Skocz do zawartości

16-Latek Zwiedza Stany Samemu (Los Angeles)


Rekomendowane odpowiedzi

To ze hostel nie zmienia faktu ze jestes niepelnoletni. Musisz napisac do nich i zapytac czy mozesz tam nocowac. Powinienes miec dwie karty - jedna do automatow, druga 'tradycyjna' karte kredytowa (nie debetowa.) Ta powinna byc w twoim imieniu, najlepiej jakiejs znanej firmy naprzyklad VISA czy Master Card. Wylacznie gotowka malo zadzialasz. Nie mowiac o tym, ze w 21ym wieku to troche glupi pomysl.

Już napisałem.. Ale czemu dwie karty? Mogę wyrobić sobie zwyczajną kartę kredytową w Polskim banku? I czy muszę mieć drugą kartę do automatów (w sensie bankomatów?) Nie wystarczy sama kredytowa??? Po co aż dwie karty?

Napisz do hotelu i zapytaj czy przyjmują nieletnich..

A tak na wszelki wypadek, masz jakichś znajomych w południowej Kalifornii?

Niestety nie mam, ale już rozpocząłem poszukiwania pełnoletniego towarzysza podróży ;) Mam nadzieję, że ktoś się znajdzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 42
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Duzo pieniedzy lepiej nie nosic ze soba, to jest fakt #1. Wiec potrzebujesz jedna karte zeby miec latwy dostep do gotowki (tak chodzilo mi o bankomat, sorki) na mniejsze codzienne wydatki, a druga na zaplacenie hotelu, ewentualnie jakies drozsze atrakcje itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już napisałem.. Ale czemu dwie karty? Mogę wyrobić sobie zwyczajną kartę kredytową w Polskim banku? I czy muszę mieć drugą kartę do automatów (w sensie bankomatów?) Nie wystarczy sama kredytowa??? Po co aż dwie karty?

Wydaje mi sie, ze osobie mowiacej o dwoch kartach chodzilo o to, ze z kredytowych wyciagnie gotowki w ATM nie jest przewaznie praktykowane z uwagi na dosc duzy procent (ponad 20%) i oddzielny limit niz linia kredytowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje karty z USA maja 0-4% (czasem dodają, że nie mniej niż $X). Nie wiem jak jest z polskimi i powinieneś sprawdzić prowizje banku wydającego kartę. Nie musi to być specjalny rodzaj karty. Mozliwe, że będziesz musiał poinformować bank, gdzie będziesz podróżował i w jakim terminie, żeby nie zablokowali karty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja moge cos dodac odnosnie poruszania sie bez auta po LA.

Bylam tam sama przez jeden dzien ale jakis poglad na sytuacje mi to dodalo. Nie bylo to specjalnie trudne, ale widac bylo ograniczony zasieg linii zarowno metra jak i autobusow. Zaraz po znalezieniu hotelu wybralam sie do informacji turystycznej i tam mi dali duzo ulotek, planow, mapek i informacji o liniach, i z tym nie bylo sie bardzo trudno poruszac. Co do tego jak niebezpieczne jest przemieszczas sie bez auta, to nie moge sie wypowiadac bo tam nigdy nie mieszkalam, ale moge powiedziec ze raz z wlasnej glupoty zaplatalam sie w nienajlepiej wygladajaca dzielnice, nikt mi nic nie zrobil, ale czulam sie mocno nieswojo- takze radzilabym chyba ufac instynktom i na samym poczatku zaopatrzyc sie w liste miejsc gdzie sie lepiej nie pchac.

Ja bylam w takich typowych miejscach dla turysty na jeden dzien typu hollywood blvd, muzeum, plaza itp. Dostalam sie tam dzieki komunikacji miejskiej i w ciagu dnia nie bylo zadnego problemu.

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się dowiedziałem, to jako niepełnoletni nie mogę zameldować się w hotelu. Ale jeśli znajdę kogoś pełnoletniego, kto pomoże mi na miejscu dopełnić wszelakich formalności, to czy byłoby problemem gdybym na resztę pobytu został sam w hotelu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mogę korzystać z kart wyrobionych w Polskim banku? I ile powinienem mieć na koncie (dolarów) na każdej z kart, żeby wygodnie i bezpiecznie nimi operować?

Karty kredytowe Visa i Master Card są przyjmowane wszędzie. Nie radzę jednak używać ich w bankomatach, gdyż wtedy bank nabija potężny procent od momentu kiedy pierwszy banknot wyskoczy Ci z automatu az do chwii zapłacenia rachunku. Stąd rady na forum żebyś wziął też kartę ATM. Jaki limit powinna mieć karta kredytowa żeby podróż przebiegała bezstresowo - z $5 tys. minimum abyś był przygotowany na wszystkie ewentualności ze zgubieniem powrotnego biletu włącznie. Banki pobierają znikomy procent, ok. o,4-0,5 tzw. currency exchange fee za zakupy w innych walutach niż kraj wydania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...