Skocz do zawartości

Nowe Ustawy Imigracyjne: Wizy Pracownicze I Gc Dla Wykwalifikowanych Specjalistw


mikun

Rekomendowane odpowiedzi

nie wiadomo, nie doszukałem się też niestety niczego o Irlandii o czym pisał Mikun.

Natomiast jest wyjaśnione coś na temat merit-based visa tzn. dokładnie ile punktów dostaje się i za co dokładnie. Okazuje się że tych wiz początkowo będzie 120 000 a nie 250 000 jak gdzieś wcześniej czytałem. Trochę nie widzę sensu istnienia kategorii EB2 i EB3 wraz z tą wizą, ale zobaczymy co z tego wyniknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 271
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

nie wiadomo, nie doszukałem się też niestety niczego o Irlandii o czym pisał Mikun.

Natomiast jest wyjaśnione coś na temat merit-based visa tzn. dokładnie ile punktów dostaje się i za co dokładnie. Okazuje się że tych wiz początkowo będzie 120 000 a nie 250 000 jak gdzieś wcześniej czytałem. Trochę nie widzę sensu istnienia kategorii EB2 i EB3 wraz z tą wizą, ale zobaczymy co z tego wyniknie.

o samej Irlandii strona 734, limity dalej, o afganistanie 350 bodajże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiadomo, nie doszukałem się też niestety niczego o Irlandii o czym pisał Mikun.

Natomiast jest wyjaśnione coś na temat merit-based visa tzn. dokładnie ile punktów dostaje się i za co dokładnie. Okazuje się że tych wiz początkowo będzie 120 000 a nie 250 000 jak gdzieś wcześniej czytałem. Trochę nie widzę sensu istnienia kategorii EB2 i EB3 wraz z tą wizą, ale zobaczymy co z tego wyniknie.

EB-2 ma pewien szczegół, który jest dość istotny. Niektóre dziedziny nauki nie wymagają posiadania pracodawcy podczas ubiegania się o tę kategorię. No ale zamiast "handlu i prawa jazdy" trzeba było studiować coś przydatnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 mln?! niewiarygodne... mówiło się o 11 oficjalnych, podejrzewało więcej, ale 40?!

Ciekawa jestem jakie będą dalsze losy ustawy o amnestii i jakie będą skutki. Mam nadzieję, że amerykański rząd podoła zadaniu i umożliwi legalne życie w US tylko tym, którzy naprawdę będą spełniać odpowiednie warunki.

Z różnych źródeł wynika, że to Latynosi stanowią główny problem, no bo faktycznie ludność z Europy jest trochę innej kategorii (przepraszam za trochę okrutne określenie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że amerykański rząd podoła zadaniu i umożliwi legalne życie w US tylko tym, którzy naprawdę będą spełniać odpowiednie warunki.

Po całej tej wielkiej reformie będzie wielki niesmak, skorzystają trzy grupy:

1. nielegalni emigranci co juz tam sa od lat - tu sie toczy wojna o przyszłe głosy, chociaż wg mnie i tak to wszyscy przyszli wyborcy popierający demokratów.

2. firmy IT = hindusi i azjaci w 90%

3. ludzie co są w USA i juz pracują i muszą długo czekać na ta GC(latami długimi), ma byc krócej

Co ta reforma da przecietnemu komus kto marzy a ameryce i chce tam wyemigrowac ? odp NIC

W tym roku wizy H1B skończyły sie po 2 czy trzech dniach...teraz będzie wieksza pula to róznica będzie taka że sie skończa po 2 tygodniach....tanich i b dobrych informatyków z Indii nigdy nie za wiele w USA...

Jezeli Ci wszyscy co tu siedzą i marzą im się Stany i wierzą, że reforma im pomoże, to prosze mi podac, który konkretnie pomysł z tej reformy (wszystkie propozycje znamy)...bo na pewno nie zwiększenie wiz H1B dwu czy trzykrotnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam chyba najbardziej liczylabym na wizę W - informatykiem nie jestem, przynajmniej z wykształcenia, innych wyjątkowych kwalifikacji tez nie mam a i wiek nie najmłodszy... Mysle ze wdza W byłaby dla mnie jakąś szansą. Tylko zastanawiam sie czy w takim przypadku pracodawcą moze byc osoba prywatna czy tylko instytucje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...