Skocz do zawartości

Żona Rezydenta - Jak Zostać W Usa?


Lavia

Rekomendowane odpowiedzi

5) opcją ostateczną jest "przesiedzenie" wizy turystycznej, tylko zdaje się, że jakiekolwiek tego typu rzeczy blokują petycję o zieloną kartę (którą składamy teraz)

wg mnie bez sensu.

Z J-1 w Twoim przypadku moze byc spory problem.

1. Masz meza rezydenta

2. Po wize nalezy wyjechac poza USA

Musisz sie zastanowic co i jak...

Do męża mozesz wieżdżać na turysytcznej.

Tak, moze byc problem, ale w ostatecznosci mozna spróbować gdybyś już poza usa się znalazła i chciala aplikowac na cos innego niz b2.

Pozatym Lavia gdyby juz do tego au-pair doszlo musialabys znaleźć miejsce tak gdzie maz mieszka. Au-pair zawsze mozna przedlozyc do 2 lat trwania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dziękuję za odpowiedzi. Niestety stażu nie znalazłam, więc nie zostało nic tylko wrócić do Polski.

Trochę mi się w głowie nie mieści, że praktycznie przy każdej wizie istnieje wiza towarzysząca dla współmałżonka, a posiadacz Zielonej Karty może tylko złożyć petycję i czekać na swoją kolej.

Czyli mam rozumieć, że starając się o jakąkolwiek wizę nieimigracyjną pierwszeństwo ma wykazanie, że mam do czego wracać i nie mam zamiaru osiedlania się w USA (co składając petycję imigracyjną jest raczej trudne), a nie, że zamierzam korzystać z wizy zgodnie z prawem?

A czy przylatując za kilka miesięcy na wizie turystycznej mogę po prostu powiedzieć na granicy, że przylatuję do męża?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz miec problem z otrzymaniem wizy ,tutaj musisz przekonac Konsula ze wrocisz,nie zostaniesz dluzej w USA.nie bedzie tego pobytu przedluzac

Mozesz powiedziec na granicy ale pamietaj ze pobyt ma byc turystyczny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz miec problem z otrzymaniem wizy ,tutaj musisz przekonac Konsula ze wrocisz,nie zostaniesz dluzej w USA.nie bedzie tego pobytu przedluzac

Mozesz powiedziec na granicy ale pamietaj ze pobyt ma byc turystyczny :)

To się nazywa błyskawiczna odpowiedź, dzięki :)

A jeśli przyjechałabym turystycznie i chciała wnioskować o przedłużenie pobytu, to również mogę napisać, że mam tu męża, mąż pracuje, a ja chcę grzecznie z nim posiedzieć jeszcze parę miesięcy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lavia mozesz takie cos zrobic ale pamietaj ze kolejnym razem wlot na teren USA moze nie byc taki latwy i prosty..chyba ze odczekasz-poczekasz dlugo lub urzednik powie na granicy ze OK :)

Wiem, że może nie pójść gładko... Wiele jednak zależy od szczęścia.

Odczekam, ale ile to znaczy długo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...