Skocz do zawartości

Dv 2014 - Co Po 1 Maja 2013? Pytania I Odpowiedzi


Rekomendowane odpowiedzi

ale jak zona nie idzie na rozmowe to dlugo poczeka na swoja kolej z wiza na pobyt staly

Ty to wiesz i Twoja zona tak samo?

tak sa rozne historie ,wazne aby wiedziec ze idac teraz na rozmowe mozna dostac wize na pobyt staly ,w innym przypadku czas oczekiwania moze wyniesc z pare miesiecy czy tez lat na taka wize a do tego nalezy skladac papiery -formularze,kwalifikowac sie z zarobkami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,9 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Medeski,kto tu pisze na forum,że rozbiła się jego rodzina.Każdy z nas to indywidualna sprawa i decyzje.Jedni wyjeżdżają razem całą rodziną,lub pierwszy wylosowany,a rodzina może w ciągu pół roku w różnych terminach na przygotowany grunt (mieszkanie,praca,szkoła).W moim przypadku wylosowałem ja i żona,a różnica jest ok.200 numerów.Do KKC wysłałem ja,gdyż bałem się całkowitej dyskwalifikacji.

Widzę u Ciebie lekkie pomieszanie wszystkich pojęć.

Najpierw piszesz, że córka skończyła w styczniu 20 lat, a potem okazuje się, że 21.

Teraz piszesz, że zielone karty wylosowałeś i Ty, i żona.

Jeśli rzeczywiście wylosowaliście oboje, to wystarczyło procedować jedną petycję.

W końcu jesteście małżeństwem, więc żona mogła być "podpięta" pod Twoją zieloną kartę.

Podobnie, jak byłaby podpięta, gdybyś tylko Ty wylosował.

A rodzina może wyjechać tylko wtedy, kiedy razem z głównym aplikantem odeśle wnioski do KKC i razem z nim stawi się na rozmowę.

Jeśli tego nie zrobi, to nie dostanie wiz, czyli nie będzie mogła wyjechać.

Zakładając oczywiście, że w ogóle kwalifikuje się na zielone karty z loterii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Medeski,kto tu pisze na forum,że rozbiła się jego rodzina.Każdy z nas to indywidualna sprawa i decyzje.Jedni wyjeżdżają razem całą rodziną,lub pierwszy wylosowany,a rodzina może w ciągu pół roku w różnych terminach na przygotowany grunt (mieszkanie,praca,szkoła).W moim przypadku wylosowałem ja i żona,a różnica jest ok.200 numerów.Do KKC wysłałem ja,gdyż bałem się całkowitej dyskwalifikacji.

Gratuluję podwójnego szczęścia! Teraz już wiem dlaczego mnie nie wylosowali w zeszłym roku ;)

A w lotto próbowaliście? Szczęścia jak i nieszczęścia chodzą podobno nie tylko parami ale i trójkami :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZMIANA ADRESU - PRZEPROWADZKI

Witajcie drodzy forumowicze,

Byłam na tydzień w USA po pieczątkę w paszporcie i wróciłam do Polski, żeby pozamykać tu pewne sprawy. Karta dojdzie do znajomych w Stanach. Chciałam zapytać o zmianę mojego adresu czy muszę ich informować na bieżąco, że wróciłam teraz do Polski jak i o tym, że tydzień będę mieszkać w NYC zanim na stałe zamieszkam w Bostonie? Była gdzieś taka adnotacja, że należy informować DHS do 10 dni po zmianie adresu. Będę bardzo wdzięczna za wyjaśnienia. :) Pozdrawiam serdecznie !

tak musisz, robisz to na tej stronie: http://www.uscis.gov/addresschange

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7:30 byliśmy na pobraniu krwi i RTG idzie się na 1 pietro po skierowanie do pokoju nr.14 , najpierw pobranie krwi następnie schodzimy na dół na RTG czekamy aż nas wywołają nazwiskiem. Po 2h odbiór wyników i jechaliśmy na umówiona godzinę do p.dr.Andrzeja Gajera tam ogólny wywiad , kartę szczepień dajesz właśnie jemu On ją wypisuje po angielsku Ty dostajesz kopie , jeśli brakuje szczepionek to wykonują je na miejscu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...