem będziesz miał pół roku no wyjazd, a pewno zrobisz sobie najpierw rekonesans jak jest na miejscu i dopiero wyjedziesz.

Ja własnie tak robię:

W 2011 składałem na loterię,

W 2012 losowanie i wynik, nr 10XXX

W 01.2013 rozmowa w ambasadzie, wiza ważna do 07.2013

Przekroczenie granicy 26.05.2013

Teraz jestem z powrotem w Polsce. Muszę pozamykać sprawy, dopracować do końca roku bo taką mam umowę. żona musi skoczyć studia.

W styczniu 2014 przeprowadzka!

A więc (może nie wszyscy) zajmuje to nawet i kilka lat od pocątku starania się i zieloną kartę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z przedmówcą. Sama muszę czekać i tak nic nie będzie wiadomo na 100%. A tak, przynajmniej zapisałabym się na jakieś studia podyplomowe. Tymczasem zamiast na studia to w zawieszeniu.

Czy w visa biulletin sa opublikowane wszystkie nr na dany miesiąc czy przedział?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paradox, przygotuj się na napewno na kolejny rok w domu. Zanim dojdzie do twojego nr to trocę potrwa. Potem będziesz miał pół roku no wyjazd, a pewno zrobisz sobie najpierw rekonesans jak jest na miejscu i dopiero wyjedziesz.

Rozumiem że najpierw dostaję wizę aby wyjechać do US i mam na to pół roku ? Później dopiero green card?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wklejka jaką będziesz miał w paszporcie to wiza imigracyjna. Jest ważna przez 6 miesięcy i musisz przekroczyć granicę do tego czasu.

GC przyjedzie do ciebie pocztą na adres jaki podałeś w formularzach po ok 3-4 tygodniach.


Zgadzam się z przedmówcą. Sama muszę czekać i tak nic nie będzie wiadomo na 100%. A tak, przynajmniej zapisałabym się na jakieś studia podyplomowe. Tymczasem zamiast na studia to w zawieszeniu.

Czy w visa biulletin sa opublikowane wszystkie nr na dany miesiąc czy przedział?

Według moich obserwacji tego forum (to niestety tylko drobna część ludzi, którzy byli na rozmowach) tylko ci, którzy nie spełniają warunków loterii zostają odesłani z kwitkiem. Jeżeli spełniasz warunki to mogę śmiało powiedzieć, że wizę masz gwarantowaną. No... głowy nie dam, ale nikt z tych co byli, a się kwalifikowali, nie zostali odesłani z kwitkiem!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam właśnie plany w odniesieniu do studiów podyplomowych i zaplanowaniu swojej kariery zawodowej. mi0706, ta loteria jest trochę inna od poprzednich zostało wylosowanych więcej numerów a limit wiz jest ciągle ten sam. Nie wiadomo co o tym myśleć. Gdybym miał numer CN <30000 to patrząc na lata wcześniejsze było by prawie 100% szansy na green card. A tak to jest ta nie pewność czy starczy zielonych kart do mojego numeru.

edit: jeśli chodzi o spełnienie warunków green card to wszystko jest u mnie w porządku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...