Jump to content

Ślub Z Green Card Holder


Recommended Posts

Zacznijmy od początku. Moj chłopak ma green card, a ja jestem obecnie na F1 visa. Jesteśmy ze sobą od prawie roku i mieszkamy ze sobą przez większość tego czasu.

Czy mogę dostać przez ślub z nim green card i ile to potrwa? Czy lepiej czekać aż on będzie miał obywatelstwo?

Pomocy!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 25
  • Created
  • Last Reply

Jestem nowa na forum i cieżko mi znaleźć niektóre rozmowy.... Czy ktoś mi może to krótko naswietlic lub czy ktoś przez to przeszedł.... Zazwyczaj słyszy sie ze green card holder nic nie pomoże.....

Link to comment
Share on other sites

Tutaj temat o którym mówiłem: http://forum.usa.info.pl/topic/21754-zona-rezydenta-jak-zostac-w-usa/

Mąż musi złożyć na Ciebie petycję, Ty musisz do czasu otrzymania GC utrzymywać legalny status - jeśli cały czas będziesz na F1 to czekasz tak jak napisałem wcześniej, około dwóch lat. Jeśli nie masz możliwości utrzymania się na F1 musisz wrócić do kraju i tutaj czekać na wizę.

Link to comment
Share on other sites

Tak i tu jest problem..... Nie chce być juz na wizie F1 bo sporo kosztuje... Czyli jedyne co zostaje to czekać aż on zostanie obywatelem i wtedy sie chajtnac i czekać na papiery w ten sposób....

Link to comment
Share on other sites

Musisz się jednak liczyć z tym, że jeśli zostaniesz nielegalnie i będziesz musiała wyjechać z USA (bo np. jakieś ważne powody ściągną Cię do Polski), to w zależności od tego, jak długo przesiedzisz swój legalny status (powyżej 180 dni a mniej niż rok, czy więcej niż rok), tak długiego będziesz miała bana na wjazd (3 lata lub 10 lat). O zniesienie tego zakazu wjazdu będziecie mogli się starać tylko wtedy, kiedy Twój mąż będzie obywatelem. Zakładając oczywiście, że pobierzecie się jeszcze przed Twoim wyjazdem.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.×
×
  • Create New...