Skocz do zawartości

Dv 2014 - Co Po 1 Maja 2013? Pytania I Odpowiedzi


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2,9 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Teraz mnie postraszyłaś trochę. Kartę szczepień oddawałam w ambasadzie, wydaje mi się, że ona jest w tej pomarańczowej kopercie. Mam tylko jej kopie.

Nam lekarz przekazując kartę szczepień, powiedział, że mamy ją zabrać ze sobą do USA. Możliwe, że w pomarańczowej kopercie jest jej kopia, nie wiem. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość miqhs

Sukces połowiczny, bo musimy dosłać ten zupełny odpis synka i wyrok rozwodowy. Myślałam, że wystarczy odpis aktu poprzedniego małżeństwa z wpisem o rozwodzie, ale jednak nie wystarcza. Mamy to zrobić przez TNT czyli wysłać dokumenty + paszporty i załatwione. Trochę długo to trwało, bo wyszliśmy po 10, nasz młody już chodził po ścianach i przestawiał meble w ambasadzie :)

Pan Konsul był przemiły, rozmawialiśmy trochę po polsku trochę po angielsku ze względu na naszego synka, ale w końcu przeszliśmy całkiem na angielski. Generalnie nie ma się czego obawiać, to jest czysta formalność. Miałam wrażenie, że oni już dawno nas sprawdzili :)

Jak widać można takze nie donieść jakiegoś dokumentu i to nie problem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"All immigrant visa applicants aged 16 years or over must submit a police certificate from their current country of residence and/or nationality if they have lived there for six months or more. Police certificates are also required from all other countries where the applicant has resided for at least one year (except the U.S.).

Fiance visa applicants, in addition to supplying a police certificate from the present place of residence, must also present police certificates from any place or places of residence for 6 months or more since attaining the age of 16."

http://poland.usembassy.gov/poland/police_certificates.html

No więc mieszkałam w Anglii ok 7 miesięcy. Według tego co powyżej, nie muszę starać się o police certificate (czyli zaświadczenie o niekaralności)?

Correct me if I'm wrong

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...