Skocz do zawartości

Nowe Ustawy Imigracyjne: Wizy Pracownicze I Gc Dla Wykwalifikowanych Specjalistw


mikun

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 271
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

dobry artykuł sly z tego Ny times, widze ze wszyscy lobbuja w dobrej sprawie tylko my jak zwykle w sprawei zniesienia wiz turystycznych...

założe się,więcej- kładę swój "interes" pod topór że jakbym zrobił ankiete w sejmie i nawet MSZ to na pytanie co nam daje zniesienie wiz turystycznych to w miażdzącej wiekszosci bym otrzymał odpowiedzi - mozliwośc zycia i pracowania w USA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobry artykuł sly z tego Ny times, widze ze wszyscy lobbuja w dobrej sprawie tylko my jak zwykle w sprawei zniesienia wiz turystycznych...

założe się,więcej- kładę swój "interes" pod topór że jakbym zrobił ankiete w sejmie i nawet MSZ to na pytanie co nam daje zniesienie wiz turystycznych to w miażdzącej wiekszosci bym otrzymał odpowiedzi - mozliwośc zycia i pracowania w USA

Na pewno ci urzednicy mogliby podeprzec swoja opinie przedstawiajac dluga liste tych co wykorzystali wize turystyczna do pracy badz emigracji. W PRL bylo to chyba bliskie 100%. A i obecnie jest wielu desperatow co nie maja wiele do stracenia bo nawet w Polsce nigdy legalnie nie pracowali, a w USA znaja kogos kto moze zalatwic prace na Greenpoincie itd. Stad szanse na zniesienie wiz sa raczej znikome, chyba ze wymysla jakis sposob na zniechecenie tego typu podroznikow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno ci urzednicy mogliby podeprzec swoja opinie przedstawiajac dluga liste tych co wykorzystali wize turystyczna do pracy badz emigracji. W PRL bylo to chyba bliskie 100%. A i obecnie jest wielu desperatow co nie maja wiele do stracenia bo nawet w Polsce nigdy legalnie nie pracowali, a w USA znaja kogos kto moze zalatwic prace na Greenpoincie itd. Stad szanse na zniesienie wiz sa raczej znikome, chyba ze wymysla jakis sposob na zniechecenie tego typu podroznikow.

Mnie się wydaje, że zniesienie wiz turystycznych jakoś widocznie statystyk nie zmieni. Kto chciałby wyjechać i tam pracować na czarno czy zostać i tak może to zrobić, bo przecież zniesienie wiz turystycznych nie będzie oznaczało mniejszego "przesiewu" ludzi chcących przekroczyć granicę. Druga sprawa jest taka, że w obecnych czasach raczej nikt tam aż tak do roboty się nie pcha, jak powiedzmy jeszcze 10 lat temu, kiedy praca była ponoć dla każdego (wiem to tylko z opowiadań). Teraz ludzie wiedzą, że kokosów tam nie zarobią, a przecież można sobie jechać do Anglii czy innych krajów Europy Zachodniej, w których się zarabia, a i do domu blisko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sly podesłał mi artykuł nie wiem czy on tu gdzies jest w jakims wątku...

http://www.irishcent...-207103211.html\

Language buried in bill would allow 10,000 Irish to work legally in U.S. every year

i jest napisane ze cztery kraje lobbuja Korea Polska Kanada i Irlandia...tylko my lobbujemy i zniesienie wiz turystycznych nie wiadomo po co...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sly podesłał mi artykuł nie wiem czy on tu gdzies jest w jakims wątku...

http://www.irishcent...-207103211.html\

Language buried in bill would allow 10,000 Irish to work legally in U.S. every year

i jest napisane ze cztery kraje lobbuja Korea Polska Kanada i Irlandia...tylko my lobbujemy i zniesienie wiz turystycznych nie wiadomo po co...

Podesłał go parę postów wyżej ;)

My zawsze robimy wszystko inaczej ;) Może wynika to z małej świadomości polityków, może uważają oni, że Polakom "zatka się usta" tymi wizami, a może się boją, że specjaliści, których wykształciła Polska uciekną i nie będą pracowali dla naszego kraju? Tyle, że kończy się to tak, że ludzie z wykształceniem wyższym siedzą na bezrobotnym albo lądują na zmywaku za granicą, a pracownikom naukowym daje się minimalną płacę (chyba tylko po to, żeby samobójstwo popełnić w akcie frustracji i zwolnić miejsce - sory za sarkazm, ale to też jest skandal, tyle, że to już inna dyskusja ;) ) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się wydaje, że zniesienie wiz turystycznych jakoś widocznie statystyk nie zmieni. Kto chciałby wyjechać i tam pracować na czarno czy zostać i tak może to zrobić, bo przecież zniesienie wiz turystycznych nie będzie oznaczało mniejszego "przesiewu" ludzi chcących przekroczyć granicę. Druga sprawa jest taka, że w obecnych czasach raczej nikt tam aż tak do roboty się nie pcha, jak powiedzmy jeszcze 10 lat temu, kiedy praca była ponoć dla każdego (wiem to tylko z opowiadań). Teraz ludzie wiedzą, że kokosów tam nie zarobią, a przecież można sobie jechać do Anglii czy innych krajów Europy Zachodniej, w których się zarabia, a i do domu blisko.

Po zniesieniu wymogu wiz przesiew stalby sie bardziej widoczny bo odsiani ladowaliby w areszcie deportacyjnym a to jest duzo bardziej uciazliwe dla wszystkich stron, wiec na pewno bedzie sie starano tego uniknac Dodatkowo o wyborze miejsca do pracy czy zycia w wielu przypadkach bardziej niz chlodne kalkulacje decyduja istniejace kontakty personalne. Bo ktos gdzies zna kogos kto moze zalatwic prace itd.. Na samodzielne poszukiwania nie licza. No i tak sklada, ze wiecej jest osob majacych krewnych i znajomych w USA niz w krajach europejskich. Trzeba wiec sie liczyc z tym, ze determinacja takich osob do probowania szczescia bedzie duza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...