Skocz do zawartości

Żona Rezydenta - Jak Zostać W Usa?


Lavia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Mój mąż ma Zieloną Kartę, a zgodnie z naszymi obliczeniami w sierpniu 2014 powinien otrzymać obywatelstwo. Ja jestem w Stanach na wizie turystycznej, która wygaśnie pod koniec kwietnia 2013. Mąż tutaj pracuje i nie chcemy brać pod uwagę rozłąki po wygaśnięciu mojej wizy turystycznej.

W jaki sposób mogę zostać w Stanach przez ten 1-1,5 roku?

Bierzemy pod uwagę następujące opcje:

1) przedłużenie wizy turystycznej, lecz to daje nam najwyżej pół roku, jeśli w ogóle się uda przedłużyć,

2) wiza pracownicza - staram się o pracę. Skończyłam prawo w Polsce, ale szanse na znalezienie pewnie nie są duże,

3) roczny staż - wydaje się bardziej realny. Z tego co się orientuję tego typu wyjazdy wiążą się z 2-years rule. Czy obowiązek powrotu do ojczyzny na 2 lata dotyczyłby mnie także, gdy mąż uzyska już obywatelstwo?

4) program au-pair albo work and travel - czy moglibyście polecić program, który pozwoliłby mi mieszkać z mężem i legalnie pracować do czasu otrzymania mojej zielonej karty? Skończyłam studia latem 2012, więc chyba jeszcze mogę brać w nich udział.

5) opcją ostateczną jest "przesiedzenie" wizy turystycznej, tylko zdaje się, że jakiekolwiek tego typu rzeczy blokują petycję o zieloną kartę (którą składamy teraz)

Czy macie inny pomysł lub wskazówki? Proszę o odpowiedź i z góry dziękuję za wszelką pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad. 1. Aby to zrobić, należy wykazać intencję powrotu do kraju po wygaśnięciu przedłużenia, a ściślej - brak intencji zostania w kraju. Z mężem, który będzie USC po roku, może być ciężko.

Ad 5. Nie polecam, ICE może zapukać do Twoich drzwi w każdej chwili przez te półtora roku, a AOS, gdy jest się w removal proceedings, może być problematyczne

Może spróbuj zmienić status na F1 i podejmij naukę? Z tym, że patrz punkt 1.

Również, może warto byłoby zastanowić się nad złożeniem I-130 na Ciebie już teraz, w kategorii F2A, do sierpnia 2014 powinna być spokojnie zaakceptowana (aczkolwiek numer wizy raczej na pewno nie będzie jeszcze dostępny), i w momencie uzyskania obywatelstwa przez męża zmienić kategorię. Z tym, że wtedy immigrant intent jest oczywisty i z uzyskaniem jakiegokolwiek statusu nieimigracyjnego może być problem.

Masz trochę do przemyslenia :)

Pozdrawiam i powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lavia a gdzie masz napisane o tych 2 latach,masz ale stare wiadomosci-informacje to raz,zapoznaj sie dobrze z forum oraz strona Ambasady USA

a sama bedziesz zmieniac status czy za pomoca czyjas?znajdz kogos kto sie na tym zna dobrze,skonczyly sie tez czasy ze cos tam sie wpisalo i przeszlo,zmiana,przedluzenie pobytu...

au-pair ale chyba znasz dobrze zasady?bo po 1 nie znamy Twojego wieku a to jest uzaleznione czy sie wogole kwalifikujesz na to..

work i travel odpada.

Moze poczytaj o zasadach,zapoznaj sie dobrze z forum i zobaczysz jakie masz wyjscia,jak cos zrobic aby wyszlo..aby jakas byla szansa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może spróbuj zmienić status na F1 i podejmij naukę? Z tym, że patrz punkt 1.

Również, może warto byłoby zastanowić się nad złożeniem I-130 na Ciebie już teraz, w kategorii F2A, do sierpnia 2014 powinna być spokojnie zaakceptowana (aczkolwiek numer wizy raczej na pewno nie będzie jeszcze dostępny), i w momencie uzyskania obywatelstwa przez męża zmienić kategorię. Z tym, że wtedy immigrant intent jest oczywisty i z uzyskaniem jakiegokolwiek statusu nieimigracyjnego może być problem.

Masz trochę do przemyslenia :)

Pozdrawiam i powodzenia!

Zastanawiam się też nad podjęciem nauki, lecz koszty niestety grają rolę.

Co to petycji, to rzuciłeś nowe światło, jeśli chodzi o immigrant intent. Nie analizowałam tego pod tym kątem.

Bardzo dziękuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lavia infromacje masz sprzeczne bo ktos pisze stare rzeczy a do tego moze czytasz stare posty ,,patrz dokladnie kiedy dany post zostal napisany

a gdzie masz szukac tego,na tym forum oraz na stronie Ambasady

na samym dole masz odpowiedz

http://polish.poland.usembassy.gov/wizy/wizy-nieimigracyjne/kategorie-wizowe/uczestnicy-wymiany-kulturalno-naukowej.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Lavia znalazłaś jakiejs wyjscie z tej sytuacji? :)

Szukam stażu - to byłoby najlepsze rozwiązanie.

Sly6 rozjaśnił mi sytuację jeśli chodzi o 'zasadę 2 lat' - dzięki! Nie minął jeszcze rok odkąd ukończyłam studia, wymagania do j-1 są znacznie mniejsze niż do wizy pracowniczej, a staż może trwać nawet i rok czasu. Także byłoby idealnie, trzeba tylko znaleźć! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Szukam stażu - to byłoby najlepsze rozwiązanie.

Sly6 rozjaśnił mi sytuację jeśli chodzi o 'zasadę 2 lat' - dzięki! Nie minął jeszcze rok odkąd ukończyłam studia, wymagania do j-1 są znacznie mniejsze niż do wizy pracowniczej, a staż może trwać nawet i rok czasu. Także byłoby idealnie, trzeba tylko znaleźć! :)

Z J-1 w Twoim przypadku moze byc spory problem.

1. Masz meza rezydenta

2. Po wize nalezy wyjechac poza USA

Musisz sie zastanowic co i jak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...