Skocz do zawartości

16-Latek Zwiedza Stany Samemu (Los Angeles)


Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio koleżanka wysyłała do USA swoją 17-to (prawie 18-to) letnia córka na wakacje i z tego co wiem miała straszny problem z hotelem - wszędzie był problem z meldunkiem osoby niepełnoletniej. W związku z tym radziłabym Ci wysłać zapytanie do hotelu jak to wygląda (głupio byłoby stanąć w lobby i nie mieć co ze sobą zrobić)

Wysłałem. A jeżeli mogę wiedzieć, to jak się to skończyło? Gdzie przebywała córka koleżanki i jakie jest jej zdanie na temat tego wypadu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 42
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Czyli nie udało jej się zameldować w żadnym hotelu?Zapytanie do swojego hotelu już wysłałem, mam nadzieję, że nie będzie problemu. I czy tak w ogóle to nie sądzicie, że celnicy mogą mnie nie wpuścić, jeżeli powiem, że mam 16 lat i przyjechałem sam na zwiedzanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale też nie przesadzajmy, że zabijają tam i napadają na każdym kroku w biały dzień. ;) Nowy Jork też nie jest najbezpieczniejszy, a ludzie chodzą i żyją ;)

Centrum NYC a LA to dwie różne historie. Niestety zbytnio nie przesadzam. Hollywood blvd jest ok, ale przecznica w jedną lub drugą to już inna historia (przynajmniej w górnej części ulicy). Zresztą LA a okolice LA, gdzie mieszka większość ludzi, to również inna bajka. Bez samochodu będzie Ci bardzo ciężko już nie mówiąc o bezpieczeństwie.

Odnośnie hoteli, to już tu były dyskusje i zaczynają się od 18 lat. Dodatkowe ogranicznie bywa takie, że nie może być alkoholu (czyli minibar) w pokoju, gdzie pozostaje osoba poniżej 21 bez opiekuna. Do tego dochodzi skanowanie karty kredytowej nawet jak pokój jest opłacony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja znalazłem Hostel, nie hotel, który nazywa się USA Hostel Hollywood. Znajduje się na Hollywood blvd i ma tylko pozytywne opinie ;) A z tą kartą kredytową - trzeba ją mieć? Nie mogę mieć wyłącznie gotówki? A jeżeli nie, to czy nadaje się Polska kart mojej mamy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ze hostel nie zmienia faktu ze jestes niepelnoletni. Musisz napisac do nich i zapytac czy mozesz tam nocowac. Powinienes miec dwie karty - jedna do automatow, druga 'tradycyjna' karte kredytowa (nie debetowa.) Ta powinna byc w twoim imieniu, najlepiej jakiejs znanej firmy naprzyklad VISA czy Master Card. Wylacznie gotowka malo zadzialasz. Nie mowiac o tym, ze w 21ym wieku to troche glupi pomysl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja znalazłem Hostel, nie hotel, który nazywa się USA Hostel Hollywood. Znajduje się na Hollywood blvd i ma tylko pozytywne opinie ;) A z tą kartą kredytową - trzeba ją mieć? Nie mogę mieć wyłącznie gotówki? A jeżeli nie, to czy nadaje się Polska kart mojej mamy?

karta mamy raczej nie. ja nawet karty meza nie uzywam, zeby nie miec problemow z zaplaceniem. w 80% przypadkach jesli o mnie chodzi, pytali o dowod potwierdzajacy imie i nazwisko na karcie kredytowej. Zawsze uzywam swojej ze swoim imieniem i nazwiskiem. kilka tygodni temu jedna pani przede mna w sklepie nie mogla zaplacic za produkty przy kasie, bo miala wlasnie karte meza przy sobie a nie swoja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...