Skocz do zawartości

Ślub Z Green Card Holder


lanena

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 25
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
  • 3 miesiące później...

Mam pytanie. Jestem teraz w Polsce i odmowiono mi wizy F-1. Mialam wczesniej status F-1 i moja siostra poprosila mnie o bycie matka chrzestna wiec wrocilam do kraju. Teraz bylam o nowa wize F-1 i konsul powiedzial ze nie da mi wizy gdyz jest to NYC i ze bede tam pracowac.

Moj chlopak chce sie ze mna ozenic w Polsce i po powrocie do USA starac sie bym mogla wrocic do USA.

Jaki jest czas oczekiwania na to bym mogla pojechac do niego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz: jesli ktos ma "D/S" to nie ma overstay ani zadnego bana dopoki USCIS nie wysle komus listu gdzie kaze sie danej osobie wstawic do sadu imigracyjnego. I nadal - mimo, ze ktos dostanie taki list - nie liczy sie to do nielegalnego pobytu. Nielegalny pobyt, czyli dni liczone do zakazu wlotu do USA, licza sie od momentu kiedy sedzia kaze Ci wyleciec (a Ty tego nie zrobisz) badz jesli urzednik imigracyjny kaze Ci opuscic Stany (a Ty tego nie zrobisz). Jesli Kowalski przestal chodzic do szkoly, za pol roku dostanie list aby sie stawic do sadu imigracyjnego, Kowalski stawi sie do sadu po roku czasu (bo przesunal sobie daty rozpraw) i sedzia imigracyjny daje Kowalskiemu tzw. dobrowolny wyjazd, Kowalski dostanie 3 miesiace na wyjazd, Kowalski wyjedzie w tym okreslonym czasie - Kowalski nie ma zadnego dnia liczonego w kierunku bana.

Kowalski wraca do Polski, zeni sie z obywatelka USA i moze, bo nie ma bana, wrocic do Stanow bez problemow.

Sytuacja 2: Kowalski dostaje wezwanie do sadu, Kowalski sie nie zglasza do sadu, sedzia wydaje wyrok in absentia (usuniecie Kowalskiego do Polski) i dni do bana zaczynaja sie liczyc od tego czasu. Plus, oczywiscie, Kowalski jest juz szukany i kazde zatrzymanie go grozi wiezieniem plus deportacja.

Jedyna rada jest taka, ze jesli ktos nie wie co i jak to powinien spotkac sie z adwokatem, ktory sprawdzi jaka konkretnie ma aplikant sytuacje. Mnostwo osob ma wydane nakazy deportacji i nie wie o tym z roznych powodow...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...